Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Cykliczne dźwieki z silnika
Autor Wiadomość
krufas

Dołączył: 11 Wrz 2021
Posty: 4
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 11 Wrzesień 2021, 12:00   Cykliczne dźwieki z silnika

Witam
jestem posiadaczem mercedesa C180 od około roku, wcześniej długo użytkował go ojciec, pod koniec dłuższy czas stał już nieużywany. W zeszłym roku postanowiłem zacząć go remontować, na początek poszła blacharka, a w tym roku walczę z mechaniką.
Od początku jak nim jeżdżę pojawia się cykliczny dźwięk z silnika (jakby takie chrobotanie, czy tarcie, ciężko to opisać - dlatego daje link do filmików na YT, jak się dobrze wsłuchać to słychać o co mi chodzi). Dźwięk jest słyszalny głównie na wolnym biegu jak stoi, po dodaniu gazu zaczyna się tracić i znowu wraca jak obroty spadną do jałowych. Nie słychać tego z kabiny jak są zamknięte okna, na zewnątrz jest słyszalne bardzo wyraźnie, nawet bardziej przy zamkniętej masce.
Auto było u jednego mechanika, bo było podejrzenie, że to któreś łożysko na pasku wieloklinowym, zrobione zostały te od alternatora i od sprężarki klimatyzacji, bo niby stamtąd było coś słychać, ale dźwięk nadal pozostał mimo napraw.
Prawdopodobnie ciężko to będzie zdiagnozować przez internet, ale może ktoś z Was miał coś podobnego? Czy dalej szukać w okolicy paska wieloklinowego, czy to może bardziej coś z rozrządem? Samochód i tak pójdzie do mechanika, o ile znajdę jakiegoś sensownego na śląsku.
Samochód aktualnie ma 210 000 km przebiegu.
https://youtu.be/g87l3WmKapY
https://youtu.be/NDgQnHyf7xs
_________________
Mercedes W202 C180 '96
 
 
kubus838 

Pomógł: 52 razy
Dołączył: 11 Lis 2014
Posty: 1256
Skąd: Polska
Wysłany: 11 Wrzesień 2021, 14:41   a

Witam

ja zacząłbym os sprawdzenia wszystkiego po czym "biega" pasek wielorowkowy. Być może jakieś łożysko albo sprzęgiełko coś nie domaga.

robert
_________________
C220 CDI Esprit 2000 Rok kombi - WDB2021931F962917
 
 
polofix 
polofix

Pomógł: 57 razy
Dołączył: 01 Lis 2009
Posty: 2475
Skąd: Turek/Dobra
Wysłany: 12 Wrzesień 2021, 09:06   

Stawiam na teleskop napinacza. One mają tulejki i wyrabiają się, przez co powodują drgania. Najlepiej docisnąć go np trzonkiem młotka, i powinna być cisza.
 
 
 
perzu126 
W202 & A208 & W164

Pomógł: 433 razy
Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 11976
Skąd: Perzów
Wysłany: 12 Wrzesień 2021, 11:00   

Słucham i nie wiem o które dźwięki chodzi. Na próbę zdejmij pasek i odpal silnik
_________________

C220D WDB2021211A313360

CLK 200 Kompressor WDB2084441T098123
 
 
 
RemkoK 
S220 CDI

Dołączył: 04 Lip 2021
Posty: 38
Skąd: Sieklówka
Wysłany: 12 Wrzesień 2021, 19:51   

Najlepiej sprawić sobie stetoskop - taki dla mechaników i wtedy wkroczyć
do akcji. Można tymi słuchawkami precyzyjnie zlokalizować
miejsce problematycznych dźwięków. Koszt tych słuchawek jest
nieduży i napewno przyda się jeszcze nie raz.

PS. U mnie zaś motor lekko szeleści. Ale to raczej nic niepokojącego
https://youtu.be/v4WMkZU_Aas
 
 
Frytejro 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Gru 2017
Posty: 25
Skąd: Tarnów
Wysłany: 13 Wrzesień 2021, 14:20   

Pasek wymieniles na nowy ? jak zostalo wyżej napisane - zdejmij pasek i odpal bez niego. wtedy wykluczysz cos wiecej
 
 
krufas

Dołączył: 11 Wrz 2021
Posty: 4
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 13 Wrzesień 2021, 20:32   

Dziękuję Wam za wszystkie porady. Pasek był wymieniany na nowy, sprawdzę teleskop napinacza i spróbuję odpalić auto bez paska. Na filmikach faktycznie średnio to słychać, na żywo jest bardzo wyraźnie słyszalne, może na tym będzie lepiej słychać
https://www.youtube.com/watch?v=OTwCXQkvHJY
Najpierw sprawdzę to co zasugerowaliście zrobić i może pójdzie zlokalizować źródło tego dźwięku lub wyeliminować kolejnych podejrzanych.
_________________
Mercedes W202 C180 '96
 
 
RemkoK 
S220 CDI

Dołączył: 04 Lip 2021
Posty: 38
Skąd: Sieklówka
Wysłany: 13 Wrzesień 2021, 23:01   

Jeszcze jedno mi się przypomniało, u mnie w VW Polo podobnie szwargotał alternator. Okazało się, że oś wirnika obracała się w wewnętrznej bieżni łożyska - łożysko w tym momencie stało się ślizgiem, chociaż zatarte nie było😮
 
 
krufas

Dołączył: 11 Wrz 2021
Posty: 4
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 14 Wrzesień 2021, 08:01   

Właśnie alternator i sprężarka klimatyzacji były regenerowane, bo były podejrzane o te dźwięki, ale nie pomogło.
_________________
Mercedes W202 C180 '96
 
 
RemkoK 
S220 CDI

Dołączył: 04 Lip 2021
Posty: 38
Skąd: Sieklówka
Wysłany: 14 Wrzesień 2021, 09:32   

krufas napisał/a:
Właśnie alternator i sprężarka klimatyzacji były regenerowane, bo były podejrzane o te dźwięki, ale nie pomogło.

Pamiętaj, że części regenerowane zawsze są podejrzane w pierwszej kolejności. W moim przypadku alternator po około roku odstawił taki balet.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,109 sekundy. Zapytań do SQL: 9