Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
termometr(wyświetlacz)
Autor Wiadomość
Gość

Wysłany: 12 Czerwiec 2007, 20:47   termometr(wyświetlacz)

witam. mam pytanie. czasami ginie mi temperatura na wyświetlaczu, po czym po minucie dwie normalnie zaczyna spowrotem wyświetlać temperature. problem dotyczy w 202. pozdrawiam
 
 
jacon 
NIGHT HUNTER

Pomógł: 157 razy
Dołączył: 07 Lis 2006
Posty: 1948
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 13 Czerwiec 2007, 20:12   

Czy tylko ginie ci wyświetlanie temperatury czy może coś jeszcze zanika ?
Ale generalnie sprawdziłbym na początek kostkę przy zegarach (patrząc na deskę kostka z prawej strony) tam są wpięte przewody od czujnika temperatury co jest umiejscowiony w zderzaku.
Lub sam wyświetlacz, jest przykręcany na jedną śrubkę do całej reszty i może to on się po części wypioł i raz styka a raz nie.
Ale ja stawiałbym na tą kostkę od czujki.(opisałem model :mb: przed liftem taki jak ja mam bo te po liftingu to mają już wyświetlacz zespolony na stałe z całą deską i niewiem jak tam jest rozwiązane połączenie.
_________________
NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI
esprit champion limited 98' ex
W203 Awantgarde 2001 kombi automat 2.0 kompressor teraz syna
R170 SLK 2002r. 2.0 kompressor automat żony
W201 1990r. 2.0 E automat obecnie moje autko
 
 
 
Marcin13736 
MBmiłośnik


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 08 Lut 2007
Posty: 466
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 9 Lipiec 2007, 19:50   

miałem podobny problem. Ale ginęło tylko podświetlenie termometru. Jak patrzyłem pod światło to termometr wskazywał. Poruszałem przewodami od licznika, wyjąłem i włożyłem z powrotem i problem zniknął.
_________________
C-250TD 150KM '97- ex
E-320 PB automat. '00
Z przodu gwiazda z tyłu gwiazda, no i ta JAZDA
 
 
HeMP 
RWD fan

Dołączył: 08 Lip 2007
Posty: 18
Skąd: stolica
Wysłany: 9 Lipiec 2007, 19:59   

ustal czy ginie Ci wyswietlanie wskazan temperatury czy tylko podswietlanie... jak wyciagniesz juz zegary to sprawdz laczenie podswietlania i wtyczki w zegarach ... jak by CI padl czujnik temp. to raczej na 100% pokazywal by jakies dziwne dane np. -99c ... powodzenia
_________________
zielony w temacie merca....
 
 
Gerri 

Pomógł: 45 razy
Dołączył: 30 Mar 2006
Posty: 1255
Skąd: Limerick
Wysłany: 9 Lipiec 2007, 23:26   

HeMP napisał/a:
jak by CI padl czujnik temp. to raczej na 100% pokazywal by jakies dziwne dane np. -99c ... powodzenia


włąśnie że nie. Z wszystkich elementów układu najbardziej podejrzany jest czujnik, jeżeli "pod światło" (można pomóc latareczką) wskazań temperatury nie widać, to jest to w 99% wina czujnika. Czasami termometr pokazuje wtedy swoja wartość graniczną, ale nie zawsze.
 
 
emiilo

Dołączył: 12 Wrz 2015
Posty: 20
Skąd: Warszawa
Wysłany: 4 Kwiecień 2016, 10:46   

Witam, przepraszam za odświeżanie wątku, ale nie chciałem zakładać nowego. Mam podobny problem tylko że u mnie podświetlenie świeci cały czas, a giną tylko cyfry z wyświetłacza, czasem się pojawiają, sprawdzałem opór czujnika, a mój brat podgrzewał go zapalniczka i wygląda na to że jest sprawny, wyczyściłem wszystkie styki w liczniku związane z termometrem i dalej to samo, moim zdaniem do wyświetlacza nie dociera zasilanie, ktoś może posiada jakiś schemat, lub wie gdzie szukać tej usterki ? Z góry dziękuje i pozdrawiam. Moje autko to W202 C180 sport 94r.
 
 
kubus838 

Pomógł: 52 razy
Dołączył: 11 Lis 2014
Posty: 1256
Skąd: Polska
Wysłany: 4 Kwiecień 2016, 19:13   

emiilo napisał/a:
Witam, przepraszam za odświeżanie wątku, ale nie chciałem zakładać nowego. Mam podobny problem tylko że u mnie podświetlenie świeci cały czas, a giną tylko cyfry z wyświetłacza, czasem się pojawiają, sprawdzałem opór czujnika, a mój brat podgrzewał go zapalniczka i wygląda na to że jest sprawny, wyczyściłem wszystkie styki w liczniku związane z termometrem i dalej to samo, moim zdaniem do wyświetlacza nie dociera zasilanie, ktoś może posiada jakiś schemat, lub wie gdzie szukać tej usterki ? Z góry dziękuje i pozdrawiam. Moje autko to W202 C180 sport 94r.


Witam
Jeżeli mogę ci coś podpowiedzieć. Oprócz tego co napisali powyżej to przynajmnije w moim roczniku są takie tasiemki - ich koszt to 42zł. Ale podkreslam w moim samochodzie z rocznika 2000.

robert
_________________
C220 CDI Esprit 2000 Rok kombi - WDB2021931F962917
 
 
emiilo

Dołączył: 12 Wrz 2015
Posty: 20
Skąd: Warszawa
Wysłany: 4 Kwiecień 2016, 21:57   

U mnie to nie jest na tasiemce tylko tzw guma przewodząca i w to jeśli nikt nie ingeruje to nie powinno się popsuć, ewentualnie zabrudzić ale wszystko rozebrałem, wyczyściłem i złożyłem ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,141 sekundy. Zapytań do SQL: 10