Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Gdzie zamontować zewnętrzną antenę do gps?
Autor Wiadomość
ups100 

Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 17
Skąd: Konin
  Wysłany: 23 Styczeń 2009, 13:39   Gdzie zamontować zewnętrzną antenę do gps?

Witam!
Posiadam mercedesa w202 wersja po lifcie i postanowiłem zakupić sobie nawigacje więc zaopatrzyłem się w automapę (posiadam palmtopa Dell axim x50v i na nim to funkcjonuje) oraz odbiornik navibe i wszystko dobrze pozatym ze tak nie do końca mam miejsce żeby położyć ten odbiornik gdzieś z przodu bo sie ciągle przesuwa więc zakupiłem jeszce zewnętrzną antenę do gps z kablem 5m (o własnie taką http://allegro.pl/item523...cer_medion.html) i wsztstko dobrze tylko mam dylepat gdzie ja zamocować aby sie dobrze trzymała, nie szpeciła samochodu i dobrze odbierała sygnał gps. Podajcie jakieś propozycje gdzie ją zamontować
Ostatnio zmieniony przez G. 23 Styczeń 2009, 13:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jacon 
NIGHT HUNTER

Pomógł: 157 razy
Dołączył: 07 Lis 2006
Posty: 1948
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 24 Styczeń 2009, 16:20   

Skoro producent przewiduje że antena może być w środku to jeśli masz atermiczne szyby to możesz ją wsadzić do bagażnika i zobaczyć jak odbiera, a kabel puścić przez tylną kanapę.
_________________
NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI
esprit champion limited 98' ex
W203 Awantgarde 2001 kombi automat 2.0 kompressor teraz syna
R170 SLK 2002r. 2.0 kompressor automat żony
W201 1990r. 2.0 E automat obecnie moje autko
 
 
 
publo 


Dołączył: 07 Lut 2008
Posty: 25
Skąd: Środa Śląska
Wysłany: 23 Luty 2009, 18:45   

Witam
Zasada przy montażu anteny jest ogólnie taka, żeby było jak najmniej metalu który będzie przysłaniał niebo (dach, maska, klapa bagażnika).
Najlepszym miejscem jest podszybie - chyba że szyba jest atermiczna wtedy można zamontować antenę za lusterkiem wewnętrznym w miejscu takiego "wykropkowania" na szybie. Jest to bezwzględnie najlepsze miejsce ale ciężko zamontować w tym miejscu antenę żeby było estetycznie.
_________________
C200/LPG STAG300/BEZ WYPASU/LEJCE (AUTOMAT)
 
 
Gerri 

Pomógł: 45 razy
Dołączył: 30 Mar 2006
Posty: 1255
Skąd: Limerick
Wysłany: 23 Luty 2009, 20:23   

W zasadzie nazwa "atermiczna" była zagwarantowana ogólnie do wszelakich szyb podbarwianych - natomiast osłabienie sygnału powoduje metalizacja szyby.
Chociaż kłócić się nie będę - tak mi się tylko wydaje.

Odnośnie tematu: jeżeli przednia szyba jest metalizowana - nie musi to znaczyć, że tylna również. Czyli można wypróbować miejsce na tylnej półce. Jest jeszcze jedno dobre (nieszpecące) miejsce: pod reflektorem. Ramka przy samym szkle to sam plastik, a pod reflektorem jest poprzeczna belka, i do jej poziomej, górnej powierzchni antenę montuje się wyśmienicie :D
 
 
publo 


Dołączył: 07 Lut 2008
Posty: 25
Skąd: Środa Śląska
Wysłany: 25 Luty 2009, 18:07   

Gerri napisał/a:
W zasadzie nazwa "atermiczna" była zagwarantowana ogólnie do wszelakich szyb podbarwianych - natomiast osłabienie sygnału powoduje metalizacja szyby.
Chociaż kłócić się nie będę - tak mi się tylko wydaje.


dobrze wiedzieć
jeśli tak jest to oczywiście miałem na myśli szybę metalizowaną taką ogrzewaną z drucikami w środku :) na 100% osłabia docierające sygnały z sat

Gerri napisał/a:
Czyli można wypróbować miejsce na tylnej półce. Jest jeszcze jedno dobre (nieszpecące) miejsce: pod reflektorem. Ramka przy samym szkle to sam plastik, a pod reflektorem jest poprzeczna belka, i do jej poziomej, górnej powierzchni antenę montuje się wyśmienicie


tutaj zgadzam się w zupełności
_________________
C200/LPG STAG300/BEZ WYPASU/LEJCE (AUTOMAT)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,105 sekundy. Zapytań do SQL: 10