Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Łukasz
10 Luty 2012, 12:04
nie chce odpalac zimny 2.5 TD
Autor Wiadomość
BolzZ 
W211


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 19 Wrz 2008
Posty: 1070
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22 Luty 2010, 10:06   

D12, fajoski serwer sobie wybrałeś do wrzucenia obrazków... Świadomie?
_________________
S211 E320CDI avantgarde
WDB2112161A423652
 
 
G.


Pomógł: 93 razy
Dołączył: 15 Lut 2008
Posty: 4550
Wysłany: 22 Luty 2010, 10:15   

BolzZ napisał/a:
fajoski serwer sobie wybrałeś do wrzucenia obrazków... Świadomie?

Pozwoliłem sobie na edycję treści :-)
 
 
misiu129 
C 220 CDI 99r

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Paź 2009
Posty: 254
Skąd: Krosno Odrzańskie
Wysłany: 22 Luty 2010, 12:07   

D12 napisał/a:
Ale nie opowiem wam co wylałem z tego większego filtra paliwa bo nikt mi nie uwierzy.
no opowiedz...opowiedz.... ciekawe co tam się dostało przez taki czas bez wymiany
_________________
W202 C220 CDI ELEGANCE 1999r ASB

W203 C200 KOMPRESSOR AVANGARD

new W203 C320 AVANGARD
 
 
 
D12 

Dołączył: 07 Mar 2009
Posty: 32
Skąd: Łódź
Wysłany: 22 Luty 2010, 15:50   

Gomezio napisał/a:
BolzZ napisał/a:
fajoski serwer sobie wybrałeś do wrzucenia obrazków... Świadomie?

Pozwoliłem sobie na edycję treści :-)


Dzięki, dziękuję

misiu129 napisał/a:
D12 napisał/a:
Ale nie opowiem wam co wylałem z tego większego filtra paliwa bo nikt mi nie uwierzy.
no opowiedz...opowiedz.... ciekawe co tam się dostało przez taki czas bez wymiany


Lepiej nie, zostawie to dla siebie.
_________________
STOP Pijanym kierowcom.
250 TurboDiesel
 
 
 
jjankiello 


Pomógł: 54 razy
Dołączył: 03 Cze 2007
Posty: 2939
Skąd: Szczecin, PL
Wysłany: 22 Luty 2010, 15:57   

D12 napisał/a:
nie opowiem wam co wylałem z tego większego filtra paliwa bo nikt mi nie uwierzy.

Pewnie takie same czarne gluty, jakie zbierają się w baku każdego diesla przy tankowaniu paliwa na wielu polskich stacjach :mrgreen: No i trochę wody też pewnie było :wink:
_________________
Because people who are crazy enough to think they can change the world are the ones who do. - S. Jobs
201122, Perlmuttgrau - EX
202188, Schwarz - EX
203216, Cubanitsilver - EX
203708, Tanzanitblau
212225, Obsidianschwartz
 
 
BolzZ 
W211


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 19 Wrz 2008
Posty: 1070
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22 Luty 2010, 16:06   

Ciekawe. Tym bardziej że dostęp do tego drugiego filtra jest łatwy i w każdej chwili można go wymienić, mając 5 minut. Ja aż miałem wątpliwości czy uzasadniona była jego wymiana, gdy ostatnio odkręciłem i wylała się z niego czyściutka ropa.
_________________
S211 E320CDI avantgarde
WDB2112161A423652
 
 
PAWELM 

Dołączył: 22 Lip 2010
Posty: 24
Skąd: Ustroń
Wysłany: 27 Lipiec 2010, 09:04   Problemy z odpalaniem+duże spalanie

Witam Was.
Jestem tu nowy i przepraszam z góry, jeśli poruszam jeszcze raz temat, który już przerabialiście pewnie. Ja nie znalazłem tu odpowiedzi.
Kupiłem w środę Misia 97r. W202 2,5TD z automatem. Wszystko było super do niedzieli rano, kiedy mi nie chciał odpalić...w poniedziałek rano to samo. To się zdarza tylko jak jest zimny. Kręce go 5 razy i potem zaczyna jakby się dusić i rusza. Jak chwyci to pracuje jak zegareczek. Zaznaczam, ze jestem przed wymianą filtrów i oleju.
Piszecie ze to nieszczelny układ paliwowy? Nie zauważyłem żadnych bąbelków w wężykach przy filtrze paliwa...bo to jedyne przezroczyste, pozostałe są czarne :-) Zaznaczam, ze podczas jazdy nie przerywa, ciągnie ładnie i nie gaśnie jak tu było pisane przez Was.
Zauważyłem ze dużo mi pali...(na połowie baku przejechałem 300km, powiedzmy w cyklu mieszanym). Ile powinien palić normalnie ten samochód? Trochę mnie to zdziwiło, bo przesiadłem się z Mercedesa W168 01r., który palił 6l i się trochę zdołowałem.
Świec też jeszcze nie sprawdzałem. Ale przy takich objawach to co raczej obstawiacie? świece czy nowe nieszczelność? W piątek jadę do warsztatu, co tylko robi mercedesy na ogólny przegląd to na pewno się dowiem. Piszę, bo chciałbym zaspokoić moją ciekawość i zasięgnąć Waszej nieocenionej wiedzy Drodzy Koledzy :-)

Bardzo proszę o odpowiedź
_________________
pm
 
 
Javoreczek 
a teraz dizel


Pomógł: 144 razy
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 2790
Skąd: Warszawa
Wysłany: 27 Lipiec 2010, 09:15   Re: Problemy z odpalaniem+duże spalanie

PAWELM napisał/a:
Zauważyłem ze dużo mi pali...(na połowie baku przejechałem 300km, powiedzmy w cyklu mieszanym).


Wychodzi około 10l/100km, zdaje sie, że tak własnie ma być w tym modelu.
Jesli chodzi o utrudnione odpalanie na zimno, który to obiaw jak piszesz pojawił się nagle, to ja bym się stanem świec żarowych zainteresował na poczatek.
_________________
W202 C250 Elegance '94
WDB2021251A111166

W202 C180 Esprit '93
 
 
 
G.


Pomógł: 93 razy
Dołączył: 15 Lut 2008
Posty: 4550
Wysłany: 27 Lipiec 2010, 09:18   

PAWELM napisał/a:
przy takich objawach to co raczej obstawiacie?

Miałem podobny problem w Czmońcu. Ustawiłem auto tak, że tył był niżej niż przód. Paliwo cofnęło się do baku i klops. Zaznaczę, że nie wiem, dlaczego paliwo się cofa - wymieniłem oringi, uszczelki, filtry i co tam było można. Teraz to chyba jedynie zawór zwrotny założę na przewodzie wychodzącym z baku i będzie w końcu spokój. Znaczy.. nie ja, tylko mechanik :) Ale muszę pomęczyć go z tym tematem, bo drażni mnie to na maksa.

Mam swoją teorię, że nagły spadek temp. sprawił, że paliwo się ścisnęło i wróciło sobie do baku. Ale dlaczego wraca, tego nie wiem. Nie mam problemu z odpowietrzaniem baku, nie robi się podciśnienie, nie syczy przy okręcaniu korka. Magia jakaś. Aczkolwiek to częsta usterka tego modelu, przynajmniej tak wynika z lektury forum i z rozmów z mechanikiem.

Przede wszystkim wymień filtry (są dwa, główny i wstępny - ten drugi też ma swoją uszczelkę, którą trzeba wymienić), zaopatrz się w zielone (nadmiarowe) oringi do przewodów paliwowych (10 szt.). A rano, jeszcze przed odpaleniem silnika, popatrz w te przewody przy filtrach paliwa, czy jest w nich ropa. Świece w tych temp. raczej nie są winowajcą.
PAWELM napisał/a:
Ile powinien palić normalnie ten samochód?

Zależy gdzie jeździsz :) Jazda miejska w stolicy, z klimą - 11 litrów lekką ręką. Zresztą zerknij w mój podpis, wszystko będzie jasne.
 
 
PAWELM 

Dołączył: 22 Lip 2010
Posty: 24
Skąd: Ustroń
Wysłany: 27 Lipiec 2010, 09:29   

Dziękuję i przepraszam za dublowanie postów. Dzisiaj auto stoi u mechanika i wymieniam chłodnice klimatyzacji, bo tez była do zrobienia. Jak dzisiaj auto odbiore to zainteresuje sie tym odpalaniem, albo po prostu poczekam do piatku, jak pojade do warsztatu.

Dzieki wielkie!

[ Dodano: 28 Lipiec 2010, 08:20 ]
No widzicie po to jest forum. Faktycznie mam bąboladę w wężykach. Już je odpowietrzyłem, ale trzeba to będzie zrobić na warsztacie. Powiedzcie mi proszę czy to może mieć jakiś wpływ na spalanie?...w sensie że więcej? Czy to zapowietrzenie zrozumieć, jako nieszczelność w układzie paliwowym i gdzieś mi ropa lekko wycieka?
_________________
pm
 
 
G.


Pomógł: 93 razy
Dołączył: 15 Lut 2008
Posty: 4550
Wysłany: 28 Lipiec 2010, 14:02   

PAWELM napisał/a:
Czy to zapowietrzenie zrozumieć, jako nieszczelność w układzie paliwowym i gdzieś mi ropa lekko wycieka?

Nie musi wyciekać. Powietrze może dostawać się przez uszczelki filtrów paliwa. Zawsze możesz prześledzić drogę jaką pokonuje ON i zobaczyć w którym miejscu zaczynają pojawiać się bąbelki. Chociaż przy czarnych przewodach może to być trudne ;-)

Czy ma to wpływ na spalanie? Nie sądzę :)
 
 
Greg_G 
The Best or Nothing.


Pomógł: 26 razy
Dołączył: 06 Cze 2010
Posty: 1636
Skąd: lubelskie
Wysłany: 27 Marzec 2021, 20:56   

No witam, po 11 latach.
2.5TD po nocy nie chciał odpalić. Po minucie kręcenia odpalił, odstawiony, za jakieś 15minut, znowu miał problem.
Zawór pod pompą suchy nie jest...

Czuję, że będzie dobra zabawa....
Jakieś porady??
Albo lista musthave uszczelek do zmiany wraz z instrukcją tych puzelków?

Miłego weekendu :lol: 8)
_________________
W211 E320 CDI V6 FL Avantgarde Kombilimousine Sports Package
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 11