Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: maurycy
7 Styczeń 2013, 22:42
Światła do jazdy dziennej - podłączenie elektryczne
Autor Wiadomość
badmojo 


Pomógł: 26 razy
Dołączył: 03 Sie 2009
Posty: 1076
Skąd: Łódź
Wysłany: 6 Maj 2012, 21:49   Światła do jazdy dziennej - podłączenie elektryczne

Witam.
Właśnie zamontowałem sobie światła do jazdy dziennej.
Mniejsza o sposób fizycznego montażu samych lamp, to zależy od tego jakie lampy sobie kupimy i gdzie je w zderzaku chcemy zamontować.
Tu chcę opisać samo podłączenie elektryczne, które każdy może sobie sam wykonać, nawet nie znając się na tym zbytnio.
Otóż.
Możemy sobie kupić zwykłe ledy bez żadnego wbudowanego automatu czy dołączonego w zestawie przekaźnika.
Z świateł najczęściej wychodzą 2 przewody (czerwony i czarny)
Z prawego światła łączymy przewody do odpowiednich przewodów światła lewego.
Czerwony do czerwonego i czarny do czarnego. Ja po prostu skręciłem je ze sobą i zaizolowałem.
Dalej 2 przewody prowadzimy do skrzynki z bezpiecznikami, i łączymy. Czerwony w miejsce gdzie pojawia się + po przekręceniu stacyjki na pozycję 2 (ja miałem wolne gniazdo bezpieczników nr 20). Czarny w miejsce gdzie pojawia się + po przekręceniu włącznika świateł w pozycję świateł mijania (u mnie to był bezpiecznik nr 24).
W celu znalezienia ww. + możemy posłużyć się zwykłym miernikiem fazy na 12V lub jedną z lamp led, podłączając czarny przewód do masy, a czerwonym szukamy fazy.
Jest to możliwe dzięki temu, że żarówki samochodowe przewodzą prąd, więc przy wyłączonych światłach na wszystkich zaciskach żarówki występuje "minus" zasilania.
Sposób podłączenia do skrzynki przedstawił w swoim poście o montażu świateł do jazdy dziennej kolega madzara 31

W ten banalny sposób po włączeniu silnika zapalają się ledy, a po włączeniu świateł drogowych gasną, czym spełniamy wymogi przepisów dotyczących funkcjonowania świateł do jazdy dziennej.

Czarne przewody można też bezpośrednio dołączyć do styków żarówek świateł mijania, w miejsce gdzie pojawia się faza po ich włączeniu. Wtedy gdy włączymy światła pozycyjne ledy nie zgasną.

Jeśli coś jest niejasne, to piszcie, będę wyjaśniał i prostował.

madzara31 jeśli chcesz dołącz to do Twojego postu w tym dziale. Sam tego zrobić nie mogłem :D [/b]
_________________
C220 CDI/99 Elegance Selection
(Kombi)(Tiptronic 722.6) Chip-150PS
WDB2021931F931685
Ostatnio zmieniony przez badmojo 6 Maj 2012, 22:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Krempy
C200T kompressor


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 23 Gru 2012
Posty: 477
Skąd: Włodawa
Wysłany: 6 Styczeń 2013, 22:37   

badmojo napisał/a:
W ten banalny sposób po włączeniu silnika zapalają się ledy, a po włączeniu świateł drogowych gasną, czym spełniamy wymogi przepisów dotyczących funkcjonowania świateł do jazdy dziennej.

A to nie jest tak, ze juz przy pozycyjnych powinny gasnąć?
_________________
Mercedes Benz S202 C200 Kompressor 192KM
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,106 sekundy. Zapytań do SQL: 10