Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Ściąganie auta w prawą stronę i nie tylko...
Autor Wiadomość
Dulson 
Mercedes True Story

Dołączył: 20 Lut 2015
Posty: 113
Skąd: KNS
Wysłany: 18 Listopad 2016, 11:09   Ściąganie auta w prawą stronę i nie tylko...

Witam, tutaj już kiedyś zakładałem temat na temat ścinanych opon od wewnątrz z przodu. Mam problem, auto ucieka mi dość w sumie ostro w prawo i nie jest to zależne od nachylenia drogi. Pare rzeczy jako przyczynę wyeliminowałem z racji z tego, że robiłem z autem, na temat ścinania opon.

Opony są równe i wyważone, ciśnienie normowane poprzez łącznik na 2.1 BAR. Zbieżność zrobiona. Geometria zrobiona, po której to uciekanie się zmniejszyło. Wahacz lewy górny wymieniony, prawa sprężyna pęknięta wymieniona. Reszta wahaczy jak i sprężyn w stanie dobrym. No i właśnie nie mam pojęcia, czemu auto ucieka mi w prawą stronię aż tak, rozumiem, że coś powinien uciekać w prawą jak już prosto nie może, ale to jest przesada totalna. Nie rozumiem też za bardzo faktu, bo moje auto jest nie wyżyłowane, zadbany technicznie egzemplarz... Dla pewności przekładałem od W202 innego, C220D alusy z oponami, żeby sprawdzić jeszcze dla pewności opony i alusy, niestety tak samo się zachowuje auto jak i przy skręcie o jeden obrót wrażenie jakby auto nieprawidło skręcało, że przód jedna opona chce wypchać na zewnątrz jak i zamiast się kierownica odkręcać to się zakręca... Pytanie co może jeszcze mnie ściągać w prawą stronę? Właśnie, zapomniałbym sprawdzałem też amortyzatory z LP: 66%; PP: 64%; LT: 68%; PT: 68%. Nie występuje tez przechylenie pojazd. Opony nie idą w pozytyw, czy w negatyw, są prosto. Tył troszkę do środeczka idzie, ale symetrycznie z obu stron, ale tak, że opon jeszcze nie ścina widocznie. Tak, że nie wiem co mnie ściąga w prawą stronę.
 
 
Abdul 


Pomógł: 195 razy
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 3893
Skąd: Kraków
Wysłany: 18 Listopad 2016, 11:23   

Dulson, wrzuć wydruk z geometrii :)
_________________
EX: W202 C180 Esprit '96 WDB2020181A395981
Mój Czesiek

EX: E39 3.0iA Touring '00 GV40725
Mój Batmobil

S211 E320 4-matic '04 WDB2112821X123497
Mój Lord

 Pomogłem?
 
 
Dulson 
Mercedes True Story

Dołączył: 20 Lut 2015
Posty: 113
Skąd: KNS
Wysłany: 18 Listopad 2016, 11:28   

Miałem dorzucić, ale geometrię robiłem w marcu i nie mogę papieru się doszukać, jedynie jak wrócę do domu to jak będzie to ją dorzucę, ale tak w ogóle to co może mnie jeszcze ściągać nie mało w prawą stronę?

Jak nie znajdę to pojadę na ponowną geometrię, do innej firmy, może się coś zmieni...
 
 
OzioramWAS 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Kwi 2016
Posty: 224
Skąd: Lublin
Wysłany: 27 Listopad 2016, 11:28   

gdybys mial przekoszony samochod (po dzwonie etc. ) to na geometrii powinno wyjsc. przeciez montuja czujniki na kolach prograch i kierownicy (przynajmniej u mnie tak bylo)
jak masz GEO na perfekto to moze tuleje/sworznie z przodu wybite.
moje tuleje i sworznie z przodu klasyfikuja sie do wymiany. podczas hamowania w koleinach, albo jak wpadam w koleiny podczas deszczu to auto doslownie myszkuje (wrazenie jakby dupa uciekala) a wina zdecydowanie lezy po stronie przednich wahaczy.
_________________
S202 C220 D "ELEGANS :D " \'97 FL WDB2021821F637594
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,108 sekundy. Zapytań do SQL: 9