Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: topol
17 Sierpień 2011, 19:22
Aby być zadowolonym z instalacji LPG w samochodzie.
Autor Wiadomość
topol 
Moderator
wiochmen


Pomógł: 40 razy
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 4027
Skąd: dalej od Warszawy
  Wysłany: 15 Maj 2011, 20:51   Aby być zadowolonym z instalacji LPG w samochodzie.

Poniżej wpiszę parę rad dotyczących instalowania i eksploatacji LPG w samochodzie.

Bazuję na 200.000 km przejechanych dwoma samochodami - Toyota Carina E XLi 1996 i :mb: C180 T 1998. Instalcje polskie - KME Diego i AKME. W chwili obecnej nie polecane przez mojego gaziarza, według niego popsuli się, przeszedł na STAGa.

1. Planując założenie instalcji LPG, sprawdź PRZED kupnem samochodem czy można do niego założyć LPG. Generalnie samochody z wtryskiem mechanicznym (np. K-Jetronic) bądź mechanicznym z elektronicznym sterowaniem (np. KE-Jetronic) to temat bardzo trudny, chociaż podobno nie jest niemożliwy. Nie używałem, więc nie będę się kategorycznie wypowiadał.

2. Skalkuluj czy instalcja zwróci Ci się zanim samochód sprzedasz. Bezpiecznie załóż, że na LPG spalnie wzrośnie o 30%. Choć w przypadku moich samochodów było to około 10%.

3. W przypadku W/S202 generalnie należy zakładać IV generację, choć znam przypadek, gdy wtrysk sekwencyjny się nie sprawdził, w wyniku czego użytkownik zdemontował go i założył II generację. Oprócz tego jest kilku użytkowników, którzy jeżdżą na II generacji i są zadowoloeni. Jednak MOIM zdaniem jest to ryzykowne.

4. Silnik musi być w doskonałym stanie technicznym. Wszystkie problemy należy zrobić przed założenim LPG. Ponieważ LPG bezlitośnie negliżuje wszelkie niesprawności i zaniedbania serwisowe.

5. Znajdź najlepszego gazownika w swojej okolicy. Nie musi być najdroższy, powinien być polecany przez użytkowników.

6. Nie zmuszaj go do instalowania zestawu polecanego przez innych użytkowników forum, zwłaszcza jak nie ma doświadczenia z tą instalcją. Generalnie dobry gazownik sam dobierze Ci najlepszą instalcję jaką może Ci zainstalować. Jeżeli je robi dobrze (a o tym świadczą rekomendacje innych użytkowników) to można założyć, że Tobie też dobrze założy.

7. Cena zazwyczaj jest ważnym elementem, jednak nie daj się namówić komukolwiek na zakładanie "oszczędnościowych" wersji w stosunku do proponowanego przez gazownika zestawu. Nie zaszkodzi skonsultować się na forum co do jakości instalacji, to jednak tylko pomoc, jeżeli są poważne argumenty przeciwko składnikom instalacji, przedyskutuj to z gazownikiem, jeżeli będziesz miał wątpliwości rozejrzyj się za innym instalatorem.

8. Ustal cenę przez zleceniem usługi. Po instalcji nie ma "silnik musi się ułożyć" itp. Jedyne co może się dziać to lekkie falowanie obrotów, co może wynikać z nieco za wolnych wtryskiwaczy gazu. Z tego co mi wiadomo to jednak defekt natury kosmetycznej, czasem nie warto z nim walczyć.

9. Przy odbiorze sprawdź zgodność zainstalowanych komponentów z fakturą i świadectwami homologacji.

10. Warto przy okazji założenia LPG wymienić olej, kable WN i świece. Moim zdaniem nie potrzeba używać wyrobów robionych "pod" LPG. Warto używać dobrych jakościowo materiałów. Nie uważam, iż z tytułu instalacji LPG należy skracać resursy tych części. Jednakże jeżeli pojawiają się oznaki ich zużycia to trzeba możliwie szybko je wymienić. Olej wymieniałem zgodnie z zaleceniami producenta.

11. Bezwzględnie należy robić przeglądy instalacji według zaleceń producenta, łącznie z wymianami filtrów itp.

12. Ja unikałem tankowania LPG na przypadkowych stacjach, tankowałem tylko na sprawdzonych.

Jeżeli chciałbyś coś dodać, lub masz wątpliwości skontaktuj się przez PW.
_________________
topol
Jeep Grand Cherokee Limited '04 - Wojtek
MB 420 SEC '87 - Greta - w trakcie restauracji...
MB A150 BlueEFFICIENCY '09 - Helga
MB C180 T '98 + LPG AKME - Hilda - Sprzedana....

Ludzie myślą czasem, jak zabić czas, a to czas ich zabija...

Myślisz nad LPG? Zajrzyj http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=14956

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,101 sekundy. Zapytań do SQL: 10