To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

Ogólnie o C-klasie - archiwum - Przewód wyrównujący cisnienie w baku paliwa

m00n - 3 Lipiec 2008, 11:13
Temat postu: Przewód wyrównujący cisnienie w baku paliwa
Pozwole sobie zacytowac forum mb.org.pl

Cytat:
Jest przewód do odsysania par benzyny połączony z kolektorem ssącym, a jeśli chodzi o odpowietrznik to jedyny jaki jest, to przewód wyrównujący ciśnienie między komorą zbiornika i wlewem paliwa. Niedrożność tego przewodu (np zagięcie) powoduje wcześniejsze odbijanie pistoletu przy nalewaniu paliwa i może spowodować wylewanie się paliwa przez korek.
pozdrawiam


Gdzie znajduje sie ten przewód, bo mam wlasnie taki objaw ze mi wczesniej pistolet odbija jak tankuje.

Czy to jest moze to ?

http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=4296

Pozdrawiam

Adaśko - 3 Lipiec 2008, 11:45

m00n napisał/a:

http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=4296
To jest odprowadzenie wody najprawdopodobniej z miejsca gdzie masz wlew paliwa, jak otworzysz klapkę to zobaczysz stojąc przodem do wlewu po prawej stronie otwór, wlej wodę i zobaczysz, dołem będzie woda spływała. To nie jest połączone ze zbiornikiem.

[ Dodano: 3 Lipiec 2008, 12:50 ]
W jakimś aucie miałem i przewód odpowietrzający do tankowania był wzdłuż rury na zewnątrz, może w :mb: jest puszczony wewnątrz rury. Nie chce mi się teraz schodzić zaglądać, ale otwórz wlew i odkręć korek, przyjrzyj się dokładnie czy nie ma tam jakiejś rurki obok miejsca gdzie pistolet wkładasz.

[ Dodano: 3 Lipiec 2008, 12:53 ]
Może być też pod tym kołnierzem wewnątrz wlewu. Jak znajdziesz coś takiego to spróbuj dmuchnąć pompką w ten wężyk, chociaż trzeba trochę praktyki do tankowania :mb: , zawsze trzeba pistolet włożyć i lekko do tyłu przechylić, wtedy nie odbija.Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group