Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
pompa paliwa się zawiesza
Autor Wiadomość
Podkopnik 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Sty 2015
Posty: 195
Skąd: warszawa
Wysłany: 25 Styczeń 2017, 15:07   

U mnie pod zbiornikiem spryskiwaczy nie ma tego modułu zapłonowego więc gdzie go szukać???
Na podszybiu pod tą klapką od strony pasażera były jakieś sterowniki które był podłączone dwoma dużymi wtyczkami z wieloma pinami (spryskałem to WD40 :) Przekaźnik w bagażniku też prysnąłem.
Zawór paliwa na listwie wtryskowej u mnie jest pod miedzianym korkiem sprawdzałem jest ok no ale z autem dziś żadnych problemów nie było więc nie wiem .
Gdzie mogę szukać jeszcze tego modułu zapłonowego???
Zamieściłbym zdjecia ale nie mam uprawnień nie wiem o co chodzi :)
_________________
poszukuje
 
 
kubus838 

Pomógł: 52 razy
Dołączył: 11 Lis 2014
Posty: 1256
Skąd: Polska
Wysłany: 25 Styczeń 2017, 15:20   

Jeszcze profilaktycznie wlej do baku denaturat tylko ten fioletowy. Wlej mu tak z pól litra od razu.

robert
_________________
C220 CDI Esprit 2000 Rok kombi - WDB2021931F962917
 
 
Podkopnik 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Sty 2015
Posty: 195
Skąd: warszawa
Wysłany: 25 Styczeń 2017, 15:32   

Tak ten sterownik o którym pisałem to komputer tak jak podejrzewałem. Na necie sprawdzałem jak ten moduł wygląda ale za cholere nigdzie go nie widzę.

Radę z denaturatem też wykorzystam.Dzięki.

Ciekawe jest to, że jak mi auto raz nie chciało odpalić to kolega mnie wziął na hol i odpalił tak samo jak mi zdechł w trakcie jazdy dałem na drugi bieg kiedy auto się jeszcze toczyło i też załapał z biegu po czym pracował normalnie. Dziwne w takim razie, że rozrusznik nie chce go uruchomić a z "popychu" w takim wypadku silnik ożywa.
_________________
poszukuje
 
 
kubus838 

Pomógł: 52 razy
Dołączył: 11 Lis 2014
Posty: 1256
Skąd: Polska
Wysłany: 25 Styczeń 2017, 15:40   

Bo rozrusznik potrzebuje dużo dużo więcej prądu. A z popychu czy pociągu to tak wielki prąd nie jest potrzebny - tylko tyle żeby zasilić sterowniki i ewentualnie pompę paliwa. Żeby silnik odpalił musi wykonać obrót silnikiem a silnikiem obraca rozrusznik a z kolei rozrusznik tego prądu z akumulatora "ciągnie" sporo.

robert
_________________
C220 CDI Esprit 2000 Rok kombi - WDB2021931F962917
 
 
zajeliminick 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Sty 2017
Posty: 16
Skąd: tomaszów maz.
Wysłany: 25 Styczeń 2017, 20:08   

Podkopnik napisał/a:
Tak ten sterownik o którym pisałem to komputer tak jak podejrzewałem. Na necie sprawdzałem jak ten moduł wygląda ale za cholere nigdzie go nie widzę.

Gdyby coś się działo z modułem/immo/komputerem to diody w lusterku migałyby na przemian.
_________________
czorny c230k 95' WDB2020241F327544
 
 
Podkopnik 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Sty 2015
Posty: 195
Skąd: warszawa
Wysłany: 26 Styczeń 2017, 10:12   

Mówisz o tych diodach na lusterku wstecznym w środku auta??? Migają one po przekręceniu kluczyka jeżeli jest coś nie tak???
Jeżeli chodzi o moduł to ja nie podejrzewam że sam w sobie jest uszkodzony . Na forum jedna osoba miała identyczny problem jak ja ponieważ zaśniedziały wtyki na tym module. Poprawił przewodzenie i problem ustąpił dlatego ja chcę dla świętego spokoju to sprawdzić- dziś po przewodach spróbuję dojść do tego modułu bo wczoraj nie było już na to czasu.
Fajnie by było mieć sam stycznik na podmianę, bo może i wygląda jak nowy w środku ale jednak może sie czasem zawiesi..
_________________
poszukuje
 
 
zajeliminick 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Sty 2017
Posty: 16
Skąd: tomaszów maz.
Wysłany: 27 Styczeń 2017, 04:47   

Podkopnik, tak te w lusterku, jak miałem problem z komputerem albo kluczykiem to migało. Wtyczkę możesz popsikać czymś do styków, na pewno nie zaszkodzi. Przy okazji sprawdź też stan wiązki silnika.
_________________
czorny c230k 95' WDB2020241F327544
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,119 sekundy. Zapytań do SQL: 9