Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Ogrzewanie pomocy
Autor Wiadomość
Wirus84

Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 5
Skąd: Polska
  Wysłany: 6 Styczeń 2008, 04:33   Ogrzewanie pomocy

Witam posiadam Merca Okulara :) W210 z 2000roku po lifcie 220CDi z manualna klimatyzacja i mam problem z grzaniem w srodku cos sie stało ze moja strona czyli kierowcy wogule nie grzeje cały czas leci zimne powietrze gdzie bym nie ustawil czy na nogi czy na szybe natomiast po stronie pasazera normalnie tak jak ma byc ciepłe wszedzie i mozna regulowac temperature. I tez cos wiatrak słabo dmucha a filter przeciwpyłkowy mam nowy. pozdrawiam prosze o szybka pomoc bo mi nogi zamarzna;/ :(
 
 
ondreyos 


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 16 Gru 2007
Posty: 165
Skąd: poznan
Wysłany: 6 Styczeń 2008, 05:31   

prawdopodobnie masz problemy z przelaczaniem nawiewow - czyli slynne ekektrozaworki (swoja droga - poszukac sie nie chcialo :P )
mam podoba sytuacje - niewazne, jak ustawie nawiew (czy na nogi, czy szybe itp) zawsze delikatnie dmucha z wszystkich dziur, zadnej roznicy nie odczuwam. kiedys sie za to wezme ;)
a tu jeszcze maly cytat z forum :
Cytat:
a ja miałem u siebie taki przypadek, że po zakupie nie działał mi klima - nie było sprzęgła na komporesorku - po zamontowaniu wszystko ruszyło ale zimne powietrze wydostawało sie tylko kanałem środkowym - boczne grzały jak leci :) - mechanik powiedział, że kilka dni mam tak jeździc i jeśli sie nie poprawi to wracać do niego :) - po kilku godzinach z lewegj strony pojawiło się już chłodne powietrze a z prawej grzało ciągle - pojechałem do mechanika i on rozebrał elektrozaworki (najpierw sprawdzał czujnikiem temp jak się rozchodzi powietrze po przewodach) - te elktrozaworki to takie metalowe tulejki pod szybą po prawej stronie (pasażera) w komorze silnika - posmarował je czyś (może nawet wd40 :) - i zadziałały i jest do teraz OK.
Pozdr
_________________
W210 Avantgarde E200 kombi '98, 170000 km (so far ;) )
 
 
 
zbychmbw210 

Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 24
Skąd: Łaziska G.
  Wysłany: 6 Styczeń 2008, 14:19   

Witam zobacz jeszcze filtry które znajdują sie za schowkiem po stronie pasażera jeśli są zabrudzone a chyba są no to nie ma co szukać nawiewu do kabiny instrukcja wymiany tych filtrów a są dwa jest w pudełku opisane jest wszystko co i gdzie rozkręcić koszt około 60 zeta i proponuje nie stosować innych niż oryginału są lepsze i nawet tańsze[/u]
 
 
 
Wirus84

Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 5
Skąd: Polska
Wysłany: 7 Styczeń 2008, 02:36   

Dzieki wielkie koledzy :) jutro sie za to zabiore i dam znac co i jak mi wyszło :D pozdrowienia dla was:)
 
 
jjankiello 


Pomógł: 54 razy
Dołączył: 03 Cze 2007
Posty: 2939
Skąd: Szczecin, PL
Wysłany: 7 Styczeń 2008, 03:43   

ondreyos napisał/a:
problemy z przelaczaniem nawiewow - czyli slynne ekektrozaworki
Trochę kolego uprościłeś zagadnienie, bo przełączanie stref nadmuchu to jedno, a zaworki to drugie. Zaworki odpowiadają za załączanie przepływu płynu chłodzącego przez nagrzewnicę i na każdą stronę jest jeden osobny. Podejrzewam, ze wlasnie jeden (ten od kierowcy) się zaciął.

Można spróbować (z nagrzewaniem ustawionym na minimum) kilka razy zdjąć i założyć wtyczkę z zaworków. Czasem pomaga to rozruszać zacinający sie zawór, bo brak zasilania (zdjęcie wtyczki) powoduje pełne otwarcie.
_________________
Because people who are crazy enough to think they can change the world are the ones who do. - S. Jobs
201122, Perlmuttgrau - EX
202188, Schwarz - EX
203216, Cubanitsilver - EX
203708, Tanzanitblau
212225, Obsidianschwartz
 
 
ondreyos 


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 16 Gru 2007
Posty: 165
Skąd: poznan
Wysłany: 7 Styczeń 2008, 15:11   

a co w takim razie kieruje przelaczaniem nawiewow (nogi, szyba, na kabine itp)? jak sie dowiadywalem, to wlasnie radzono mi sprawdzic te zaworki...
_________________
W210 Avantgarde E200 kombi '98, 170000 km (so far ;) )
 
 
 
Adaśko 
Pomorskie

Pomógł: 100 razy
Dołączył: 18 Cze 2007
Posty: 2557
Skąd: Rumia
Wysłany: 7 Styczeń 2008, 15:21   

Witam.
ondreyos napisał/a:
co w takim razie kieruje przelaczaniem nawiewow

Wydaje mi się że czujniki temperatury w kabinie są odpowiedzialne za to którędy powietrze ma być puszczone, coś na zasadzie różnic temperatur między górą, a dołem np (właśnie w jednym z moich postów pytałem się gdzie może być czujnik dolny, wydaje mi się że powinien być). Zaworki tylko dozują płyn do nagrzewnicy jak jest za zimno wszędzie to dają na maxa, a jak jest za ciepło przytykają się. :mb: ma dwie nagrzewnice, stąd są dwa zawory na każdą. Tak chyba działa klimatronic. Jeżeli mylę się to proszę mnie poprawić.
_________________
Pozdrawiam Adam
S203 2,7 CDI WDB2032161F389561

 
 
ondreyos 


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 16 Gru 2007
Posty: 165
Skąd: poznan
Wysłany: 7 Styczeń 2008, 15:38   

Cytat:
Wydaje mi się że czujniki temperatury w kabinie są odpowiedzialne za to którędy powietrze ma być puszczone,
:?: :?: :?: :?: :?:
myslalem, ze to ja przekrecajac galke od regulacji nawiewow okreslam, ktoredy ma dmuchac, a nie jakis czujnik...mozesz jasniej napisac, o co w tym chodzi?

zeby bylo jasniej - ja pytalem, jaki mechanizm odpowiada za przelaczanie nawiewow w odpowiedzi na ruchy w/w galka/pokretlem. skoro to nie sa elektrowzaworki to gdzie szukac zrodla problemu?
_________________
W210 Avantgarde E200 kombi '98, 170000 km (so far ;) )
 
 
 
Adaśko 
Pomorskie

Pomógł: 100 razy
Dołączył: 18 Cze 2007
Posty: 2557
Skąd: Rumia
Wysłany: 7 Styczeń 2008, 16:02   

No tak, to co opisałem to według mnie tak działa klimatyzacja jak włączysz na AUTO, u mnie bodajże jest sterowane powietrzem (tak jak regulacja reflektorów) jeśli chodzi o ustawienie tzw klapek dzięki którym mamy nadmuch na nogi, czy szybę. Nie wiem jak to jest w ręcznej klimie.
_________________
Pozdrawiam Adam
S203 2,7 CDI WDB2032161F389561

 
 
ondreyos 


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 16 Gru 2007
Posty: 165
Skąd: poznan
Wysłany: 8 Styczeń 2008, 08:52   

no tak, ja mam manualna klime...wiec pytanie, jaki mechanizm jest odpowiedzialny za przelaczanie zapadek od wyboru nawiewu jest nadal aktualne.
_________________
W210 Avantgarde E200 kombi '98, 170000 km (so far ;) )
 
 
 
Wirus84

Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 5
Skąd: Polska
Wysłany: 12 Styczeń 2008, 01:45   

Wiatm ponownie:) zrobiłem ten elektro zaworek faktycznie jeden był przyciety bo nawet waz był zimny;/ ok rozebrałem to wyczysciłem i działa waz zrobił sie ciepły ale problem tkwi nadal nie daje ciepłego powietrza na strone kierowcy.Dałem do mechanika i powiedział mi ze to silniczek krokowy. Jest to mozeliwe ze dlatego nie daje ciepłego powietrza na moja strone, czy mehanik chce mnie zrobic w konia i zarobic na mnie??

pozdrawiam
 
 
Axwell 
C 220 od Brabusa


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 3494
Skąd: 42-200
Wysłany: 12 Styczeń 2008, 03:23   

Krokowy jest od niskich obrotów, a mechanik chce Cie naciąć. Jesli nie grzeje to winę za to ponoszą mechaniczner a moze i elektroniczne podzespoły Całosci ogrzewania, chyba ze żle główkuję...
_________________


 
 
jjankiello 


Pomógł: 54 razy
Dołączył: 03 Cze 2007
Posty: 2939
Skąd: Szczecin, PL
Wysłany: 12 Styczeń 2008, 03:44   

Też sobie nie przypominam, żeby w ogrzewaniu jakikolwiek krokowiec był...
_________________
Because people who are crazy enough to think they can change the world are the ones who do. - S. Jobs
201122, Perlmuttgrau - EX
202188, Schwarz - EX
203216, Cubanitsilver - EX
203708, Tanzanitblau
212225, Obsidianschwartz
 
 
Wirus84

Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 5
Skąd: Polska
Wysłany: 12 Styczeń 2008, 13:14   

A ten MB okular ma jedna nagrzewnice czy dwie?? bo juz nie wiem co mam robic jezeli piszecie ze nie ma zadnego silniczka krokowego w ogrzewaniu to moze on chce mnie naciagnac na koszty?? poradzcie cos w co moge jeszcze zagladnac??
 
 
Gerri 

Pomógł: 45 razy
Dołączył: 30 Mar 2006
Posty: 1255
Skąd: Limerick
Wysłany: 12 Styczeń 2008, 20:16   

ondreyos napisał/a:
no tak, ja mam manualna klime...wiec pytanie, jaki mechanizm jest odpowiedzialny za przelaczanie zapadek od wyboru nawiewu jest nadal aktualne.


Skoro klima jest manualna, to przełączanie odbywa się mechanicznie, poprzez zespół dźwigni i cięgien połączonych z pokrętłem.
Masz odpowiedź na pytanie - ale chyba to nie jest istotą Twojego problemu?

Wirus84 napisał/a:
Wiatm ponownie:) zrobiłem ten elektro zaworek faktycznie jeden był przyciety bo nawet waz był zimny;/ ok rozebrałem to wyczysciłem i działa waz zrobił sie ciepły ale problem tkwi nadal nie daje ciepłego powietrza na strone kierowcy.


Staraj się pisać bardziej zrozumiale - co to znaczy "nie daje ciepłego powietrza"???
DMUCHA ZIMNE czy NIC NIE DMUCHA??? (będziemy sie skupiać na usterce ogrzewania, a okaże się, że to jest usterka nawiewu...)

Próbowałeś zdjąć wtyczkę z elektrozaworów (wtedy powinny się całkowicie otworzyć) i sprawdzić, co się dzieje z temperaturą nawiewu?

W tych rocznikach często spęczaniu ulegają gumowe elementy uszczelniające wewnątrz elektrozaworów (np. wskutek zużytego płynu chłodzącego, zawierającego ślady paliwa lub oleju itp.) Powoduje to, że zawór niby zamyka i otwiera, nie ma jednak pełnego przelotu i grzanie jest mało skuteczne.

Wirus84 napisał/a:
Dałem do mechanika i powiedział mi ze to silniczek krokowy. Jest to mozeliwe ze dlatego nie daje ciepłego powietrza na moja strone, czy mehanik chce mnie zrobic w konia i zarobic na mnie??


Lepiej zmień me(h)anika, albowiem nie wie co czyni...
Regulacja temperatury poprzez przysłony z silnikami krokowymi była w późniejszej S-klasie. Rozdział powietrza poprzez silniki krokowe pojawił się w lepszych wersjach klimy dopiero w W-203.

202 (ani żaden z wcześniejszych modeli) nie miał silnika krokowego do regulacji wolnych obrotów :lol:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,141 sekundy. Zapytań do SQL: 9