Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Pioterek
12 Styczeń 2012, 01:06
Polecane tarcze i klocki hamulcowe
Autor Wiadomość
polofix 
polofix

Pomógł: 57 razy
Dołączył: 01 Lis 2009
Posty: 2475
Skąd: Turek/Dobra
Wysłany: 6 Grudzień 2018, 17:49   

adamd napisał/a:
Tarcze Boscha zwichrowały się po pół roku - nie polecam. Co teraz zakładać ? Mechanik mówi że Textary zawsze pewna ale Zimmermann też dają radę.

Bosch to górna półka. Z mojego doświadczenia, to 99,9% skrzywionych tarcz jest powodem zapieczonych cylinderków, albo prowadnic hamulcowych. Sam osobiście jeździłem na Bosch-ach z przodu i zrobiłem z 80tys km, po czym tarcze w miarę dobre, klocki jeszcze też. Bez żadnego bicia itp. W wiekowym samochodzie proponuję czyszczenie cylinderków, prowadnic, każdemu. Ja nie miałem samochodu, w którym bym tego nie robił. W W203 wymieniłem 2 komplety tarcz i po czasie i tak biło. Wyczyściłem wszystko, założyłem nowy komplet i jeżdżę już 3 rok na tanich hamulcach, bez żadnych przygód.
Godzina roboty, a efekty są na prawdę zauważalne, i spokój na wiele lat.
Zajmuję się sprzedażą części, także wiem co piszę. Jak komuś biją tarcze, to kupuje co roku nowy zestaw i narzeka nawet na ATE i TEXTARa. Ale co mi do tego. Są ludzie, którym bicie nie przeszkadza, przyjeżdżają co miesiąc po nowe klocki, i wymieniają 1 sztukę przed sklepem, bo nie ma już okłądziny.

[ Dodano: 6 Grudzień 2018, 17:52 ]
BIZONIK5 napisał/a:
Ja u siebie w sumie mam już 2 lata klocki przód, tarcze tył ATE, przód tarcze TRW i klocki tył SCT. Powiem tak Tarcze TRW dupy nie urywają szczerze zawiodłem się na nich, ATE całkiem przyzwoite natomiast SCT to niskobudżetówka ale dają radę na tyle. Obecnie po zimie będę musiał zmienić klocki to pewnie wrzucę Textara na próbę.

Jedna rada, ale ty pewnie o tym wiesz. Jak zakładasz tarcze klocki TRW, to obowiązkowo tarcze też tej samej firmy. Są to niezwykle twarde klocki i współpracują dobrze jedynie w takim zestawieniu.
 
 
 
Verde 
Verde

Dołączył: 18 Kwi 2019
Posty: 11
Skąd: Głogów
Wysłany: 7 Maj 2019, 18:13   

Zakładałem u siebie na tył komplet TRW i póki co żadnych problemów.
_________________
Mercedes-benz W202 C200 ben+lpg aut. 94r Elegance
WDB2020201F159252
 
 
madzara31 

Pomógł: 94 razy
Dołączył: 05 Lip 2007
Posty: 3310
Skąd: Centrum Wszechświata
Wysłany: 7 Maj 2019, 21:09   

W tym zestawie http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=17592 przód i tył zawsze Textar-y tarcza i klocek.
A w tym :D http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=21165 Przód Mikoda tarcze nacinane i wiercone + klocki bosch made in india , tył tarcze bosch i klocki bosch made in china.

Dla S124 - wzorowe działanie - polecam
Dla pastucha kompozycja wyborna - działanie w warunkach autostrady A2 wzorowe - polecam.

PS. Zawsze w czasie zmiany rodzaju ogumienia - kontrola tłoków , zasyfienia, " łatwości ruchu klocków " itp Podstawa w realu to stan układu hamulcowego . Więcej kasy w hamulce - mniej w felgi :wink:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,398 sekundy. Zapytań do SQL: 10