Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
I bieg - wchodzi z opóźnieniem
Autor Wiadomość
cracof 
Tomek


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Wrz 2007
Posty: 438
Skąd: kraków
Wysłany: 29 Wrzesień 2016, 07:25   I bieg - wchodzi z opóźnieniem

Cześć,

Mam nadzieję, że w miarę dobrze zatytułowałem posta, już spieszę wyjaśnić na czym polega dokładnie problem z pierwszym biegiem.

Z jedyną miałem problemy odkąd pamiętam, żeby ją wrzucić, parę razy musiałem wysprzęglać skrzynię parę razy bądź lekko puścić sprzęgło - i się udawało. Ostatnio pojawił się (chyba) nowy problem - jedynka wchodzi dopiero parę sekund (ok 3s.) po naciśnięciu sprzęgła. Wydaje mi się, że mógłbym ją wrzucić mocno na siłę, ale odczucie jest takie jakby coś się wykrzywiało, naciągało. Dopiero po trzech sekundach od wciśnięcia sprzęgła lekko wchodzi. I nie ma tu znaczenia czy po 3 s. wrzucę ją z pozycji luzu, czy ciągle lekko napieram lewarkiem w kierunku jedynki. Miną 3 sekundy - pyk, wskoczyła.

Nie mam zielonego pojęcia z czym to może być związane. Myślałem, że zapowietrzone sprzęgło, ale rok temu wymieniałem płyn hamulcowy i wszystko odpowietrzyłem, poza tym z innymi biegami problemu nie ma. Rok temu wymieniałem też całe sprzęgło, docisk, łożysko. Olej w skrzyni też ok dwóch lat temu wymieniałem.

[ Dodano: 3 Październik 2016, 07:23 ]
Pozwolę sobie podbić temat nowym komentarzem, ponieważ pojawiły się nowe obserwacje.
Wg. mnie problem wynika ze sprzęgła, na zgaszonym silniku ten problem nie występuje, ponadto kiedy auto toczy się bardzo wolno do przodu to jedynka spokojnie od razu wskoczy, wtedy jest uczucie jakby koła zębate w skrzyni ładnie się zazębiły. Próbowałem odpowietrzyć sprzęgło raz jeszcze, ale efekt jest taki sam. Nie wiem, może z siłownikiem sprzęgła przy skrzyni jest coś nie tak, zbyt mały skok ma. albo ciężko chodzi i wysuwa się z opóźnieniem? Z drugiej jednak strony przecież płyn hamulcowy nie jest ściśliwy, a skoro powietrza nie ma...? Sam już nie wiem.
_________________
:mb: W202, 250TD, 1996r. (WDB2021281F343461)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,123 sekundy. Zapytań do SQL: 9