Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
C200 Kompressor (italiano) r.p.1998
Autor Wiadomość
Piotr8 
SILVER


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 20 Mar 2007
Posty: 195
Skąd: POZNAŃ-GRUNWALD
Wysłany: 9 Styczeń 2017, 18:40   C200 Kompressor (italiano) r.p.1998

Witam
Znalazłem "gwiazdylcię" C200 Kompressor r.p.98, wersja Elegance (jakiej szukam) tylko silnik, kompressor nie wiele o nim wiem, na co zwrócić uwagę przy zakupie, jak zdiagnozować i ogólna ocena auta z linku.

http://allegro.pl/c200kom...6674071984.html

Poprzednią gwiazdę miałem C200T (kombi) r.p97 Elegance z takim samym wyposażeniem lecz słabszym (bez kompressor'a) silnikiem, też była z italiano :-) z której przez 7 lat byłem bardzo zadowolony ale tam silnik był zgoła inny.
Będę wdzięczny za rady szczególnie dotyczące silnika C200 kompressor.
Pozdrawiam
Piotr
_________________
C 200 T -`97 Elegance
 
 
 
Smir


Dołączył: 29 Mar 2015
Posty: 248
Skąd: Frydek
Wysłany: 9 Styczeń 2017, 19:25   

Sam kupiłem takiego 2 miesiące temu. Rocznik 97 czyli mały lift, 2.0 K 192KM, manual, wersja classic i też od makaroniarzy. Za swojego dałem 7700zł, ale po inwestycjach wyszło 10000zł z małym hakiem, teraz to co mi zostaje to drobna kosmetyka i swoje wymysły :lol: Nie wiem jak twoje byłe w202, ale ja jestem pod wrażeniem kondycji mojego, na serio wszystko dobrze wygląda, tak więc jest szansa że blacha w tym egzemplarzu będzie dobra. Co do silnika, to już nie jedno tu zostało napisane. Jeździ sie przyjemnie, u mnie spalanie okolice 9-10l, ale więcej też można zrobić :wink: Sam klank silnika, raczej nie porywa, w końcu 6 garów nie ma :roll: Silnik jako tako typowych problemów nie ma, u mnie ciekł olej z pod dekla zaworów i w sumie tyle z nim robiłem. Co tu więcej pisać, ubij z ceny i jeśli okaże się mechanicznie i blacharsko w porządku to bierz. No i sam fakt że jest to 2.0 a nie 2.3. Podobno trochę się te modele różnią, przełożeniem mostu czy czymś tam, ale chyba aż tak tego nie czuć. A OC zawsze niższe i odpada ci akcyza od aut powyżej 2.0 ( no chyba że już opłacona jest
_________________
Kompressor po studencku :)
http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=24951
 
 
Piotr8 
SILVER


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 20 Mar 2007
Posty: 195
Skąd: POZNAŃ-GRUNWALD
Wysłany: 9 Styczeń 2017, 20:43   

Witam
Jak już wspomniałem, moja była Celinka W202T by italiano była bardzo wdzięcznym i bezawaryjnym autem przez kilka lat, blacharsko była perfekt bez grama rdzy, mechanicznie BDB, tylko lakierniczo jak w tym egzemplarzu z linku, zderzaki do poprawek lakierniczych albowiem "makaronirze" nie dbają o auta w sensie parkowania, przepychają się, popychają aby tylko zaparkować i to bez względu na markę/rocznik/wartość auta (jeszcze nie spotkałem "italiano" w perfekcyjnym stanie lakierniczym szczególnie zderzaki :D )
Z bieżących tematów, na pewno zderzaki do lakierowania i mieszek z gałką zmiany biegów do wymiany (wygląda jakby pogryzł go pies) bo kierownica, fotel kierowcy i reszta O.K.
I na początek to tyle.
Nie mam wiedzy nt.: silnika kompressor, którego "trochę się boję", poprzednio miałem "wolnossące-bez kompressor" C200
Auto które chcę zakupić będzie miało status "drugiego" czyli auto do czerpania frajdy z jazdy, zatem spalanie jest tu całkowicie drugoplanowym tematem, albowiem wóz będzie jeździł wyłącznie wiosną-latem w ładną pogodę i zapewne przebiegi roczne kilometrów nie przekroczą 5-8 tyś., natomiast resztę swojego żywota spędzi w garażu z którego deszcz a już na pewno śnieg, zobaczy tylko przez okna ogrzewanego garażu :D , moją "byłą" sprzedałem ponieważ wtedy potrzebowałem auta ekonomicznego/mniejsze koszty paliwa Pln/100km. :(
Tylko, muszę dowiedzieć się więcej nt.: kompressor'a aby nie kupić "trupa" w którego trzeba będzie "ładować kasę" jak w składki ZUS :D
Pozdrawiam
Piotr
_________________
C 200 T -`97 Elegance
 
 
 
Smir


Dołączył: 29 Mar 2015
Posty: 248
Skąd: Frydek
Wysłany: 9 Styczeń 2017, 20:49   

No u mnie też oba zderzaki pójdą do lakiernika na wiosnę :wink: Więcej na temat silnika ci nie powiem, musisz poczekać na bardziej doświadczonych forumowiczów. Powiem tylko że jeździ się tym troszkę dziwnie na początku.
_________________
Kompressor po studencku :)
http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=24951
 
 
in4matic 
odkurzacz 2.0

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 05 Lip 2014
Posty: 69
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 9 Styczeń 2017, 21:01   

Kompressor to nie silnik AMG żeby się bać kosztów ;) Ja użytkuję go z LPG i bardzo polecam.
_________________
-classic selection limousine 2.0 Kompressor 1999
-w123 200d 1976
 
 
 
Smir


Dołączył: 29 Mar 2015
Posty: 248
Skąd: Frydek
Wysłany: 9 Styczeń 2017, 21:04   

Jeśli chcesz to na facebooku jest grupa która się nazywa MB w202- Polska, gościu najprawdopodobniej sprzedawał będzie sedana 2.3K tylko że automat za 8800zł.
_________________
Kompressor po studencku :)
http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=24951
 
 
Piotr8 
SILVER


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 20 Mar 2007
Posty: 195
Skąd: POZNAŃ-GRUNWALD
Wysłany: 9 Styczeń 2017, 21:20   

Smir napisał/a:
Jeśli chcesz to na facebooku jest grupa która się nazywa MB w202- Polska, gościu najprawdopodobniej sprzedawał będzie sedana 2.3K tylko że automat za 8800zł.

Witam
Mimo wszystko, wolałbym/nalegam na skrzynię manual (najlepiej z tempomat, choć to dodatek który mam w obecnym aucie ale, w MB nie koniecznie)
Najwięcej pytań i obaw stanowi dla mnie kompressor, resztę (Elegance, taką wersję miałem w kombi) znam.
Bardzo proszę o opinię praktyków/użytkowników/znawców tematu/mechaników, C200 Kompressor lub, odnośnik do opisu/dyskusji wnoszącej "coś do tematu" tego silnika, abym mógł posiąść fachową wiedzę/uzyskać opinię z zakresu/opisu/ewentualnych problemów w/w silnika
Z góry dziękuję za, rzeczową poradę
Pozdrawiam
Piotr
_________________
C 200 T -`97 Elegance
 
 
 
Piotr8 
SILVER


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 20 Mar 2007
Posty: 195
Skąd: POZNAŃ-GRUNWALD
Wysłany: 9 Styczeń 2017, 21:58   

in4matic napisał/a:
Kompressor to nie silnik AMG żeby się bać kosztów ;) Ja użytkuję go z LPG i bardzo polecam.

Witam
Mój następny MB, bez względu na silnik na pewno gazu (LPG) nie zazna :!:
Potrzebuje opinii nt.: silnika C200 Kompressor :D W202
Opinii która wniesie coś do tematu i, pozwoli mnie posiąść większą wiedzę na w/w temat (silnik), nim podejmę negocjację ze sprzedającym, oraz udam się na oględziny oferowanego auta.
Pozdrawiam
Piotr.

Ps.: nie wierzę że, nie ma nikogo kto posiada i wie "coś więcej" nt.: tego silnika :roll:
_________________
C 200 T -`97 Elegance
 
 
 
Fiki 


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 16 Sty 2016
Posty: 491
Skąd: Wrocław
Wysłany: 9 Styczeń 2017, 22:30   

Piszesz, jakbyś życzył sobie referatu o tym silniku. A tymczasem tyle było o nim napisane, że temat jest praktycznie wyczerpany. Wystarczy zaparzyć dzbanek herbaty i poświęcić dwa, trzy wieczory, by poszerzyć wiedzę. Najwygodniej wpisywać frazę w wyszukiwarkę google dopisując na końcu site:w202.pl, co spowoduje pokazanie wyników pochodzących z tego forum.

Na skróty: DUŻY TEMAT NA TEMAT KOMPRESSORÓW
_________________
W202 C230K #fakeAMG - sprawdź Bandytę!
 
 
Piotr8 
SILVER


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 20 Mar 2007
Posty: 195
Skąd: POZNAŃ-GRUNWALD
Wysłany: 10 Styczeń 2017, 00:03   

Fiki napisał/a:
Piszesz, jakbyś życzył sobie referatu o tym silniku. A tymczasem tyle było o nim napisane, że temat jest praktycznie wyczerpany. Wystarczy zaparzyć dzbanek herbaty i poświęcić dwa, trzy wieczory, by poszerzyć wiedzę. Najwygodniej wpisywać frazę w wyszukiwarkę google dopisując na końcu site:w202.pl, co spowoduje pokazanie wyników pochodzących z tego forum.

Na skróty: DUŻY TEMAT NA TEMAT KOMPRESSORÓW

Witam.
Szanowny kolego, nie oczekuje referatu nt.: o który pytam, gdybym tylko znalazł satysfakcjonujące mnie odpowiedzi na, pytania które stawiam sam sobie (i nie tylko, bo na forum również, oraz u "wujka google") przy zainteresowaniu tym modelem to, zapewniam Cię że, nie prosiłbym o poradę/pomoc, nie jestem typem "leniwca któremu trzeba podać na tacy" :!:

Może <wyszukiwarka forum> nie zapewniła odpowiednich wyników :?:
Nie mniej jednak, dziękuję za pouczającą odpowiedź.
Pozdrawiam
Piotr

Ps.:
To co znalazłem w wątku przez Ciebie promowanym
Na skróty: DUŻY TEMAT NA TEMAT KOMPRESSORÓW
http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=956
tam nie znalazłem informacji których szukam.
_________________
C 200 T -`97 Elegance
 
 
 
Abdul 


Pomógł: 195 razy
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 3893
Skąd: Kraków
Wysłany: 10 Styczeń 2017, 07:24   

Piotr8, ja tutaj zgodzę się z kolegą Fiki, że oczekujesz że ktoś wyłoży Ci wszystko o tym silniku.
Ja powiem tyle - w rodzinie kupiliśmy W202 z tym silnikiem, tyle że kombi. Od 5 lat zero problemów, moc jest przyzwoita, świece, olej, kable wymienione - koszty jak dla normalnego 4-ro cylindrowego silnika. Spalanie tak jak koledzy napisali wyżej. Silnik nadaje się idealnie pod LPG.
Podsumowując - dobra, solidna jednostka w MB. Praktycznie to samo co C230 kompressor (ograniczenie pojemności wynika z kraju docelowego na jaki zostało wyprodukowane).

Odnośnie samego auta, to tak jak Smir, napisał - da się kupić taniej, pytanie czy masz ochotę czekać.
Tutaj dla mnie cena taka sobie, dodając pakiet startowy, pewnie gumy zimowe i ubezpieczenie i robi się już ładna suma.
_________________
EX: W202 C180 Esprit '96 WDB2020181A395981
Mój Czesiek

EX: E39 3.0iA Touring '00 GV40725
Mój Batmobil

S211 E320 4-matic '04 WDB2112821X123497
Mój Lord

 Pomogłem?
 
 
Piotr8 
SILVER


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 20 Mar 2007
Posty: 195
Skąd: POZNAŃ-GRUNWALD
Wysłany: 10 Styczeń 2017, 14:59   

Witam
Siedziałem całą noc i szukałem, coś już wiem, dziękuję za wyjaśnienia i opinię, będę w kontakcie ze sprzedającym, jeśli zakupię to się pochwalę.
Póki co, temat wyczerpany, wątek do zamknięcia.
Pozdrawiam
Piotr
_________________
C 200 T -`97 Elegance
 
 
 
Abdul 


Pomógł: 195 razy
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 3893
Skąd: Kraków
Wysłany: 10 Styczeń 2017, 15:36   

Piotr8, ok :) Dawaj znać :)
_________________
EX: W202 C180 Esprit '96 WDB2020181A395981
Mój Czesiek

EX: E39 3.0iA Touring '00 GV40725
Mój Batmobil

S211 E320 4-matic '04 WDB2112821X123497
Mój Lord

 Pomogłem?
 
 
Karol82 

Pomógł: 38 razy
Dołączył: 13 Gru 2011
Posty: 1450
Skąd: Żnin/Włocławek
Wysłany: 11 Styczeń 2017, 00:31   

Piotr8, silnik nie sprawia żadnych problemów i ma niezłego kopa w porównaniu do zwykłego c200. Od czasu kiedy mój został sprowadzony ponad 10 lat temu nic się nie działo z silnikiem. Na Twoim miejscu pojechałbym sprawdzić ten egzemplarz z Bydgoszczy bo jak faktycznie nie jest zardzewiały od spodu i od góry to warto się nim zainteresować.
_________________
C200 KOMPRESSOR 98r. WDB2020251A582643
Zobacz moją Celinę :-)
http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=22295
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,115 sekundy. Zapytań do SQL: 9