Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
W202 C180 M111 921 wymiana łańcucha - problem z ustawieniem
Autor Wiadomość
Kisielq 

Dołączył: 22 Cze 2017
Posty: 3
Skąd: Stargard
Wysłany: 2 Kwiecień 2022, 10:14   W202 C180 M111 921 wymiana łańcucha - problem z ustawieniem

Witam Szanowne grono.
Zabrałem się za wymianę łańcucha, zestaw FAI AutoParts TCK152.
Dezycję o wymianię podjąłem na podstawie własnego doświadczenia z wymianą w bmw f11 n47. Poszło ok. Około 5 lat temu była wymieniana uszczelka pod głowicą, wtedy mechanik sugerował wymianę, nie zdecydowałęm się. Auto przejeżdziło od tamtej pory 100k. Stan na dziś silnik po uruchomieniu rzęził przes 3-5 sekund. Podmiana napinacza nie rozwiązała problemu SWAG 10 10 2200. Następny krok to wymiana rozrządu, według wszelkich znalezionych w internetach informacji VIN WDB2020181A648510 wałki na blokady (wiertła) wał na 20 stopni przed 0. Na dzień dobry okazało się, że ustawiając wał na 20 nie mogę zablokować wałków, wydało się to dośc logiczne przy wyciągnietym podwójnym łancuchu. Wałki udało mi się zabokować na -36* i tak też zrobiłem, wykręciłem napinacz i rozpiąłem łancuch, ślizgi mają niewielkie ślady zużycia, zdecydowałem się ich nie wymieniać, z podowu musu rozkręcenia całego przodu i braku kanału w garażu. Przeciągnąłem łancuch, wcześńiej blokując lewy wałek, zdemontowałęm koło od niego, te bez wariatora, obkręciłem wał na -20* napiąłem łancuch od strony prawego ślizgu i przykręciłem koło wałka z powrotem na miejsce. Przykręciłem nowy górny ślizg, wkręciłęm stary napinacz do testów docelowo będzie nowy, chociaż ten też jest prawie nowy ma 2 tyg, łancuch wydaje się być napięty, nie wykazuje żadnych luzów na górze i po bokach. Przekręciłem wałem +-6 razy, nic się nie zblokowało. Dodam, że po powrocie na -20* blokady (wiertła) wchodzą w koła wałków idealnie. Wszystko wygląda tak dobrze, że nie mogłem w nocy spać z myślą co poszło nie tak. Dręczące mnie pytania to: 1. Czy ma znaczenie jakikolwiek ruch wałkami rozrządu gdy ostatecznie przed spięciem i założeniem łancucha trafiają z powrotem na blokady (wiertła) - musiałem nimi kręcić +-20* przy przeciąganiu łancucha, wał się blokował. 2. Czy kompletnie rozkalibrowany rozrząd, złożony na -20* i blokady (wiertła) będzie działał prawidłowo? 3. Czy niewielkie zużycie ślizgów bocznych może spowodować, że wał nie może być na -20*? 4. Jakie konsekwencje w przyszłości może mieć dezycja o niewymienianiu ślizgów? 5. Mam jeden wariator z elektromagnesem, na prawym wałku, ciągnąc na zewnątrz za ten ruchomy element... i puszczając go widoczna jest w nim kilkunasto milisekundowa zwłoka zanim zacznie wracać na swoje miejsce. Zachowuje się jakby na końcu drogi na zewnątrz coś go na ulamek sekundy blokowało, za każdym razem tak samo, czy to jego prawidłowy ruch? Czy jednak powinien chodzić bezzwłocznie? Będę wdzięczny za pomysły i rady, pozdrawiam Tomek.
_________________
W202 C180 Classic 1998, 1.8 Benzyna + gaz kme, VIN WDB2020181A648510
 
 
Mafli

Dołączył: 09 Lis 2021
Posty: 3
Skąd: Brzeg
Wysłany: 2 Kwiecień 2022, 12:54   

Witam,
http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=20878
Przy pierwszym ustawieniu koła kręciłeś wałem w prawo?
_________________
W202 '96 C36 AMG WDB2020281F408706
 
 
Kisielq 

Dołączył: 22 Cze 2017
Posty: 3
Skąd: Stargard
Wysłany: 2 Kwiecień 2022, 13:20   

Tak, kręciłem tylko w prawo. jeśli przeskoczyłem -20* o 3-5* kreciłem w lewo. ok 10* i wracałem w prawo na 20*

[ Dodano: 3 Kwiecień 2022, 00:34 ]
Złożone, odpalone, wszystko działa. Przynajmniej narazie :) Pozdrawiam.
_________________
W202 C180 Classic 1998, 1.8 Benzyna + gaz kme, VIN WDB2020181A648510
 
 
polofix 
polofix

Pomógł: 57 razy
Dołączył: 01 Lis 2009
Posty: 2475
Skąd: Turek/Dobra
Wysłany: 3 Kwiecień 2022, 10:29   

Slizgi w m111 raczej mało się zużywają i nikt tego nie wymienia. Co do łańcucha, to rzadki przypadek, żeby był tak bardzo wyciągnięty. Jaki masz przebieg?
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,149 sekundy. Zapytań do SQL: 9