Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Camel-
17 Grudzień 2010, 20:06
Demontaż listwy dekoracyjnej podszybia deski rozdzielczej
Autor Wiadomość
Camel- 
Mercmag.pl


Pomógł: 212 razy
Dołączył: 30 Kwi 2006
Posty: 12480
Skąd: Poznań
Wysłany: 17 Grudzień 2010, 19:44   Demontaż listwy dekoracyjnej podszybia deski rozdzielczej

Cześć.

Nigdy bym jej nie ściągnął gdyby nie pomoc Adikisa i Jacona. Ahhh wy rozbieracze :) Dzięki :!:

Zacznijmy od tego z czym mamy doczynienia.
Listwa w pierwszych Espritach: plastikowa, czarna (lekki metalik)
W Elegance: drewniana, chociaż nie wiem czy od spodu nie jest blaszana
W Sporcie: w moim przypadku od spodu blaszana i pokryta plastikowo-metalowym (kruchym) czymś co przypomina karbon.

Co chcemy osiągnąć?

(Allegro, użytkownik kowal_airbag1)

:arrow: 1. Zaczynamy od ściągnięcia prawego głośnika wysokotonowego. Jak się go ściąga na pewno jest już na forum; przypomnę: zaświećcie latarką w kratkę wentylacyjną pod głośnikiem. W prawym górnym rogu wystaje mały dytek (okolice czerwonego trójkąta). Trzeba go popchnąć głębiej i w górę jednocześnie, przy okazji pomagając kratce głośnika z prawej (zewnętrznej) strony. Wszystko odbywa się delikatnie i powinno się udać. Odchylamy głośnik do wewnątrz auta, w stronę schowka (jak pokazuje strzałka).



:arrow: 2. Listwa mocowana jest jak widać na 5 zaczepach, z czego 4 są przesuwne, a jeden wciskany lub wciskany i skręcany - na tym najbardziej nam zależy, bo jeśli jest skręcany to mamy mały problem. Mercedes stosował to rzadko, ale zdarzały się przypadki, że listwa nie pasowała zbyt super, wtedy dodatkowo dokręcał ją od tyłu.
Przez dziurę po głośniku sięgamy palcem za listwę i sprawdzamy czy na wystającym gwincie jest założona nakrętka. Gwint (z ewentualną nakrętką) znajduje się na ok. szóstym centymetrze od krawędzi listwy.
W przypadku gdy nakrętki nie ma, pomiń punkt 3.

:arrow: 3. Niestety nasza listwa posiada nakrętkę :( problem jest nieco większy zwłaszcza jak ma się poduszkę pasażera. Aby się do niej dostać musimy rozebrać schowek (tzn jego wnętrze). Trzyma się mniej więcej na środku po 2 plastikowe plastikowe zaczepy u góry i na dole. Poświećcie latarką na pewno zobaczycie. Najpierw wyciągacie na 3-5 mm górny grzybek, a potem chwytacie za niego i energicznie ciągniecie do góry. Powinen wyjść razem z rozpierającym dolnym grzybkiem bez uszkodzenia czegokolwiek :idea:
Następnie wkładacie rękę z kluczem (np. treszczotką) i odkręcacie nakrętkę znajdującą się na gwincie listwy - tym 6cm od krawędzi. Nakrętka jest to 6 albo 7 już nie pamiętam :) Gdy ją odkręcicie, uwierzcie mi - ponad połowa roboty za wami :)

:arrow: 4. Pare dobrych dni się głowiłem jak podważyć listwę, żeby wyskoczyła z zaczepu po prawej. W końcu wymyśliłem. Nie będziemy jej podważać :mrgreen:
Weźcie coś delikatnego, np. plastikowy klin, w ostateczności śrubokręt płaski, i bardzo delikatnie, na ok. 1 mm podważcie na krawędzi listewkę. Drugą ręką w powstałą szczelinę, od góry wpychajcie plastikową opaskę zaciskową. Zamknijcie ją na pierwsze pare ząbków i delikatnie przesuńcie maksymalnie w lewo, do zaczepu listwy.




Następnie szarpnijcie ją delikatnie. Powinna powstać mała szpara między listwą a deską. Weźcie drugą opaskę i zróbcie to samo od drugiej strony zaczepu. Powinno wam powstać coś takiego.



Opaska plastikowa jest stosunkowo delikatna i conajważniejsze nie uszczkodzicie plastiku deski rozdzielczej :D

:arrow: 5. Teraz musicie ciągnąc obie opaski. Róbcie to raczej udarowo, minimalnie zwiększając siłę w przypadku niepowodzeń. Powodzenia są wtedy jeśli słyszycie strzelanie. Bez strachu to nie listwa, tylko przeskakująca blokada po gwincie zatrzasku. Szarpcie parokrotnie co jeden zwój, anijeżeli mocno ciągle, bo z rozpędu możecie wyrwać i połamać listwę, a tego przecieżnie chcemy.
Róbcie to z rozwagą a na pewno się uda. Pamiętajcie, że listwy Szportowe mają tendencję do gubienia proflu, bo są z giętkiej blachy.

W między czasie oklejcie deskę rozdzielcza np. taśmą izolacyjną zaraz pod krańcem listwy, żeby jej nie uszkodzić.

:arrow: 6. Sukces! Listwa wyskoczyła.



Teraz trzeba ją przesunąć w prawo - co odblokuje pozostałe 4 zaczepy. Nie ciagnijcie listwy bo to nie ma sensu. Lepiej wziąć drewniany klin i delikatnie pukać młoteczkiem z lewej strony listwy. Parę uderzeń i listwa sama się "wyluzuje". Może wam ktoś pomagać z prawej strony kontrolując zachowanie listwy, ewentualnie lekko ciągnąć.



Victory! Listwa jest nasza, a deska jest cała. I na dodatek nie trzeba było jej ściągać :mrgreen: :mrgreen:



Peace!
_________________
http://mercmag.pl
C200 Sport, odbudowa: Classic, CLK, Sport T, Esprit T, Classic T, E240 Classic, CLK230 Ava, E280 Ava, Sport T V6, E320 Ava, Esprit, CLK MY04, CLK230, E280 Eleg., CLK MY06
 
 
Axwell 
C 220 od Brabusa


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 3494
Skąd: 42-200
Wysłany: 17 Grudzień 2010, 21:27   

Gracias :mrgreen:
_________________


 
 
jjankiello 


Pomógł: 54 razy
Dołączył: 03 Cze 2007
Posty: 2939
Skąd: Szczecin, PL
Wysłany: 17 Grudzień 2010, 22:04   

Szacun, za manuala 8)
_________________
Because people who are crazy enough to think they can change the world are the ones who do. - S. Jobs
201122, Perlmuttgrau - EX
202188, Schwarz - EX
203216, Cubanitsilver - EX
203708, Tanzanitblau
212225, Obsidianschwartz
 
 
jacon 
NIGHT HUNTER

Pomógł: 157 razy
Dołączył: 07 Lis 2006
Posty: 1948
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 18 Grudzień 2010, 15:36   

No, i jak chcesz to potrafisz :lol:
_________________
NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI
esprit champion limited 98' ex
W203 Awantgarde 2001 kombi automat 2.0 kompressor teraz syna
R170 SLK 2002r. 2.0 kompressor automat żony
W201 1990r. 2.0 E automat obecnie moje autko
 
 
 
maurycy 
C43 ///AMG


Pomógł: 97 razy
Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 5420
Skąd: Sochaczew
Wysłany: 25 Kwiecień 2012, 18:52   

ja się lekko podpytam :P o demontaż listew wewnętrznych na drzwiach :P rwiemy czy zdejmujemy boczek ??
_________________
MB C43 AMG
Szmaragdowe C43 AMG 98'
WDB2020331F726355

nie mam czasu pomagać poza forum, proszę nie wysyłać do mnie maili z pretensjami :)
 
 
Pioterek 

Pomógł: 305 razy
Dołączył: 21 Paź 2007
Posty: 2857
Skąd: Giżycko
Wysłany: 25 Kwiecień 2012, 20:26   

Rwiemy tj. zdejmujemy boczek :wink:
_________________
Piotr
W114 230/8 Automatic '72 - w częściach
W124 300D '87 - ojcowy
S202 C250 Turbodiesel Sport ASB '97
W202 C180 Esprit ASB '93 - ex
 
 
 
maurycy 
C43 ///AMG


Pomógł: 97 razy
Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 5420
Skąd: Sochaczew
Wysłany: 25 Kwiecień 2012, 21:25   

no i nie wiem..........
rwiemy tzn bez zdejmowania boczku czy zdejmujemy boczek i odkręcamy coś z tyłu
_________________
MB C43 AMG
Szmaragdowe C43 AMG 98'
WDB2020331F726355

nie mam czasu pomagać poza forum, proszę nie wysyłać do mnie maili z pretensjami :)
 
 
Pioterek 

Pomógł: 305 razy
Dołączył: 21 Paź 2007
Posty: 2857
Skąd: Giżycko
Wysłany: 25 Kwiecień 2012, 21:29   

Zdejmujemy boczek znaczy i dobieramy się do listwy od tyłu boczka :wink:
_________________
Piotr
W114 230/8 Automatic '72 - w częściach
W124 300D '87 - ojcowy
S202 C250 Turbodiesel Sport ASB '97
W202 C180 Esprit ASB '93 - ex
 
 
 
Kubix 

Dołączył: 04 Sie 2015
Posty: 18
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 11 Sierpień 2015, 07:58   

Byłaby możliwość uaktualnienia zdjęć?
_________________
Mercedes C180 '94 Manual
 
 
Cichyy 

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 05 Sty 2010
Posty: 353
Skąd: z Krakowa
Wysłany: 11 Sierpień 2015, 15:15   

Zdejmujesz boczek drzwi i każda z listew dekoracyjnych - tak samo w przed jak i polifcie zamocowana jest z tyłu takimi blaszkami zaginanymi na bolcach, trzeba je podważyć, np płaskim śrubokrętem, zdjąć i wtedy listwa jest dostępna.
Po założeniu nowej listwy zakładasz blaszki i doginasz je tak by się trzymały na bolcach.

Jak zdejmiesz boczek to będziesz wszystko widzieć.
_________________

1.8 Esprit 1997 / WDB2020181A608100
ex 220 D Esprit 1995 / WDB2021211A230691
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,196 sekundy. Zapytań do SQL: 10