Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
pompka centralnego zamka
Autor Wiadomość
mattier 

Dołączył: 17 Lip 2017
Posty: 3
Skąd: Tarnogród
Wysłany: 17 Lipiec 2017, 21:52   pompka centralnego zamka

Witam
Posiadam mercedesa c w202 93 rok. Z dnia na dzień przestało działać centralne zamykanie drzwi. W pierwszej kolejność dobrałem się do pompki centralnego zamka, rozebrałem i wszytko wygląda na ok. Wyczytałem ze w większości przypadków pada sam silnik w moim przypadku jest sprawny, podłączyłem rozebraną pompkę pod zasilanie, kiedy ręką przerzucę jeden z dwóch przekaźników na płytce silniczek zaczyna pompować. Co może być uszkodzone ? A dodam jeszcze posiadam szyberdach i kiedy mam otwarty i zamykam samochód grotem szyber także się zamyka a pompka nie działa, czy uszkodzona jest ta płytka elektroniczna w pompce?
Wizualnie nie widać żadnych uszkodzeń czy zimnych lutów.
Dzięki za odpowiedzi
 
 
wiskontii 


Pomógł: 602 razy
Dołączył: 02 Lis 2010
Posty: 6369
Skąd: Gdynia
Wysłany: 18 Lipiec 2017, 09:34   

mattier, W Twoim wypadku czyli w Twojej damie jest system centralny poprzez zamki drzwi obojętnie które ,w zamkach są mikro styki i one się uwalaja ,trza zdjąć tapicerkie i sprawdzić stan zamka ---a zwłaszcza styków ,poznasz to bo do zamka obojętnie którego idą kable elektryczne i one zaprowadzą Ciebie do tego ustrojstwa

_________________
Elegance 94 benzyna automat C180
WDB2020181A225570 SPRZEDANY
W202 2.2 D 96r automat
WDB2021211A384252 Sprzedany
W202 2,2D 96r. automat 5stpopniowy kombi CLASSIC
WDB2021821F518660
 
 
mattier 

Dołączył: 17 Lip 2017
Posty: 3
Skąd: Tarnogród
Wysłany: 18 Lipiec 2017, 10:42   

ale mikro styki są raczej ok ponieważ sprawdzałem na trzech zamkach kierowca pasażer i w klapie bagażnika i szyberdach zamyka się za każdym razem jak mam otwarty szyber i zamykam auto grotem.

[ Dodano: 21 Lipiec 2017, 15:23 ]
czy ma ktoś jakiś pomysł co może być nie tak z pompką.
 
 
Krivan1 

Dołączył: 03 Wrz 2018
Posty: 37
Skąd: Police
Wysłany: 12 Czerwiec 2019, 09:13   Pompka centralnego

Witam.
Jakąś godzinkę temu spostrzegłem się że przestało pompowac mi powietrze do zamkow i nie otwiera się żaden prócz tego którego otwieram. Strzelam że pompka powietrza strzeliła ponieważ miałem w klapie bagażnika uszkodzony wężyk podcisnienia i jak się zamykał cyz otwierał było słychać "syczenie", aktualnie jego brak. Gdzie zlokalizuj ta pompke? W202 1.8 1993 Sedan
_________________
Mercedes-Benz C180 w202 1993. Silnik 1.8
 
 
ralf 


Pomógł: 88 razy
Dołączył: 05 Paź 2007
Posty: 2532
Skąd: Toruń
Wysłany: 12 Czerwiec 2019, 09:18   

Zdejmij prawą tapicerkę bagaznika
_________________
»składak
 
 
RemkoK 
S220 CDI

Dołączył: 04 Lip 2021
Posty: 38
Skąd: Sieklówka
Wysłany: 19 Listopad 2021, 21:27   

Zaliczyłem już dwie awarie centralnego zamka, bądź co bądź w VW Polo. Za każdym razem uszkodzeniu ulegała pompka - dokładnie jej elektronika. W pierwszym przypadku zaśniedziała elektoniczna płytka. Kupiłem na autozłomie inną pompkę, działała dokładnie 1 dzień :lol: , potem padło w niej zamykanie. Rozebrałem "udany" zakup i niedopatrzyłem się żadnych uszkodzeń. Pompka ze złomu miała nieco inną symbolikę, niż ta oryginalna. Zamówiłem na allegro używaną, ale z identyczną symboliką, która być powinna. Przyszło, założyłem i centralny zagadał.
Niedawno znów centralny przestał działać, znów rozebrałem... Myślę, może z dwóch zrobię jedną. Jednak tym razem dopatrzyłem się utlenionej nóżki scalaka, podlutowałem i po założeniu znów działa.

PS. A kazali mi znajomi szukać przerwanych przewodów na przejściu z karoserii w drzwi.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 9