Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Memlotanie silnika
Autor Wiadomość
Dulson 
Mercedes True Story

Dołączył: 20 Lut 2015
Posty: 113
Skąd: KNS
Wysłany: 26 Maj 2018, 22:16   Memlotanie silnika

OM601 - 1993
Mój silnik dziwnie pracuje, przy okazji, z rzeczy uszkodzonych już do tej pory, wymieniłem już amortyzator napinacza paska, bo dźwięk był metaliczny, jakby łańcuch, gdy dociskałem amortyzator, dźwięk cichł... Wymienione na SKF.

Wszystko ładnie chodziło dalej, ale niestety po chwili usłyszałem na dłuższym czekaniu na wolnych obrotach że łańcuch faktycznie się tłucze... Jak się okazało, napinacz łańcucha też padł, zawór zwrotny nie trzymał w ogóle oleju. Wymienione na SWAG.

Tak czy tak, teraz już wszystko ładnie trzyma, po starcie, po tak dłuższej chwili zadziałanie, napięcia się jego... To wszystko w wielkim skrócie opisuje, no i teraz, auto chodziło bez zarzutu, dwa dźwięki, które słyszałem i w sumie były nałożone jeden na drugi zostały wyeliminowane z codziennej pracy silnika. No tak, czy tak kolejny dźwięk jest i do wyeliminowania, jeden z nich jest taki jak na tym filmiku od 16 sekundy, takie jakby mamlotanie: https://www.youtube.com/watch?v=yehZDrVklyc , na filmiku słyszać dalej utrzymujący się taki dzwięk a drugi dość takie nietypowy, no niby się wydaje to jak łańcuch, byłem nie pewny, ale po zamianie napinacza na stary, który właściwie go nie napina, to dzwiek łańcucha słychać i tej drugiej rzeczy...


Moje filmy na mamlotanie:
https://mega.nz/#!0ZZWmJjY!sxge6v237sobf0WRcB_oYrk1Slb1t3Ex1rbk1o6spLA
https://mega.nz/#!RABF1RrZ!IJIoFxeeeHp4F9pUpirRAb9ySbT5pbk1YKZ7G874zA4

Drugi dziwny dźwięk, jakby wspólny z pierwszego(po użyciu małej dawki mixolu do baku 300 ml):
https://mega.nz/#!4BByia4a!0O1JenklysUcSii8qG4989Zen3dBoKpofKm6ch-p77I


EDIT: W ogóle z tego co poszperałem w internecie, z tego co sobie jeszcze posprawdzałem poprzez otwarcie korka oleju, zakrętek od przewodów paliwa do wtrysków, wywnioskowałem, że chyba faktyczne ten stukot wydobywa się z wtrysku, ale dość dziwne, bo po przegazowaniu auta, dopiero po kilku sekundach powraca ten dzwięk, a nie od razu jakbym to łopatologicznie myślał.
_________________
93' OM601 (bieda edition - BEST) VIN: WDB2021201A013523
EX: WDB2021211A423230, WDB2021281A596049
Ostatnio zmieniony przez Dulson 27 Maj 2018, 17:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Frytejro 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Gru 2017
Posty: 25
Skąd: Tarnów
Wysłany: 27 Maj 2018, 10:17   

Końcwki wtrysków do wymiany i bedzie ok. Monarka kup bo są ciche. to jak się zawiesza koncówka to tylko ona sama o tym wie, dlatego to kiedy ten dzwiek ustaje i kiedy się wzbudza ponownie to jego indywidualna sprawa. IM auto dłuzej stoi tym dłuzej stuka. Po wymianie tez będzie twarto chodzil i postukiwał wiec sie nie przejmuj - nawet do1k km czasem schodzi by sie ułozyły nowe. Chociaz zdaza się , ja tak miałem ze praktycznie ucichły po 50km

Drugiego dzwięku nie slysze bo nie mam dostepu do tych googledrive.
 
 
Dulson 
Mercedes True Story

Dołączył: 20 Lut 2015
Posty: 113
Skąd: KNS
Wysłany: 27 Maj 2018, 17:05   

Linki naprawione, czas pewien od wczoraj minął i wnioskuję, że to jest inny odgłos ale dalej wtrysków, po zastosowaniu miksola, jak ładnie dzisiaj rano podszedłem do tego tematu jeszcze raz. Bo wczoraj ten "drugi" dźwięk nagrywałem w nocy to i zmęczenie i w ogóle... Tak czy tak, bardzo chętnie prosiłbym o otwarcie linków i obczajenie w/w sytuacji dźwiękowej motoru. Tak, czy tak na dzisiaj więcej nie robię, bo niedziela i nie ma co losu kusić.

EDIT: Czy warto jest kupić końcówki z firmy Bosch, czy nie? Jak wymienic to wszystkie 4, czy lepiej było by dać każdy do sprawdzenia i tylko zepsuty/te naprawić, a resztę wyregulować jak i naprawiony/ne?

EDIT 2: Według spisu znalazłem że to typ końcówki DNOSD310 z numerem OEM 002 017 18 12, czy jest on poprawny? W ogóle to gdzie szukać tych końcówek, bo nie wiem...
_________________
93' OM601 (bieda edition - BEST) VIN: WDB2021201A013523
EX: WDB2021211A423230, WDB2021281A596049
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,111 sekundy. Zapytań do SQL: 11