Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
zmiana na białe zegary
Autor Wiadomość
Roton 

Dołączył: 22 Mar 2017
Posty: 3
Skąd: Sierakowice
Wysłany: 23 Marzec 2017, 23:28   zmiana na białe zegary

Cześć,
naszła mnie ochota na zmianę zegarów w moim 2.2 cdi, tylko jest problem bo nie wiem czy będą działać, ponieważ odczytałem z zegarów kod 2024401011, a białe zegary mają 2024401111, niby tylko jedynka inna. Wiem, że mogę zmienić same tarcze, ale w moim liczniku pixele się wypaliły i chciałem zmienić cały blat.
 
 
Svempa 

Dołączył: 15 Maj 2016
Posty: 59
Skąd: Bytom
Wysłany: 24 Marzec 2017, 20:10   

To naturalne ze maja różne numery bo jak by to miało być rozróżnione w systemie czesci zamiennych MB?? jezeli zegary sa z tego samego silnika to beda smigac, warto tylko sprawdzic czy owy "nowy" licznik tez jest w pelni sprawny, ja do 2.5TD załozyłem zegary z 2.2 CDI i poza małymi szczegółami smigają poprawnie :twisted:
 
 
bizonek27

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Sty 2009
Posty: 174
Skąd: warszawa
Wysłany: 25 Marzec 2017, 18:29   

Witam. Beda działac napewno. Jestem akurat w temacie bo tez zmienialem na biale tydzien temu. Mam zupelnie inny numer ale wszystko dziala. Mialem tylko klopot bo ja mam bas esp a w tych zegarach bylo bas asr i to sie swiecilo wiec musialem wyjac zarowke . Podlaczalem pod kompa i esp dziala prawidlowo zostalem bez kontrolki poprostu o bas asr sie swiecil bo nie ma takiego systemu u mnie i sygnalizowalo jego brak. Mam zegary od manuala i nie mam tez pokazanego jaki mam bieg na tiptronic ale chociaz mam idealnie widoczna temperature przebieg i godzine idealnie jestem zadowolony. Na tamtych zegarach mialem 422000 na tych mam 228000 czyli praktycznie 200000 mniej ale nie o to tu chodzi poprostu tam juz nie bylo nic widac tylko jak popadalo to czasem sie dalo jakos troszeczke odczytac czesc przebiegu a tak to nic nie bylo widac. Godziny ani temperatury poprostu nic. Za zegary biale dalem 85zl z przesylka bardzo dobra cena i zegary naprawde pixelowo idealne. Naprawa starych 200zl wiec stwierdzilem ze to sie bardziej oplaca. NIe mam zamiaru przed nikim ukrywac poprostu 200000 mniej z powodu zmiany zegarow. A tak z ciekawosci ile za biale zegary dales? Bo byly o tym numerze co mowisz ok 100zl ale mi zniknely to ty je kupiles? Pozdrawiam.

[ Dodano: 25 Marzec 2017, 17:45 ]
Co chodzi o wyglad bialych to kwestia przyzwyczajenia ja kupilem ze wzgledu ze na zdjeciu bylo widac przebieg bo byly jeszcze w aucie wiec widzialem stan zegarow. Mam jeszcze w210 i tam mam ten sam klopot z tym ze temperature zewnetrzna szczytuje z climatronic jak potrzebuje sie z nia zapoznac a godzine z zegarka ktory mam na reku. Mam polifta i tam jest duzy wyswietlacz i to akurat niepada jest jak najbardziej ok. Ale skoro mam zegary ktore i tak niedzialaja to pewnie je rozgiore i zobacze co mozna z nimi zrobic i jak zalapie sposob naprawy to wyciagne te z w210 i cos pokompinuje. Akurat tam jest latwiej bo mam regulacje kierownicy wiec bez zdjecia kierownicy wyciagam zebary wypychajac od dolu. W w202 niestety musialem sciagac kierownice i to nie raz do tej operacji i mam nadzieje ze juz niebede musial jej sciagac. Ale ogolnie biale zegary w w202 sa ok tak jak szare w w210. Pozdrawiam.
_________________
W202 220cdi 125KM Kombi'98 automat
w210 270cdi 99r Avantgarde
 
 
Roton 

Dołączył: 22 Mar 2017
Posty: 3
Skąd: Sierakowice
Wysłany: 26 Marzec 2017, 02:44   

A co powiecie o takich zegarach
https://www.olx.pl/oferta...html#50cedf27a9
 
 
bizonek27

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Sty 2009
Posty: 174
Skąd: warszawa
Wysłany: 26 Marzec 2017, 18:35   

W sumie tez o takich myslalem ale nie moglem trafic bo te to sie nie psuja wyswietlacze. Ale niewiem jak z ich funkcjami bo tam nawet jak wyciagniesz zarowke to ci bedzie na srodkowej konsoli sygnalizowac blad. Zalezy tez czy jest na jedna wtyke z tylu czy na dwie bo to od w210 zegary chyba ze wystepowaly w w202 ale tego naprawde niewiem.

[ Dodano: 26 Marzec 2017, 22:23 ]
Chyba do w202 te niepodejda. Ten koles to kupil pare dni temu i sprzedaje bo nie moze wygasic komunikatow. Moim zdaniem sa od w210 przedlifi.
_________________
W202 220cdi 125KM Kombi'98 automat
w210 270cdi 99r Avantgarde
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,196 sekundy. Zapytań do SQL: 9