Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Axwell
1 Luty 2012, 20:45
Okularnik nie pali E220 D 96r EDC nie swieci
Autor Wiadomość
darek_kielce 
darek

Dołączył: 27 Sty 2012
Posty: 5
Skąd: kielce
Wysłany: 28 Styczeń 2012, 01:27   Okularnik nie pali E220 D 96r EDC nie swieci

Mam taki oto wlasnie problem merc E 220 D lucas dlugi kabel, kontrolka edc
po przekreceniu kluczyka nie swieci, migaja naprzemian diody na lusterku ... hmm tyle z wstepnej diagnozy a teraz kilka szczegolow :

auto mam od 2 lat i odkad kupilem ten sam problem: EDC i lucas, podczas jazdy zdarzalo sie, ze sie edc zapalilo auto zgaslo. kilkukrotne zamkniecie z centralnego przywowylalo go do porzadku, hmm az do lipca gdy to pewnego pieknego dnia EDC sie nie zapalilo ... dodam ze auto mam w holandii co utrudnia diagnoze i potraja koszty.
HMM wtedy diagnoza byla Pompa. Pompa lala na laczeniu wiec pompa wymieniona na uzywana. koszt 500 E, coz mowi sie trudno ( wtedy poraz pierwszy wpadlem na wasze forum przyznam ze sie obczytalem sporo ). Kolejna niespodzianka przytrafila sie przed wigilia wracajac do polski , hmm lejacy wtrysk wypalil dziure w tloku ktory zarysowal tuleje (4 000 zl + holowanie ) Mialem go nie remontowac ale przywiazalem sie do autka i co najciekawsze 400 000 KM i na polsyntetyku jezdzone i litr dolewki oleju od wymiany do wymiany !!!!!!!!!

Wiec postanowilem zachowam dziadka dla potomnosci a tu co?? po przejechaniu 3 000 od remontu silnika i po 8 tys od wymiany pompy EDC ?? Znowu pompa ???

teraz pytania wlasciwe:

-czy przy uszkodzonej pompie auto odpali ze startera ?? ( plakiem w kolektor ssacy, pokrecilem i zapalil, chodzil dopuki go sam nie zgasilem )

-czy przy uszkodzonej pompie auto sie samo naprawi ?? bo dzis rano mowie sobie sprawdze dziadzia i co ?? kreci i pali, wiec pojechalem do pracy, ale niestety z pracy kolega mnie przywiozl bo juz nie pali ...

teraz tak :

klemy z aku zdejmowane-nie pomoglo

bledy w komp hmm trudna sprawa bo jest ich zbyt wiele albo wcale, bo gdy nie ma problemu z EDC, to nie ma bledow wiec i nie da sie postawic diagnozy, a gdy EDC sie zaswieci, a samochod zgasnie to bledow jest mnostwo, a ze nie chce sie popsuc w poblizu mechanika wiec nie udalo mi sie wychwycic bledow

sprawa zimnych lutow w przekazniku po stronie pasazera hmm dla spokojnosci przecynuje luty

i jeszcze ktos pisal ze stacyjka moze nie stykac hmm zbyt wiele niewiadomych, ale moze ktos obeznany w temacie cos podpowie

i powtarzam najwazniejsze pytanie czy przy walnietej pompie odpali ze startera ?? bo moj odpalil !!!

Rozpisalem sie ale szkopol wlasnie tkwi w szczegolach prosze o pomoc i sugestie
PS auto poraz 2 popsulo sie w holandii wiec bierzcie pod uwage panowie polozenie auta i ceny w sugestiach ....

[ Dodano: 29 Styczeń 2012, 15:15 ]
i kolejne spostrzezenia :
wczoraj hmm sie "naprawil" dzis rano "sie popsol " pokrecilem troche ale samemu trudno odpalac i psikac starterem w kolektor wiec aku troche rozladowalem, po kilkunastu minutach zjawil sie kolega z kablami. Dla pewnosci sprawdzilem jeszcze raz czy po przekreceniu kluczyka EDC sie pali - nie palilo sie ale w chwili gdy podpielismy kable do aku EDC sie zapalilo a auto odpalilo doslownie w pol sekundy ...
Ja juz nie mam zdrowia na poniedzialek umowilem sie z elektrykiem przed chwila dzwonilem do niego i powiedzial ze dopuki wszystko dziala to on nic nie moze sprawdzic ...

edit VIN WDB2100041A029190


edit2 :
jest tak : otwieram auto pilotem swieca jednoczesnie diody czerwona i zielona (bateria w pilocie) przekrecam kluczyk i jesli edc sie zaswieci a diody nie migaja naprzemiennie to auto odpali a jesli sie edc nie pali diody mrygaja naprzemiennie wtedy auto nie odpali

i dodatkowa informacja auto ma immobilizer dokladany nie zamontowany w fabryce, tak z vinu wyczytalem (dodatkowo ma zamontowane jeszcze cos bo jesli po 30 s od otworzenia auta nie odpale go, to miga dodatkowa czerwona dioda i po przekreceniu na rozruch odcina rozrusznik i on nie kreci )

jednym slowem gwiazda juz mnie nie lubi i psikusy plata straszne chyba odwiedze lukasza i przerzuce pompe na bosha a 2 pompy lukasa sprzedam
Ostatnio zmieniony przez darek_kielce 1 Luty 2012, 20:39, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Jary 

Pomógł: 40 razy
Dołączył: 07 Maj 2007
Posty: 2349
Skąd: Toruń / okolice
Wysłany: 1 Luty 2012, 19:51   

darek_kielce napisał/a:
czy przy walnietej pompie odpali ze startera ??


Oczywiście odpali, ale silnik nie będzie zbyt długo chodził.
Uważam że masz problem ze szczelnością układu paliwowego, lub zapchany powrót (miałem taki przypadek) a EDC zapali się również przy powietrzu w przewodach ( też to przerabiałem). Moim zdaniem skup się na układzie paliwowym, "walnięta" pompa nie powoduje takich objawów.
_________________
MB W202, C 220D-był, jest W163 ML270
Wiem, że nic nie wiem.
 
 
darek_kielce 
darek

Dołączył: 27 Sty 2012
Posty: 5
Skąd: kielce
Wysłany: 1 Luty 2012, 20:06   

Jary napisał/a:
darek_kielce napisał/a:
czy przy walnietej pompie odpali ze startera ??


Oczywiście odpali, ale silnik nie będzie zbyt długo chodził.
.

zbyt dlugo to wzgledne pojecie ja przejechalem 40 km dopuki nie zgasilem auta, filtr wymieniony, przewody i uszczelki do ukladu paliwowego zamowione, zobaczymy co bedzie
i hmm "powrot" ma znaczenie ??
ogolnie to nie widac zadnych wyciekow ale co tam uklad paliwowy wymienic tez nie zaszkodzi
 
 
 
perzu126 
W202 & A208 & W164

Pomógł: 433 razy
Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 11979
Skąd: Perzów
Wysłany: 5 Luty 2012, 17:54   

Na starterze silnik chodzi może kilka sekund,, zanim się wypali. Później ciągnie już sam silnik. Skoro chodzi to znaczy, że jest ok
_________________

C220D WDB2021211A313360

CLK 200 Kompressor WDB2084441T098123
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,108 sekundy. Zapytań do SQL: 11