Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Lusterko wsteczne - demontaż oraz rozłożenie na części
Autor Wiadomość
Piotrek1401 

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 28 Gru 2012
Posty: 206
Skąd: Będzin
Wysłany: 31 Październik 2014, 12:54   Lusterko wsteczne - demontaż oraz rozłożenie na części

Witam

Poniżej przedstawiona zostaje instrukcja demontażu lusterka wstecznego wraz z rozłożeniem go na części składowe.

Działania zostały podjęte z powodu nasilającego się drżenia lusterka wraz z jego 'brzęczeniem' w czasie jazdy.

1. Demontaż lusterka wstecznego

Aby zdemontować lusterko należy pociągnąć je w dół po lekkim ukosie aby zatrzaski kulowe (zielone strzałki) rozpierane sprężyną (niebieska strzałka) wyskoczyły z ramki zamocowanej do podsufitki i dachu auta.
Zostało to zobrazowane na poniższych zdjęciach.





2. Rozłożenie lusterka na części składowe

Do poniższych czynności potrzebne będą np. dwa płaskie wkrętaki. Jeden o cienkiej końcówce, drugi o szerokiej i grubszej.
Obudowa lusterka składa się z tylnej połówki obudowy oraz ramki wraz ze szkłem. Części te są ze sobą spięte za pomocą plastikowych zatrzasków których wygląd i rozmieszenie zostały ukazane na poniższych zdjęciach.
Aby rozłączyć zaczepy należy wsunąć cienki płaski wkrętak pod tylną część obudowy lusterka, od strony przedniej ramki podważając ją aby otwory w ramce wyskoczyły z zaczepów znajdujących się w tylnej części obudowy. Aby zapobiec ponownemu zatrzaśnięciu w powstałą szczelinę między częściami obudowy wkładamy drugi wkrętak lub inny płaski element.







Po rozczepieniu dwóch połówek obudowy szkło można wypchnąć z ramki palcami, nie jest ono w żaden sposób do niej przymocowane.

3. Zapobieganie drganiom oraz towarzyszącego im hałasowaniu lusterka

Szkło lusterka jest zamocowane "na ścisk" pomiędzy ramką a tylną częścią obudowy.
Na szkle, od tylnej strony są naklejone dwa paski gumy pełniące rolę dystansów redukujących luzy.
Jeżeli na lusterku pojawiają się drgania można szybkę wraz z ramką połączyć w kilku miejscach za pomocą silikonu który nie będzie stanowił trwałego połączenia jak klej, jednak złączy dwie części ze sobą usuwając wszelkie luzy. Kolejnym etapem redukcji luzów jest pogrubienie dwóch gum przyklejonych z tyłu szkła. W czasie użytkowania mogły się one na tyle ugnieść, że nie zapewniają ścisłego połączenia między szkłem a tylną częścią obudowy. Ich nadlanie można wykonać również za pomocą silikonu któremu należy dać wyschnąć przed ponownym montażem lusterka lub przyklejając na nie cienki pasek gumy powodujący zwiększenie ich grubości.




4. Montaż lusterka

Przystępując do montażu upewniamy się czy silikon zasechł w miejscach gdzie był użyty oraz czy szkło lusterka zostało dobrze spasowane z ramką.
Tylną część obudowy oraz ramkę wraz ze szkłem przykładamy do siebie oraz dociskamy aby wszystkie zatrzaski zostały zapięte.

Przed montażem kompletnego lusterka do samochodu można posmarować zatrzaski wraz ze sprężyną np. białym smarem w spray który zaraz po użyciu jest płynny co pozwala na wnikanie w szczeliny a po kilku sekundach zastyga stając się zwykłym "twardym" (niepłynnym) smarem.



Podstawę lusterka należy przymierzyć do ramki w podsufitce auta tak aby jeden zatrzask w nią wszedł a drugi należy wbić pewnym uderzeniem o umiarkowanej sile w podstawę lusterka. (Sprężyna rozpierające zatrzaski jest dość twarda więc montaż może być problematyczny)
_________________
C220 CDI Sport '98
WDB2021931F799562
 
 
 
kamil_0793 

Pomógł: 73 razy
Dołączył: 26 Lip 2011
Posty: 2447
Skąd: Wrocław/Strzegom
Wysłany: 31 Październik 2014, 20:20   

Dobry temat. Szkoda, że nie było takiego jakieś 3 lata temu, jak walczyłem ze swoim lusterkiem :P
_________________
Moja Perełka WDB2020181A050858
W210 E55 AMG T WDB2102741B064411
 
 
 
Piotrek.sz 

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 07 Wrz 2014
Posty: 555
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 22 Lipiec 2015, 18:21   

Szczęście że na to trafiłem bo przede mną wymiana lusterka i szukałem jak się za to zabrać:)
_________________
Po sześciu latach z Omegą czas na C klasę:)
C 220 CDI kombi, automat Esprit Selection, 1999r.
WDB2021931F896447

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,136 sekundy. Zapytań do SQL: 9