Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
pare pytan dotyczacych swiezo zakupionego okluara
Autor Wiadomość
bartekbociaga

Dołączył: 20 Wrz 2008
Posty: 2
Skąd: Działoszyn
Wysłany: 27 Wrzesień 2008, 11:16   pare pytan dotyczacych swiezo zakupionego okluara

Witam wszystkich sympatykow i posiadaczy Mercedesa.
Zakupiłem niedawno mercedesa E 220 CDI z listopada 98r, wersja Clasic, czarny metalic.
Nurtuje mnie kilka spraw.Nie wiem czy jest to normalne czy mam cos popsute.Dlatego chce sie was poradzic
1. Czy jak przekręcicie stacyjke, tzn włączycie zapłon bez włączania silnika to czy slychac u was taki głos jakby praca malego silniczka elektrycznego. Dzwiek ten wydobywa sie z panelu gdzie sie włącza swiatło w srodku auta(nad głową).Uruchamiam silnik i prawdopodobnie dalej wydobywa sie ten dzwiek ale juz wogole go nie slychac bo go silnik zagłusza.A gdy gasze silnik to dalej ten "silniczek" pracuje i wyłącza sie po jakis 10 sekundach. Co to moze byc?

2.Czy po włączeniu silnika i ujechaniu kilkudziesieciu metrow zamykają wam sie same drzwi?

3. Zdarzyło mi sie pare razy ze jak wylącze silnik i otowrze maske to slychac taki dzwiek jakby jakas pompka pracowała na sucho. Takie ciche szybkie terkotanie.

4. A innego razu tez mi sie cos włączyło jak zgasiłem silnik i tez nie mam pojecia co to mogło byc.

Za odpowiedz z gory dziekuje
 
 
oliva 


Pomógł: 122 razy
Dołączył: 18 Lut 2007
Posty: 1074
Skąd: Siedlce
Wysłany: 27 Wrzesień 2008, 11:34   

bartekbociaga napisał/a:
1. Czy jak przekręcicie stacyjke, tzn włączycie zapłon bez włączania silnika to czy slychac u was taki głos jakby praca malego silniczka elektrycznego. Dzwiek ten wydobywa sie z panelu gdzie sie włącza swiatło w srodku auta(nad głową).Uruchamiam silnik i prawdopodobnie dalej wydobywa sie ten dzwiek ale juz wogole go nie slychac bo go silnik zagłusza.A gdy gasze silnik to dalej ten "silniczek" pracuje i wyłącza sie po jakis 10 sekundach. Co to moze byc?


Jest to czujnik temp. wewnątrz auta (z małym wiatraczkiem), który mierzy i "pomaga" utrzymać ustawioną przez ciebie temp. Obojętne czy klimatronic czy manualna klima.
Szukaj na forum bo było o tym sporo.

bartekbociaga napisał/a:
2.Czy po włączeniu silnika i ujechaniu kilkudziesieciu metrow zamykają wam sie same drzwi?


Jeśli chcesz to wyłączyć : przy kluczyku w poz.I przytrzymaj ok.10sek otwieranie auta na pulpicie. Włączamy przytrzymując zamykanie.

bartekbociaga napisał/a:
3. Zdarzyło mi sie pare razy ze jak wylącze silnik i otowrze maske to slychac taki dzwiek jakby jakas pompka pracowała na sucho. Takie ciche szybkie terkotanie.


Najprawdopodobniej jest to "sprawka" dogrzewania silnika. Opcja SZUKAJ :mrgreen:

bartekbociaga napisał/a:
4. A innego razu tez mi sie cos włączyło jak zgasiłem silnik i tez nie mam pojecia co to mogło byc.


My (napewno Ja) też nie wiemy. Za mało danych.

POZDRAWIAM
_________________
Był Mercedes C200 T CDI '98 AUTOMAT
 
 
bartekbociaga

Dołączył: 20 Wrz 2008
Posty: 2
Skąd: Działoszyn
Wysłany: 27 Wrzesień 2008, 11:44   

dzieki oliva za odpowiedzi.
Własnie szukam i czytam co tylko mozna o tych autach. Troche mnie uspokoiłes. Jeszcze tylko to terkotanie mnie niepokoi. Jak bede wiedzial cos wiecej to napisze, postaram sie to zlokaizowac, zrobie jakies zdjecie.

Aha i jeszcze jedno. Gdzie w tym aucie jest akumulator?
 
 
oliva 


Pomógł: 122 razy
Dołączył: 18 Lut 2007
Posty: 1074
Skąd: Siedlce
Wysłany: 27 Wrzesień 2008, 12:41   

bartekbociaga napisał/a:
Gdzie w tym aucie jest akumulator?


Nie jestem pewny ale chyba pod tylnym siedziskiem (kanapą). :oops:
_________________
Był Mercedes C200 T CDI '98 AUTOMAT
 
 
waldek500 

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 14 Lut 2007
Posty: 330
Skąd: Chełm
Wysłany: 28 Wrzesień 2008, 13:04   

terkotanie mam być to terkocze zawór turbiny. dlaczego nie wiem. jak przestanie terkotac to bedziesz miał problem hehe.
_________________
E250 TD 98' avantgarde ale z przerobionym zawieszeniem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,114 sekundy. Zapytań do SQL: 10