Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zaciski tyl jeden sworzen
Autor Wiadomość
GrzechuWWA 
Inżynier

Wysłany: 4 Lipiec 2019, 16:58   Zaciski tyl jeden sworzen

Cześć, kupie zaciski na tyl, sprawne pod tarcze 278mm.
W jak najlepszym stanie i jak najtaniej :lol:

WDB2020861F752098

kubus838 

Wysłany: 4 Lipiec 2019, 20:12   

Witam i przepraszam, że tak się spytam

Czy nie lepiej zregenerować tych co już masz?

robert

GrzechuWWA 
Inżynier

Wysłany: 4 Lipiec 2019, 21:19   

kubus838, ehh, rzecz prosta, nie lepiej. A tak powaznie, lewy zacisk nie ma dwoch uch do mocowania i stoi tloczek, a w prawym stoi tloczek. Plus sa serio w agonalnym stanie wg mnie.

Ale dzięki, ze pytasz :D

WDB2020861F752098

kubus838 

Wysłany: 4 Lipiec 2019, 22:17   

GrzechuWWA napisał/a:
kubus838, ehh, rzecz prosta, nie lepiej. A tak powaznie, lewy zacisk nie ma dwoch uch do mocowania i stoi tloczek, a w prawym stoi tloczek. Plus sa serio w agonalnym stanie wg mnie.

Ale dzięki, ze pytasz :D

Jeżeli zaciski mają urwane części mocujące czyli "ucha" to rzeczywiście nadają się tylko na złom i to też nie do końca. Ale jeżeli w zaciskach "stanęły" tylko tłoczki to zaciski z całą pewnością nadają się do regeneracji. A, że regeneracja polega na wymianie uszczelek plus tłoczka to na pewną będą lepsze od używanych które leżała gdzieś na półce przez rok - i tu celowo wspominam o tym że leżały gdzieś na półce bez kontaktu z płynem hamulcowym. Koszt części do regeneracji to koszt około 60 -90 zł. A z racji tego, że części dostarcza bosch to możesz być pewien co do oryginalności. A regeneracje śmiało można przeprowadzić samemu - bo to tylko wymiana uszczelek i prawidłowe złożenie tłoczka wraz z osłoną przeciwpyłową.

Wybacz, że Ci tak piszę ale wiele osób kupuje używane zaciski bo "stanęły" im te które mają w samochodzie. Wymieniają na używki a później znowu płaczą, że te im ciekną. No bo jak inaczej skoro zacisk leży bez płynu to uszczelnienia parcieją, a jak dostanie płynu i ciśnienia to uszczelki po prostu są wydmuchane.

A główna przyczyną zatrzymania tłoczka jest uszkodzoną osłona przeciw pyłowa. A niestety nową można założyć tylko po wyjęciu tłoczka.

Może to i brzmi dosyć kosmicznie ale wyjęcie zacisku i jego rozebranie wbrew pozorom nie jest trudne ani pracochłonne. Piszę Ci to bo sam to robiłem chociaż nie jestem mechanikiem a opis znalazłem tu na forum do którego się zastosowałem i do dzisiaj zaciski pracuję bez awaryjnie. Nie zastosowałem się do zaleceń mechaników "którzy w mercedesach siedzą już długi czas" do wymiany na nowy bądź używany zacisk.

A na koniec napiszę, że to jest Twoja decyzja. A te używane i tak będziesz musiał zregenerować bądź wymienić w niedługim czasie. Dlatego zrobisz jak będziesz chciał.

robert

Odpowiedz do tematu