Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
w202 2.2 1993 Pb+LPG 150KM
Autor Wiadomość
PORTOSIX 
W202 C220 Sport '93


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Paź 2013
Posty: 29
Skąd: Łódź
  Wysłany: 3 Sierpień 2017, 17:55   w202 2.2 1993 Pb+LPG 150KM

Cześć wszystkim.
Przyszedł czas na awarię i w moim Mieczysławie, może ktoś z forumowiczów wie co w trawie piszczy.
Opis sytuacji.
Ciężko auto odpaliło (pierwszy raz) po 2 kilometrach przełączyło się na gaz po następnych 3 kilosach przy stówce na budziku koniec mocy, reakcja na pedał gazu zero, wszystkie kontrolki na desce świeciły (ogólnie choinka), na luzie toczenie zero reakcji na kręcenie rozruchem ani na wrzucanie trójki przy 40km/h auto po prostu zdechło.
Przyholowałem do siebie na garaże i tak zaczynamy drugi dzień walki.
Odpalam auto i nic tyle, że zaczyna się kopać wszystko po kolei:
Pompa paliwa zaczyna działać nawet po wyłączeniu stacyjki (stąd sprawdzian stacyjki) po poruszaniu i przeczyszczeniu przekaźnika z bagażnika tego z bezpiecznikiem 30A pompa ok.
Bezpieczniki ok
Stacyjka i kostka w niej ok
Trzy miesiące temu wymieniłem 3/4 wiązki(wiadomo próchno zajrzało w przewody) i było ok.
Świece i przewody wymienione miesiąc temu.
Wymieniona wiązka od przepływki też jakieś 2 miechy temu.
Do rzeczy.
Na benzynie nie odpala, prąd na cewki jest ale sprawdzę jutro świece i będę kopał dalej chyba że będą jakieś sugestie.
Co do następnej wariacji po włączeniu zapłonu przepustnica jakby drgała stuka szybką amplitudą na krzywkach od linki gazu (po wczorajszej awarii tego nie było, przepustnica była czyszczona po wymianie wiązki i adaptowana i było ok).
Następne dziwy to brak reakcji elektrozaworów lpg-a na odpalanie awaryjne ani przy zbiorniku nie puknie ani przy reduktorze.
Organoleptyczne przepatrzenie reszty podzespołów nie wykazuje niczego, wszystkie podciśnienia, kable, przewody są powpinane i zdają się być ok.
Podejrzewam albo straszną głupotę albo naprawdę poważną awarię i stąd mój dość dokładny opis bo na dzisiaj skończyły mi się pomysły a ktoś może już coś takiego przeżył (oczywiście jutro walka od nowa, nie dam tak łatwo Mietkowi zejść z tego świata :) )

[ Dodano: 4 Sierpień 2017, 18:29 ]
Dzień trzeci i ręce opadły.
Czujnik położenia wału ok.
Brak prądu na cewkach czyli analogicznie brak iskry
Brak odpowiedzi obydwu cewek od LPG na awaryjne odpalanie na gazie.
Na wtryskach + jest nie ma impulsu na masie.
Przepustnica podmieniona ok.
Podejrzani to ECU lub komp od LPG.
Czy jest możliwość żeby przez uszkodzenie kompa od LPG nie było iskry bo mi się nie wydaje, wtedy by został tylko główny komp silnika czy się mylę?
Może tym razem ktoś coś?

[ Dodano: 4 Sierpień 2017, 18:42 ]
Zapomniałem dodać, że przekopałem Polskie i zagraniczne fora i każdy pisze coś innego na temat ile ohm powinien mieć czujnik położenia wału. Podpierałem się opisem jednego ze sklepów z częściami gdzie opis był 830ohm +/- 10%, mój miał 843 w spoczynku a podczas kręcenia dochodził do max trochę ponad 1200ohm a min do ok 700ohm.

[ Dodano: 8 Sierpień 2017, 12:50 ]
Wszystko sprawdzone, przynajmniej 2 wiązki jeszcze przelutowałem.
Komputer sterownik silnika padł 2 tygodnie temu łączyłem się z kompem a teraz brak połączenia komp martwy.
Moje pytanie do was czy ktoś to naprawia bo jak zobaczyłem ceny używek to mi ręce opadły.
Nr kompa 0145450332[02] Mieczysław W202 2.2 benzyna 150KM 1993r.
_________________
Wolę pchać swojego Mercedesa niż jeździć Fordem :)
 
 
krzychu.c180 
krzychu.c180

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Lis 2010
Posty: 157
Skąd: Szczecin
Wysłany: 28 Październik 2017, 17:08   

Moduł zapłonu.Miałem identyczną sytuacje w 1.8
 
 
 
wiskontii 


Pomógł: 602 razy
Dołączył: 02 Lis 2010
Posty: 6369
Skąd: Gdynia
Wysłany: 29 Październik 2017, 22:01   

krzychu.c180 napisał/a:
Moduł zapłonu.Miałem identyczną sytuacje w 1.8


Nie czytasz dokładnie postu kolegi to silnik 2,2 benzyna i tam niema PMS tylko komputer Silnika---a to wielka róznica
Ale to nie ważne----Jego Gwiazda jest już na chodzie bo ma ode mnie to co go bolało
_________________
Elegance 94 benzyna automat C180
WDB2020181A225570 SPRZEDANY
W202 2.2 D 96r automat
WDB2021211A384252 Sprzedany
W202 2,2D 96r. automat 5stpopniowy kombi CLASSIC
WDB2021821F518660
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,077 sekundy. Zapytań do SQL: 9