Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Radio samo sie wyłącza
Autor Wiadomość
marcinns1991 


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 04 Maj 2012
Posty: 1540
Skąd: Wlkp < Pleszew
Wysłany: 7 Listopad 2015, 00:30   Radio samo sie wyłącza

Witam na wstępie dodam ze nie chodzi o mercedes a o golfa v jednak moze ktoś zna sie na tym i mi pomoże otóż od zakupu auta jest w nim fabryczne radio rcd 210 i cos dziwnego z nim sie działo otóż po 30 minutach niezależnie czy jade czy mam zgaszone auto radio sie wyłącza musze je włączyć i znowu 30 minut i sie wylacza zawsze po tym samym czasie i nie bylo by to denerwujace gdyby nie fakt ze ostatnio padł mi aku co skutkowalo zakodowaniem radia źle wpisalem kod i na wyswietlaczu mam tylko napis safe codode google znalazlem ze aby ponownie moc wpisac kod musze na wlaczonym zaplonie miec włączone radio minimum godzinę i wtedy bede mogl ponownie wpisac kod jednak problem w tym ze ono po 30 min sie wyłącza nawet jak bym nim sie bawił co minute i tu pojawia sie problem bo radio po pol godz sie wyłącza a ja musze miec je włączone min godzine pytanie do was czy ktos mial taka stycznosc z podobnym problemem chodzi mi tutaj o to radio co zrobić zeby sie po 30 minutach nie wylaczalo bo bez radia to lipa jeździć jutro chce sie do niego dostać tzn do kabelkow ale zbytnio nie wiem czego szukac lub jak je ewentualnie przerobic by grało caly czas.

[ Dodano: 7 Listopad 2015, 00:33 ]
Wiem ze jest forum o golfie v ale tam ciężko uzyskać odp na cokolwiek a tutaj jednak ludzie rzetelni a z drugiej strony to chyba bardziej wina radia niz auta. Dodam ze mam tak od zakupu. :roll:
_________________
KIA Cee'd SW Buisness Line 1.6 GDi ||| 2018 ||| Jest
VW GOLF MK 5 1.6 FSI (BAG)||| luty 2004||| Jest
W202 Elegance, 2.2d ||| marzec 95r ||| Był
 
 
Pioterek 

Pomógł: 305 razy
Dołączył: 21 Paź 2007
Posty: 2857
Skąd: Giżycko
Wysłany: 7 Listopad 2015, 10:43   

Witam,
Jak się wyłącza, tak jak piszesz, to może nie mieć zasilania po stacyjce tzn coś jest źle podłączone lub problem leży w samym radiu. Każde radio ma taka funkcję ze się wyłącza jak kluczyka nie ma stacyjce, tylko pytanie czy startuje samo po przekreceniu stacyjki i gaśnie po jej wyłączeniu i wyjęciu klucza? Bo jak tak to jeszcze może być opcja ze jest niezakodowame do auta tzn jest zamontowane i działa ale samochód nie ma wpisanego radia w wyposażenie i nie wie ze je ma.
Ogólnie jest kilka opcji do sprawdzenia. Gdy radio jest prawidłowo zakodowane to po odłączeniu akumulatora samo się rozkoduje i włączy.
_________________
Piotr
W114 230/8 Automatic '72 - w częściach
W124 300D '87 - ojcowy
S202 C250 Turbodiesel Sport ASB '97
W202 C180 Esprit ASB '93 - ex
 
 
 
marcinns1991 


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 04 Maj 2012
Posty: 1540
Skąd: Wlkp < Pleszew
Wysłany: 7 Listopad 2015, 11:30   

pogrzebałem w papierach i okazało się że fabrycznie było zamontowane radio rcd 300 a teraz jest 210 i pin został ze starego wiec nie miałem prawa tego odkodować, no ale wyciągnąłem radio zawiozłem do serwisu audio i na pn-wt bedzie radio z nowym pinem, ech czego to handlarze nie zrobią by pare groszy zarobić, podejrzewam że wyciągneli z mojego radio bo było lepsze i opchneli za kilka stówek a włożyli coś co im sie nawinęło, albo robili drugiego golfa w lepszej wersji ech aż strach pomysleć co dłubali że nie działają czujniki parkowania, no ale tego to już nie bede ruszał a golfik no cóż zostanie ze mną bo mechanicznie jest nawet dobrze o dziwno, ale trzeba na wiosne pomyśleć o konserwacji a za 2 lata może o pomalowaniu całego tzn bez dachu bo gdzieś niegdzie jednak jakieś małe rude sie pojawia, a wiadomo ze zaprawki na srebrnym to loteria a nie chce auta w ciapki, fakt że auto ma dopiero 11 lat a nie 21 sprawia że jeszcze warto troche w nie zainwestować żeby chociazby przyszłej żonie starczyło do miasta bo wiadomo że i tak tu puknie tam stuknie, a ja bede miał wymówkę w końcu wrócić do jedynej słusznej marki :twisted: a jaki model to sam nie wiem jeszcze ale napewno zasięgnę wielu waszych rad i wskazówek ;) a temat no coż raczej wyczerpany do zamknięcia bo jak bedzie nowy pin to z tymi 30 minutami da się żyć
_________________
KIA Cee'd SW Buisness Line 1.6 GDi ||| 2018 ||| Jest
VW GOLF MK 5 1.6 FSI (BAG)||| luty 2004||| Jest
W202 Elegance, 2.2d ||| marzec 95r ||| Był
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,076 sekundy. Zapytań do SQL: 10