Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
regeneracja/polerka lakieru
Autor Wiadomość
Michael 

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Cze 2014
Posty: 572
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 7 Wrzesień 2016, 17:36   

znajomy chyba to miał, użytkował jako zwykły wypełniacz. Z doświadczenia powiem że warto zaopatrzyć się w gumowe rękawice gdyż strasznie barwi ręce i wszystko w koło. Sam w sobie środek niezły jednak nie pomyślałbym aby wrzucić go na maszynę :)
_________________
W202 by Michael
W210 by Michael
 
 
Podkopnik 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Sty 2015
Posty: 195
Skąd: warszawa
Wysłany: 7 Wrzesień 2016, 19:28   

Czyli odradzasz generalnie żeby używać go na elektryce?
_________________
poszukuje
 
 
Michael 

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Cze 2014
Posty: 572
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 7 Wrzesień 2016, 20:14   

generalnie odradzam, jednak nie wiem jak się zachowa na maszynie.
Jak już chcesz się bawić w polerowanie maszynowe to polecam kupic 1 buteleczke Menzerny ( używam jej od kilku lat) np wykańczającą Super Finish, miękkiego pada i do tego wosk bezbarwny. Jeżeli podejdziesz do tematu z głową to efekt będzie lepszy a na pewno trwalszy niż po użyciu wypełniaczy które zmyjesz po 2 dokładniejszych myciach. Jednak pamiętaj że po polerce maszynowej pasuje odpowiednio dbać o lakier aby po kilku miesiącach nie wrócił do swojego poprzedniego stanu...
Na ten temat można pisać i pisać ale wszystko jest na internetach więc miłej lektury :)
_________________
W202 by Michael
W210 by Michael
 
 
kamilmb 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 20 Gru 2007
Posty: 105
Skąd: WPI
Wysłany: 7 Wrzesień 2016, 21:36   

Polecałbym jeszcze przed polerowaniem dokładnie oczyścić lakier, przynajmniej ze smoły ;)
_________________
https://www.facebook.com/quickshinemyjnia/
 
 
Podkopnik 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Sty 2015
Posty: 195
Skąd: warszawa
Wysłany: 7 Wrzesień 2016, 22:21   

Glinkę zakupiłem już ;) Teraz zastanawiam się jaką pastę kupić do polerowania i coś wykańczającego raczej chyba ten wosk koloryzujący...
_________________
poszukuje
 
 
kamilmb 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 20 Gru 2007
Posty: 105
Skąd: WPI
Wysłany: 7 Wrzesień 2016, 23:11   

Jaki budżet na operacje? będzie łatwiej coś ułożyć sensownego;) dlaczego sie uparłeś na wosk koloryzujący? jest wiele wypełniaczy na rynku w podobnej cenie o dużo lepszej jakości.
Moje budżetowe rozwiązanie wygląda tak:
mycie pianą o mocniejszym stężeniu, usunięcie smoły, piana, mycie zasadnicze, glinka, menzerna One Step, mycie, alkohol izopropylowy, POORBOY'S WORLD Black Hole Show Glaze (tester 100ml za ok 20 zł spokojnie wystarczy).
Moje wskazówki:
Odradzałbym szorowanie smoły samą glinką, przekraczanie 1200 obr/min na maszynie. Zabezpiecz wszystkie elementy plastikowe taśmą bo łatwo przypalić.
_________________
https://www.facebook.com/quickshinemyjnia/
 
 
Michael 

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Cze 2014
Posty: 572
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 8 Wrzesień 2016, 00:00   

kamilmb, ja nie z tych co polerke robią w 2 godz :P przed każdą dokładne mycie ( ja akurat bez piany aktywnej) i glinka - to u mnie podstawa do jakiegokolwiek dbania o lakier


Podkopnik, określ się jaki efekt chcesz uzyskać, bo można wyciągnąć głębie lakieru a można też rysy maskować. Do tego i tego jest multum chemii w różnych cenach
_________________
W202 by Michael
W210 by Michael
 
 
Podkopnik 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Sty 2015
Posty: 195
Skąd: warszawa
Wysłany: 8 Wrzesień 2016, 09:07   

Lakier na całym aucie z tego co mierzyłem jest oryginalny ale powłoka nie jest za bogata 60-80 mikronów do tego po prostu jest zmatowiały. Chciałbym żeby odzyskał blask i przy okazji, żeby usnunąć drobne ryski bo te głębsze wiadomo zostaną choć nie jest ich tak dużo. Czasu na zrobienie tego mam sporo więc chciałbym zrobić to dokładnie.

Kamil rozumiem, że ten POORBOY'S WORLD Black Hole Show Glaze 100 ml powinien na całe auto starczyć?? Również myślałem o menzernie tylko zastanawiałem się czy kupić tą lekkościerną czy one stepa :) W sensie nie wiem która będzie odpowiedniejsza do zmatowiałego lakieru.
Zrobię tak jak piszesz chyba. Resztę preparatów mam :)
Mam jeszcze pytanko.
Otóż posiadam taki preparat ceramiczny zabezpieczający lakier którego używałem w salonie Nissana kiedy tam pracowałem.
Nazywa się to Williams ceramic coat
http://www.williamscarproducts.com/ceramic-coat/

Jest sens po całym zabiegu dawać to na lakier???
_________________
poszukuje
 
 
kamilmb 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 20 Gru 2007
Posty: 105
Skąd: WPI
Wysłany: 8 Wrzesień 2016, 12:43   

Jest sens, ale wyglada na to ze to powłoka ceramiczna pod ktora lakier musi być idealne czysty czyli bez wypełniaczy typu black hole. W tym wypadku one step menzerny, dokładne oczyszczenie (odtłuszczenie) i powłoka o ktorej wspomniałeś.
_________________
https://www.facebook.com/quickshinemyjnia/
 
 
Podkopnik 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Sty 2015
Posty: 195
Skąd: warszawa
Wysłany: 8 Wrzesień 2016, 17:41   

Jutro jadę do sklepu po Menzernę i w weekend będę działał :) Do tego One step jaką gąbkę kupić??? Miękka?? Czy coś twardszego?
_________________
poszukuje
 
 
kamilmb 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 20 Gru 2007
Posty: 105
Skąd: WPI
Wysłany: 8 Wrzesień 2016, 19:03   

Najbezpieczniej miękką ;) ale możesz tez kupić twardą, przejechać na wyższych obrotach i miękką na niższych (po kilka przejazdów maszyną)
_________________
https://www.facebook.com/quickshinemyjnia/
 
 
wawairliner 
MZA- R4 Stalowa


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 21 Gru 2008
Posty: 239
Skąd: Warszawa
Wysłany: 11 Wrzesień 2016, 16:43   

Co moglibyście polecić jako powłokę ochronną na nowy lakier? srebrna baza i bezbarwny.
_________________
WDB2020281A107602
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,126 sekundy. Zapytań do SQL: 10