Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Blad czujnika polozenia walka - M111.944
Autor Wiadomość
mi0d 

Dołączył: 01 Lis 2016
Posty: 2
Skąd: Ostrołęka
Wysłany: 26 Lipiec 2017, 15:15   Blad czujnika polozenia walka - M111.944

Witam. Panowie bardzo proszę o pomoc bo już zaczyna mi brakować cierpliwości . Pacjent to moja w202 M111.944 96r bez zmiennych faz . Mam problem z usunięciem błędów i co za tym idzie poprawnym działaniu serducha. Przede wszystkim, rozchodzi się o błąd 067, reszta na zdjęciu poniżej ,czujnik położenia walka nie działa prawidłowo , a reszta wynika mam nadzieję z niego . Wykluczylem już uszkodzenie samego czujnika ( testowałem 3szt) ,wiązkę silnikowa poprawiłem i przejrzałem dokładnie , sprawdziłem czujnik za pomocą diody Led i dioda mruga z czestotliwoscia proporcjonalna do obrotów silnika . Następna sprawa to rozrząd - przejrzałem i okazało się że łańcuch i napinacz to szmelc , walki się rozbiegaly , wymieniłem, wyszedł na ok 23 po OT . Okazało się że błąd jest nadal. Auto ogólnie jeździ ale jakby miało 50 kucyków . Nie doświadczyłem jeszcze nawet działania kompressora :/ , bo się nie zalacza . Z tego co widać to raczej komputer ecu jest do wymiany ale jeszcze zastanawiam się nad sprawami takimi jak :
-koło zębate walka ssacego - czy nie powinno być na nim wystajacej blaszki żeby czujnik miał z czego czytać czy w samej zebatce jest jakiś magnes? U mnie jest takie same koło zębate na ssacym i wydechowym walku , mają taki sam numer.
-napięcie na czujniku na odpalonym sprzęcie wynosi ok 13v czy tak powinno być ?

Macie może jakieś pomysły jak sprawdzić ecu ? Tylko najlepiej bez SD bo w mojej okolicy to raczej ciężki temat .

Za wszystkie pomocne posty z góry dziękuję .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 10