Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Łukasz
14 Luty 2012, 18:04
Migające lampki imobilajzer ?
Autor Wiadomość
Ewelina 2 

Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 5
Skąd: Polska
Wysłany: 30 Marzec 2008, 19:29   Migające lampki imobilajzer ?

:( Proszę o pomoc,mam C klase 1.8 z 1996 roku,przy próbie odpalenia zaczynają migać na przemian kontrolki na lusterku wstecznym,rozrusznik kręci i słychać pompę paliwową,wymieniłem baterie,odłanczałem akumulator i nic.
 
 
LUKAS.tander 

Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 25
Skąd: warszawa
Wysłany: 30 Marzec 2008, 19:59   

masz prawdopodobnie kluczyk rozkodowany. masz tylko jeden zestaw?

[ Dodano: 30 Marzec 2008, 20:00 ]
wyszukaj na forum :kluczyk rybka to wszystkiego się dowiesz
 
 
Ewelina 2 

Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 5
Skąd: Polska
Wysłany: 30 Marzec 2008, 20:12   

Dzięki za zainteresowanie,mam kluczyk scyzoryk i jeden cienki taka plastikowa karta z wyciąganym kluczem.
_________________
C 180 '96
 
 
Camel- 
Mercmag.pl


Pomógł: 212 razy
Dołączył: 30 Kwi 2006
Posty: 12480
Skąd: Poznań
Wysłany: 30 Marzec 2008, 20:21   

No to wejdź do samochodu, zamknij drzwi, kliknij dwa razy w lusterko i przekręć kluczyk do zapłonu.

Powinno Ci odmigać lusterko i od tego czasu kluczyk poiwnien znowu działać :)
_________________
http://mercmag.pl
C200 Sport, odbudowa: Classic, CLK, Sport T, Esprit T, Classic T, E240 Classic, CLK230 Ava, E280 Ava, Sport T V6, E320 Ava, Esprit, CLK MY04, CLK230, E280 Eleg., CLK MY06
 
 
Ewelina 2 

Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 5
Skąd: Polska
Wysłany: 1 Kwiecień 2008, 07:48   

Dzięki za porade,po całym dniu prób i szukania przyczyna znalazła się,uszkodzony mechanicznie moduł zapłonu,teraz muszę poszukać taki lub kogoś co potrafi to poskładać.mam moduł siemensa nr 019 545 88 32,na co zwrucić uwage przy zakupie drugiego?ktury nr jest ważny,mój Mieczysław jest z 1996 roku poj 1.8,nr Vin wdb2020181A422491
_________________
C 180 '96
 
 
wonsz 
wonsz

Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 46
Skąd: Opole
Wysłany: 1 Sierpień 2008, 07:10   

witam wszystkich mi sie tak dzieje tylko czasami raz na tydzien ze przy rozruchu silnka zaczynaja migac obie lampki na lusterku wtedy musze zamknac i otworzyc auta 3 razy i odpalam auto ,wiec tez mam rokodowany kluczyk?(scyzoryk)
_________________
C 180 manual
C 280 manual
teraz C 250 TD automat
 
 
 
koski 

Dołączył: 17 Lip 2008
Posty: 24
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 1 Sierpień 2008, 10:37   

A właśnie miałem założyć nowy temat... Plaga jakaś czy co?

Objaw: przy otwieraniu (klucz- scyzoryk) i przy zamykaniu auta migają oba kolory razem w klamce drzwi i w lustrze. Tak sobie mrygają przez jakieś 20-25 sekund. Nic złego poza tym się nie dzieje. Do tej pory auto działało bez zastrzeżeń.

O co chodzi z tym rozkodowaniem? Tak samo z siebie się wzięło i rozkodowało? Poza tym auto działa... otwiera się, zamyka, odpala - na razie przynajmniej.
_________________
obecnie: W202 C180 Esprit 1996 Adolf II
kiedyś: W123 2,0 diesel 1977 Adolf
 
 
iza
[Usunięty]

Wysłany: 1 Sierpień 2008, 11:11   

koski napisał/a:
A właśnie miałem założyć nowy temat... Plaga jakaś czy co?

Objaw: przy otwieraniu (klucz- scyzoryk) i przy zamykaniu auta migają oba kolory razem w klamce drzwi i w lustrze. Tak sobie mrygają przez jakieś 20-25 sekund. Nic złego poza tym się nie dzieje. Do tej pory auto działało bez zastrzeżeń.

O co chodzi z tym rozkodowaniem? Tak samo z siebie się wzięło i rozkodowało? Poza tym auto działa... otwiera się, zamyka, odpala - na razie przynajmniej.


WITAM , U MNIE JEST TAK SAMO, JEŻDŻĘ JUŻ DWA LATA I NIE MA PROBLEMU Z ODPALANIEM. PIERWSZY MECHANIK POWIEDZIAŁ, ŻE SĄ SŁABE BATERIE. DOPIERO DRUGI, KTÓRY ZAKŁADAŁ ODCIĘCIE ZAPŁONU POWIEDZIAŁ (CHYBA), ŻE JEST ODŁĄCZONY FABRYCZNY IMMOBILIZER I DLATEGO TAK MRUGA. NIC NIE MÓWIŁ O ROZKODOWANIU.
POZDRAWIAM IZA

Iza nie krzycz! :evil: /// Camel-
Ostatnio zmieniony przez Camel- 1 Sierpień 2008, 14:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gerri 

Pomógł: 45 razy
Dołączył: 30 Mar 2006
Posty: 1255
Skąd: Limerick
Wysłany: 1 Sierpień 2008, 21:50   

koski napisał/a:
A właśnie miałem założyć nowy temat... Plaga jakaś czy co?

Objaw: przy otwieraniu (klucz- scyzoryk) i przy zamykaniu auta migają oba kolory razem w klamce drzwi i w lustrze. Tak sobie mrygają przez jakieś 20-25 sekund. Nic złego poza tym się nie dzieje.


Co innego, jak lampki mrugją razem, a co innego, jak na przemian.

Temat był już kilkakrotnie poruszany - nie łaska poszukać?
O lampkach mrugających razem było przykładowo tutaj:

http://www.w202.pl/viewto...ighlight=lampki

Pół minuty szukania...
 
 
gumolyt 


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Maj 2007
Posty: 234
Skąd: kujawsko-pomorskie
Wysłany: 1 Sierpień 2008, 23:15   

To że mrugają diody razem, a nie jest to wina baterii w kluczyku, jest czasem poprostu tym żę odbiornik sygnału jest walnięty i dociera do niego za słaby sygnał, mimo że kluczyk jest z dobrymi bateriami, i dlatego sygnalizuje to mruganiem przez 30-50 sekund a później gasna diody.
_________________
Mercedes C180 '96 Esprit LPG
 
 
Gerri 

Pomógł: 45 razy
Dołączył: 30 Mar 2006
Posty: 1255
Skąd: Limerick
Wysłany: 2 Sierpień 2008, 10:08   

gumolyt napisał/a:
odbiornik sygnału jest walnięty i dociera do niego za słaby sygnał


To nie jest taka prosta sprawa: Jeżeli byłoby tak, jak mówisz, to przy kluczyku z dobrymi bateriami w miarę oddalania się od samochodu również pojawiałby się sygnał o słabych bateriach - a tak nie jest :!: (po prostu samochód przestaje reagować na sygnały z kluczyka)
Tak więc nasuwa się podejrzenie, że to kluczyk wysyła w sygnale zakodowaną informację o słabych bateriach, którą odbiera sterownik w samochodzie i uruchamia lampki.
 
 
Algreholt


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Lis 2006
Posty: 86
Skąd: Kielce
Wysłany: 4 Sierpień 2008, 10:34   

Gerri napisał/a:
Tak więc nasuwa się podejrzenie, że to kluczyk wysyła w sygnale zakodowaną informację o słabych bateriach, którą odbiera sterownik w samochodzie i uruchamia lampki

To by była prawda bo umnie na 3 kluczyki 2 działają normalnie, a jeden z nowymi bateriami zawsze mi miga obiema przy otwieraniu i zamykaniu
_________________
C230 Kompressor, Sport, '96 LPG
 
 
CzuCzu 

Dołączył: 09 Mar 2009
Posty: 21
Skąd: Przeworsk
Wysłany: 10 Marzec 2009, 16:50   Re: Migające lampki imobilajzer ?

Witam podłacze sie pod temat. Mam MB w202 C200D i borykam sie od kilku dni z takim problemem. Migajace diody dawaly juz znać wczesniej ale zamykamlem samochod otwieralem i wszystko chodzilo ok. Ale pewnego razu samochod odmowil posluszenstwa i trzeba bylo przyciagnac auto linka do domu. Dzrwi sie otwieraja silnik kreci wiec z tego co wyczytalem na forum cos musi byc z immo. Zawiozlem dopiero dzis auto laweta do elektronika(mowil ze sobie z tym poradzi) kazal mi czekac na telefon jak go zbada... Napisze co w moim przypadku sie stało... pozdrawiam
_________________
Mercedes W202 C200D rocznik 95 sedan
 
 
Camel- 
Mercmag.pl


Pomógł: 212 razy
Dołączył: 30 Kwi 2006
Posty: 12480
Skąd: Poznań
Wysłany: 10 Marzec 2009, 20:53   

CzuCzu, a baterie kolega w pilociku sprawdził? Samochodu się nie odpali, dopóki nie będzie autoryzacji kluczyka (otwarcie samochodu przez podczerwień). Czyli to jest właśnie nasz immobilizer.
_________________
http://mercmag.pl
C200 Sport, odbudowa: Classic, CLK, Sport T, Esprit T, Classic T, E240 Classic, CLK230 Ava, E280 Ava, Sport T V6, E320 Ava, Esprit, CLK MY04, CLK230, E280 Eleg., CLK MY06
 
 
CzuCzu 

Dołączył: 09 Mar 2009
Posty: 21
Skąd: Przeworsk
Wysłany: 10 Marzec 2009, 23:57   

Camel- napisał/a:
CzuCzu, a baterie kolega w pilociku sprawdził? Samochodu się nie odpali, dopóki nie będzie autoryzacji kluczyka (otwarcie samochodu przez podczerwień). Czyli to jest właśnie nasz immobilizer.
Baterie były wymieniane jakies 5-6 miesiecy temu, nie wiem czy moglyby sie tak szybko wyładować pozatym wczesniejsze baterie byly słabsze i nie bylo zadnego problemu. Możliwe jest ze klucz mi sie rozkodował??
_________________
Mercedes W202 C200D rocznik 95 sedan
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 11