Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
[W202 2,5TD 97r] cos wysadza wąż dolot- obudowa nad turbo
Autor Wiadomość
casper 

Dołączył: 16 Kwi 2011
Posty: 1
Skąd: zielona góra
Wysłany: 22 Kwiecień 2011, 22:17   [W202 2,5TD 97r] cos wysadza wąż dolot- obudowa nad turbo

witam, mam taki problem. Ostatnio podczas jazdy (przyspieszania) samochod stracil moc, jakby sie turbo wylaczylo, po podniesieniu maski okazalo sie ze spadł przewod idacy od kolektora dolotowego do walcowej, metalowej obudowy nad turbem. na zdjeciu pokazane miejsce odczepienia sie weza.


Jak juz raz spadl, po ponownym jego zalozeniu i scisnieciu opaska, na wyzszych obrotach znowu spada i samochod wtedy wogole nie idzie.

Co moze byc przyczyna tego spadania? Za duze cisnienie i rozsadza ten waz? Od czego? Czy może ten gumowy lącznik jest juz stary i sie nie trzyma nawet po zacisnieciu? Nie wiem co mam robic i co sprawdzac
_________________
Mercedes-Benz C klasa 2.5TD 1997r

*Germanskaja maszina: nie gniotsa, nie łamiotsa*
 
 
Darek51085 


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 603
Skąd: Zagórze/Chrzanów
Wysłany: 22 Kwiecień 2011, 23:16   

casper napisał/a:
Co moze byc przyczyna tego spadania? Za duze cisnienie i rozsadza ten waz? Od czego? Czy może ten gumowy lącznik jest juz stary i sie nie trzyma nawet po zacisnieciu? Nie wiem co mam robic i co sprawdzac


Zacznij więcej jeść, i dokręć opaskę mocniej. Albo wymień opaski na nowe i dobrze dokręć, nie śrubokrętem tylko kluczem, bodajże 8mm.
_________________
MB W202 250TD 1996r
NR VIN WDB2021281F475953

Cześć Gość Miłej jazdy, z logiem gwiazdy.
 
 
 
Trusk 
Taxi

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25 Mar 2010
Posty: 316
Skąd: Szczecin
Wysłany: 23 Kwiecień 2011, 14:22   

tez ostatnio mi odpadl jak wymienialem termostat ;) i za lekko po prostu docisnelem i w czasie jazdy spadlo .... dokrecilem na maxa i jest gitarka
_________________
Mercedes C 2.5 TD 96r - Był:(
MB C250 TURBODIESEL SPORT - było http://www.w202.pl/viewto...14647&start=105

 
 
 
RafalUR 
C 250TD

Dołączył: 19 Lis 2008
Posty: 11
Skąd: Katowice
Wysłany: 10 Marzec 2018, 19:14   

Witam i chciałbym odświeżyć temat.
Dziś podczas jazdy (przyspieszania - zwłaszcza kick-down ale nie tylko) , coś strzeliło pod maską i jej podniesieniu okazało sie ze spadł przewód idący od kolektora dolotowego do walcowej, metalowej obudowy nad turbiną.

Jak juz raz spadł, (po kupienia odpowiedniej obejmy) i ponownym jego założeniu i ściśnięciu opaska, na wyższych obrotach znowu strzał ( jak się włącza turbina) i wąż spadł - już dzisiaj 4 razy.

Proszę o pomoc co to może być?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,115 sekundy. Zapytań do SQL: 9