Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Skrzypi mi kierownica podczas skrętu!
Autor Wiadomość
Jary 

Pomógł: 40 razy
Dołączył: 07 Maj 2007
Posty: 2349
Skąd: Toruń / okolice
Wysłany: 20 Styczeń 2009, 16:17   

Sprawdźcie, czy sworznie zwrotnic/wahacza nie mają luzu :idea:
_________________
MB W202, C 220D-był, jest W163 ML270
Wiem, że nic nie wiem.
 
 
jani95 

Dołączył: 05 Lis 2007
Posty: 5
Skąd: Gdynia
Wysłany: 21 Styczeń 2009, 17:58   

U mnie jest to plastik kierownicy, jak się z tyłu złapie kierownicę to można delikatnie palce wsunąć pod kierownicę. Jak podłożyłem ten papierek to wyczyścił to i rozluźnił ale dziś znowu piszczy. Kiedyś przesmarowałem smarem i był spokój pół roku.
Jutro znowu zastosuje patent papierka i smaru i zobaczymy na jak dlugo pomoże.

Pozdrawiam
jani95
_________________
W202 C180 '93
WDB2020181A019912
 
 
rafirt 


Dołączył: 06 Sie 2006
Posty: 29
Skąd: Reutlingen/D
Wysłany: 21 Styczeń 2009, 18:20   

Parę dni temu miałem taki sam problem. Kierownica skrzypiała przy skręcaniu i chodziła trochę ciężej. Sprawdziłem poziom płynu i był w porządku. Następnie przy wolnej jeździe skręciłem kierownicą gwałtownie parę razy w prawo i w lewo do oporu i skrzypienie ustało.
_________________
C 220 DIESEL 1994r Manual WDB2021211F113382
 
 
silverhammer12 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 14 Mar 2007
Posty: 289
Skąd: Śląsk
Wysłany: 21 Kwiecień 2009, 22:14   

Witam

U mnie od pewnego czasu pojawily sie takie dziwne dzwieki, myslalem ze to łańcuszek z breloczka od kluczyka ale okazalo sie ze te dzwieki wydobywaja sie z kierownicy. Po wielu próbach i "badaniach" odkrylem ze dzwiek dobiega spod airbagu a brzmi to tak jak czasami sie odzywaly sprezynki pod klawiszami starych klawiatur komputerowych. Efekt ten jest bardziej wyczuwalny jak pukam reka w dolnej czesci koła kierowniczego, ciekawi mnie co to moze byc. Kurcze zimą bylo cicho, a teraz sie obudzilo :) . Czy demontaż poduchy dla sredniozaawansowanego mechnika amatora to duzy problem? Czy moze ktos z kolegow i kolezanek mial taka przypadlosc i gdzies tam psiknal i ustalo? (Sprawdzalem kierownica luzów zadnych nie ma a dzwiek jest na wylaczonym jak i wlaczonym silniku ale to raczej nie ma w tym przypadku znaczenia). A moze da sie tam czyms bezinwazyjnym psiknac (pomiedz airbag a oslone kiery?

pzdr
acha auto to 200T CDI 99/00 Classic Selection

PS Jani95 mozesz pstryknac jakas fote albo jakies pogladowe zdjecie dac gdzie przesmarowales?

PPS jak juz tak truje to mam jeszcze jedno pytanko: jakim rozmiarem Torxa jest przykrecony airbag z tylu kiery?
 
 
norbertstezycki 
Norbi c220D 95KM

Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 57
Skąd: wlkp
Wysłany: 22 Kwiecień 2009, 15:22   

a czy skrzypienie pojawiło się po ściągnięciu i ponownym założeniu kierownicy? najlepiej zdjąć kierownicę i nałożyć trochę smaru lub psiknąć wd40 dookoła trzpienia w który wkręcamy śrubę do kierownicy. u mnie też piszczało ale okazało się że ktoś zamiast jechać na zbierzność obrucił kierownicę o 3 ząbki, a w instrukcji napisali że można najwyżej o 1 ząbek.
_________________

 
 
 
Tońcio 


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 24 Sie 2008
Posty: 223
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 22 Kwiecień 2009, 17:07   

silverhammer12 Wydaje mi sie że kończy Ci sie taśma medialna, która jest odpowiedzialna za przenoszenie sygnału prądowego ( z nadwozia do kierownicy ) do poduszki i klaksonu... Taki sam dzwięk miałem u siebie a później przestał działać klakson :evil: Zakup używanej taśmy to koszt około 100-150Pln... Pozdrawiam :)
_________________
C 2.5TurboDiesel 96Esprit Brilliant Silver Metalic
 
 
 
silverhammer12 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 14 Mar 2007
Posty: 289
Skąd: Śląsk
Wysłany: 22 Kwiecień 2009, 17:15   

Tońcio napisał/a:
silverhammer12 Wydaje mi sie że kończy Ci sie taśma medialna, która jest odpowiedzialna za przenoszenie sygnału prądowego ( z nadwozia do kierownicy ) do poduszki i klaksonu... Taki sam dzwięk miałem u siebie a później przestał działać klakson :evil: Zakup używanej taśmy to koszt około 100-150Pln... Pozdrawiam :)



Ok, dzieki Panowie za odpowiedzi czyli najlepiej jezdzic dalej i sie nie przejmowac, jak sie tasma skonczy to zmieniec :) , a co do samej kierownicy to od kiedy mam samochód (1,5 roku) to kierownica nie byla odkrecana.
 
 
Tońcio 


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 24 Sie 2008
Posty: 223
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 22 Kwiecień 2009, 17:41   

silverhammer12 napisał/a:
czyli najlepiej jezdzic dalej i sie nie przejmowac



Bacznie obserwuj kontrolke od Airbagu, bo mozesz sie ździwić jak poduszka NIE zadziała...
_________________
C 2.5TurboDiesel 96Esprit Brilliant Silver Metalic
 
 
 
silverhammer12 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 14 Mar 2007
Posty: 289
Skąd: Śląsk
Wysłany: 22 Kwiecień 2009, 18:58   

Tońcio napisał/a:
silverhammer12 napisał/a:
czyli najlepiej jezdzic dalej i sie nie przejmowac



Bacznie obserwuj kontrolke od Airbagu, bo mozesz sie ździwić jak poduszka NIE zadziała...


Jasna sprawa :) Zreszta trudno jej nie zauwazyc (btw.oby nigdy nie musiala zadzialac)
A tak przy okazji bo ciekawi mnie to troche a w rekach nigdy nie mialem tej taśmy medialnej, ona dziala na zasadzie zwijanych kabelków pomiedzy 2 ruchomymi czesciami? czy jakos na zasadzie styków (ale to raczej by sie wytarły wiec pewnie kabelki - ta tylko gdybam)

dzieki jeszcze raz za odpowiedzi Tońcio
_________________
WDB2021941F924405
 
 
Tońcio 


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 24 Sie 2008
Posty: 223
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 22 Kwiecień 2009, 19:08   

Jest to plastikowa płaska taśma z czterema ścieżkami umieszona pomiędzy dwoma plastikowymi "dekielkami"... Roskręca sie i skręca jak obracasz kierownica... :)
_________________
C 2.5TurboDiesel 96Esprit Brilliant Silver Metalic
 
 
 
silverhammer12 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 14 Mar 2007
Posty: 289
Skąd: Śląsk
Wysłany: 22 Kwiecień 2009, 19:10   

Dzięki za błyskawiczne wyjaśnienie pzdr!

PS a duzo jest zachodu z wymiana tej tasmy? Mozna powalczyc samemu czy potrzebne sa jakies specjalistyczne narzedzia/umiejetnosci?

pzdr
_________________
WDB2021941F924405
 
 
Tońcio 


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 24 Sie 2008
Posty: 223
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 25 Kwiecień 2009, 06:54   

silverhammer12 napisał/a:
PS a duzo jest zachodu z wymiana tej tasmy? Mozna powalczyc samemu czy potrzebne sa jakies specjalistyczne narzedzia/umiejetnosci?


Ustaw kierownice do jazdy na wprost :!: :!:
Zdejmij klemę minusową :!:
Z narzędzi będzie Ci potrzebny: torx 30 (klamka) do odkręcenia poduszki... Dobry (mocny) ampul to odręcenia śruby od kierownicy... Taśma jest przykręcona na dwie małe śrubki (płaski śrubokręt)... Musisz zdjąć (odręcić) plastikową osłonę nad nogami kierowcy (tam jest wpięta kostka od taśmy)...
Czas roboty-20-30min (w tym jeden papieros) :wink:
Umiejętnosci :?:
Przeciętne :)
Na pewno dasz rade... :)
Po skończonej pracy wypij browarka i ciesz się, że poradziłeś sobie SAM :mrgreen:
Powodzenia :)
_________________
C 2.5TurboDiesel 96Esprit Brilliant Silver Metalic
 
 
 
silverhammer12 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 14 Mar 2007
Posty: 289
Skąd: Śląsk
Wysłany: 25 Kwiecień 2009, 08:06   

Wielkie dzieki Tońcio!
Czekam wlasnie na torxy a potem powalcze :)

Pomógł sie nalezy ale niestety to nie moj topic wiec nie moge przyznac z racji reguł tego forum, a szkoda :)

pzdr
_________________
WDB2021941F924405
 
 
michele

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Wrz 2009
Posty: 253
Skąd: Gliwice
Wysłany: 4 Maj 2016, 09:39   

Odgrzeję kotleta, ale to dlatego, że wątek ten jest dość często cytowany, a nie umiem znaleźć odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie:

W trakcie demontażu kierownicy wyskoczyła mi taśma, o której mowa wyżej. poskręcałem ją, jednak nie wiem jak jak ją ustawić, aby było dobrze. Chodzi mi o to jak wiedzieć gdzie jest środek zawinięcia, aby nie mieć problemów kręcąc w lewo i w prawo później kierownicą.

EDIT: złożyłem taśmę delikatnie odchylając rozkręciłem ją prawie na maksa, a następnie skręciłem licząc ilość obrotów: wyszło 6, podzieliłem na dwa i zrobiłem potem w drugą stronę 3 i tak skręciłem kierownicę. Inny pomysł mi nie wpadł do głowy:)
_________________
C250 Diesel '93 WDB2021251A010620
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,123 sekundy. Zapytań do SQL: 9