Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
hamulec tylny
Autor Wiadomość
endriu72 
esprit'98-1.8B+G

Dołączył: 12 Sie 2006
Posty: 49
Skąd: lublin
Wysłany: 10 Listopad 2007, 19:27   hamulec tylny

witam. szukam wskazówek jak krok po kroku wymienic uszczelke tloczka- cylindra dociskajacego klocek do tarczy w tylnym kole. chodzi mi o kolejne kroki co robic jak juz sie uporam z calym jażmem hamulca zdejme go z tarczy i wyjme klocki. na co zwrocic szczegolna uwage przy tej wymianie czy bede musial odpowietrzac caly uklad hamulcowy??? i czy jest roznica w wymianie uszczelki na tloczku wewnetrznym a zewnetrznym i czy sama uszczelke czyms smaruje np plynem hamulcowym czy zakladam ja na sucho? dodam ze hamulce mam na klocki z jednym otworem kwadratowym na bolec mocujacy po srodku ich dlugosci i blaszke w ksztalcie litery T, pisze o tych klockach bo wiem ze sa rozne rodzaje ale nie wiem czy ma to jakies znaczenie przy wymianie uszczelki bo moze sa to rozne konstrukcje. dzieki za wskazowki laik :oops: :mrgreen:
 
 
jacon 
NIGHT HUNTER

Pomógł: 157 razy
Dołączył: 07 Lis 2006
Posty: 1948
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 10 Listopad 2007, 20:29   

Co do odpowietrzania to odpowietrzasz tylko to koło co robiłeś i to pod warunkiem że ci tłoczek wyjdzie z cylinderka, bo jeśli nie to niema sensu odpowietrzać.
A tak z ciekawości to dlaczego chcesz wymienić uszczelkę tłoczka?
Bo jak ci wycieka płyn hamulcowy to do wymiany cały cylinderek sama wymiana uszczelki nic nieda ona ma za zadanie ochronę przed zabrudzeniami, a z koleji jeśli dostał się brud do środka i blokuje się tłok to pewnie powstały już wrzery i do wymiany znowu cały cylinderek, tak czy siak wymiana całości :wink:
_________________
NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI
esprit champion limited 98' ex
W203 Awantgarde 2001 kombi automat 2.0 kompressor teraz syna
R170 SLK 2002r. 2.0 kompressor automat żony
W201 1990r. 2.0 E automat obecnie moje autko
 
 
 
endriu72 
esprit'98-1.8B+G

Dołączył: 12 Sie 2006
Posty: 49
Skąd: lublin
Wysłany: 11 Listopad 2007, 12:42   

k...k...k... i jeszcze raz k.. jestem wsciekly i zly sam na siebie!!!!!!! czesc!!! uszczelke musze zmienic bo wczoraj zmienialem klocki i czyscilem cale jazmo i mi sie k.. reka poslizgla i cienkim pilnikiem przejeba... uszczelke dlatego k.. musze ja zmienic ale jestem wsciekly i zly na siebie a przeciez tak uwazalem :cry: a hamulec jeszcze byl przykrecony orginalnie w fabryce i nikt tam przedemna nie zagladal a ja go odrecilem i popsulem uszczelke :cry:
 
 
jacon 
NIGHT HUNTER

Pomógł: 157 razy
Dołączył: 07 Lis 2006
Posty: 1948
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 11 Listopad 2007, 13:03   

A to pech, mi czasami też coś takiego się przytrafi, naprawisz jedną rzecz a drugą spaprasz, samo życie :P
_________________
NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI
esprit champion limited 98' ex
W203 Awantgarde 2001 kombi automat 2.0 kompressor teraz syna
R170 SLK 2002r. 2.0 kompressor automat żony
W201 1990r. 2.0 E automat obecnie moje autko
 
 
 
pavel 
pavel


Pomógł: 23 razy
Dołączył: 09 Sie 2007
Posty: 792
Skąd: szwecja
Wysłany: 11 Listopad 2007, 20:26   

Jacon. Wcale nie masz racji, zeby odpowietrzac jedno kolo. Powietrze wchodzi w rurkach ku gorze i nie wiadomo gdzie sie znajduje. moze wejsc do innego hamulca. a pozatym powietrze jest tak elastyczne ze potem nie masz hamulcow. musisz wtedy "pompowac" zeby uzyskac hamulce.
Nalezy odpowietrzac WSZYSTKIE kola.
Cio do cylinderka... proponuje wymienic caly zacisk. Sa firmy, ktore regeneruja czesci. oddaj stary, odbierzesz nowy.
_________________
C180 Elegance 94

VIN WDB2020181F062833
 
 
tomcat 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Paź 2006
Posty: 111
Skąd: mazow
Wysłany: 11 Listopad 2007, 22:00   

pavel napisał/a:
Cio do cylinderka... proponuje wymienic caly zacisk.

Ale czemu odrazu cały zacisk przecież kolegaendriu72, napisał że przy wymianie klocków rozerwał przez przypadek tylko gumową osłonkę tłoczka, a to napewno nie prowadzi do wymiany całego zacisku, no chyba żeby jeździł tak dłuższy czas.
_________________
c220CDI
 
 
pavel 
pavel


Pomógł: 23 razy
Dołączył: 09 Sie 2007
Posty: 792
Skąd: szwecja
Wysłany: 11 Listopad 2007, 22:05   

Jezeli tlok w zacisku siedzi twardo to lepiej wymienic. jezeli chodzi lekko i tylko uszczelke wymienic to tylko wymienic uszczelke.
_________________
C180 Elegance 94

VIN WDB2020181F062833
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,117 sekundy. Zapytań do SQL: 9