Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
wyciek ropy
Autor Wiadomość
jacek_dd 

Dołączył: 21 Lut 2010
Posty: 56
Skąd: Miechów
Wysłany: 16 Sierpień 2011, 22:01   

Mnie zaczęło cieknąć z przelewów po wymianie pompy wtryskowej na nową (Lukas) . Na starej w okolicy wtryskiwaczy było sucho . Swój problem załatwiłem w prosty sposób - uszczelniłem te cieknące połączenia silikonem , tylko trzeba tak posmarować końcówkę wężyka aby nie zatkać przepływu . Już kilka tysięcy przejechane i żadnego przecieku .
_________________
W 202 220 D Clasic
 
 
K@MIL 
C 220 Diesel---93r.

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Mar 2011
Posty: 179
Skąd: EKU
Wysłany: 16 Sierpień 2011, 23:04   

mchali napisał/a:
to żółte to jakiś stary osad czy świeży wyciek ropy? Jak nie ma wycieku to wszystko dobrze. Z tym na końcu to wszystko jedno czym się zaślepi ost. wtrysk, wkręt to chyba jedna z lepszych opcji, u mnie jest jakiś metalowy kołek.


te żółte to stary nalot i gdzie niegdzie poprzylepiany czarny silikon, ale to czytalem ze tak sie może uszczelniać wtryski czy cos. Pod ta plastikową osłona jest wszystko zapocone wiec myśle ze przeewody odpływowe trzeba by było wymienic. tylko widziałem gdzie indziej ze są one założone w inny sposob i zastanawiam sie czy to ma jakes znaczenie ??


jacek_dd napisał/a:
po wymianie pompy wtryskowej na nową (Lukas)


z ciekawości ile taka wymiana kosztuje?? :shock:
 
 
mchali 
W202 2.5td 95'


Dołączył: 29 Cze 2008
Posty: 125
Skąd: MC-P
Wysłany: 17 Sierpień 2011, 14:44   

K@MIL napisał/a:
tylko widziałem gdzie indziej ze są one założone w inny sposob i zastanawiam sie czy to ma jakes znaczenie ??


tego pewien nie jestem, u mnie są właśnie trochę inaczej bo wzdłużnie a u Ciebie poprzecznie, no ale jeżeli nic się nie dzieje to znaczy że jest chyba dobrze, paliwo wraca tam gdzie trzeba bo w sumie innej drogi nie ma :)
 
 
perzu126 
W202 & A208 & W164

Pomógł: 433 razy
Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 11976
Skąd: Perzów
Wysłany: 17 Sierpień 2011, 16:15   

jacek_dd, bój Ty sie boga... Wymien wszystkie przelewy na oryginały i będziesz mial spokój na lata. A tak jak Ci silikon kiedys puści i będziesz do tego daleko od domu, to będziesz miał problem.
_________________

C220D WDB2021211A313360

CLK 200 Kompressor WDB2084441T098123
 
 
 
jacek_dd 

Dołączył: 21 Lut 2010
Posty: 56
Skąd: Miechów
Wysłany: 18 Sierpień 2011, 23:04   

Wymieniłem na nowe przewody lecz na dwóch dalej się sączyło i dlatego dałem dobry silikon . Parę tysięcy km i jest spokój .

[ Dodano: 18 Sierpień 2011, 23:07 ]
K@MIL napisał/a:
z ciekawości ile taka wymiana kosztuje??

Kosztowało mnie to 1900 zł . Sam wymieniałem .
_________________
W 202 220 D Clasic
 
 
BlackMerc 

Dołączył: 24 Lis 2017
Posty: 3
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 25 Kwiecień 2018, 22:09   

Witam,
nie chcę zakładać nowego tematu więc podepnę się tutaj. Sprawa wygląda tak: Mam W202 2.5TD manual, W 5 gnieździe (licząc od przodu maski) zbiera mi się niewielka ilość ropy. Gdy auto chodzi na wolnych lub niskich obrotach - wycieku brak, gdy tylko zacznę trochę cisnąć olej napędowy zaczyna zbierać się w gnieździe. Po przejechaniu około 40km wyciągam ~20ml oleju napędowego koloru czarnego (prawdopodobnie barwiony przez wygłuszenie silnika, gdyż w tym miejscu kolor wygłuszenia jest wyblakły) Przelewy wymienione na oryginalne z ASO. Zwróciłem uwagę na to, że po wyciagnięciu oleju, przejechaniu kilku km świeży, jeszcze niezabarwiony olej zbiera się w nakrętce mocującej główny metalowy przewód. Moje pytanie brzmi czy opisany objaw może być właśnie wynikiem tego, że leci mi z nakrętki czy jest to po prostu zbieg okoliczności? Wrzucam zdjęcie z zapełnionym gniazdem (jeszcze ze starymi przelewami)
Zdjęcie
_________________
2.5TD Manual SPORT 1999R
 
 
Al Capone 

Dołączył: 05 Kwi 2012
Posty: 66
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 28 Kwiecień 2018, 19:22   

Wytrzyj to miejsce do sucha, złap za linke od gazu zwiększając obroty i obserwuj gdzie Ci cieknie. Jak sam zauważyłeś prawdopodobnie z nakrętki od przewodu wtrysku.
_________________
C 220D Elegance 1995r
WDB2021211A286480
 
 
BlackMerc 

Dołączył: 24 Lis 2017
Posty: 3
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 11 Maj 2018, 21:13   

Al Capone napisał/a:
Wytrzyj to miejsce do sucha, złap za linke od gazu zwiększając obroty i obserwuj gdzie Ci cieknie. Jak sam zauważyłeś prawdopodobnie z nakrętki od przewodu wtrysku.

Niestety jednak leciał wtrysk :) . Na szczęście mam w okolicy magika od takich spraw, chwila czasu i po kłopocie.
_________________
2.5TD Manual SPORT 1999R
 
 
grzenio 

Dołączył: 29 Lip 2022
Posty: 4
Skąd: Międzyrzec Podlaski
Wysłany: 30 Listopad 2022, 00:16   

Witam,podłącze się do tematu w202 2.5td om605 w 2 gniazdach wtryskiwaczy zbiera się ropa w 2 ropa z olejem i 1 jest suchy,wymienione przewody przelewowe w gniazdach widać bąbelki powietrza na odpalonym silniku pomocy
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,148 sekundy. Zapytań do SQL: 9