Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
wycieraczka tylna, nie dziala
Autor Wiadomość
_Pawel_ 

Dołączył: 15 Paź 2007
Posty: 65
Skąd: Walbrzych
Wysłany: 14 Lipiec 2008, 19:54   wycieraczka tylna, nie dziala

witam,

oprocz klaksonu mam problem z wycieraczka tylna.
Dzialala i pewnego dnia baardzo powoli zaczela sie ruszac, az stanela na dobre...
(niedlugo porobie foty to bedzie manual jak zdjac wycieraczke w kombi)

Co zrobilem do tej pory.
1. wyjalem cala wycieraczke z tylu
2. sprawdzilem, ze na wtyczce jest prad, czyli problem tkwi w wycieraczce
3. odlaczylem silnik
4. otworzylem mechanizm, takze widac przekladnie...
no i tu byl problem, bo ze srodka (przekladnia jest w takiej jakby oprawie metalowej zamknieta) doslownie wysypalo sie cos jak ziemia... to byl zbrylony smar. Przypuszczam, ze te grudy dobily mechanizm.
5. oczyscilem dokladnie kolo zebate

Czego dalej nie wiem.
1. czy to normalne, ze przy zdjetym silniku nie moge ruszyc mechanizmu (kola plastikowego) krecac za pioro wycieraczki?
Czy to tak jest czy zwyczajnie mechanizm jest zatarty?
2. jak sprawdzic czy silnik jest ok?

najwazniejsze dla mnie to dowiedziec sie czy silnik/przekladnia padl czy moze obie te rzeczy.

prosze o rady, rzeczowa dyskusje.

zadziwilo mnie skad w zamknietym mechanizmie taki 'syf' w srodku?
porobie foty to moze bedzie przestroga dla innych, komu wycieraczka niemrawo dziala to ja moze odratuje czyszczac w srodku...

[ Dodano: 15 Lipiec 2008, 11:02 ]
dorzucam kilka fotek, moze kumus sie przyda, pozniej z tego zrobie manual do innego dzialu

mechanizm.jpg
Plik ściągnięto 226 raz(y) 307,65 KB

silnik.jpg
Plik ściągnięto 122 raz(y) 119,68 KB

widokogolny.jpg
Plik ściągnięto 3168 raz(y) 298,91 KB

 
 
phan 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Wrz 2008
Posty: 346
Skąd: Poznań
Wysłany: 4 Listopad 2008, 16:39   

Tematów o tylnej wycieraczce kilka ale o moim problemie brak, a więc... Chodzi o spryskiwacz tylnej szyby, działał działał i mu się znudziło, coś tam leci na jakieś góra 1,5 cm i do tylko z jednej dziurki, rozebrałem tylna klapę zeby dojść do silnika odłączyłem wężyk od mechanizmu i sprawdzałem działanie pompki w zbiorniczku, ciśnienie było aż miło, ale pod podłączeniu szyby nie spryskuje :| , gdy nadusi się żeby spryskiwało kapie z silnika płyn, cieknie z niego. Dysze przetykałem szpilka i nic. Ktoś przerabiał ?
_________________
W210 E220 CDI 00' AVANTGARDE sedan with automatic transmission in color Tansanitblau (359)
 
 
volcanoadam 
Zdobywca!

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Gru 2007
Posty: 185
Skąd: Birmingham UK
Wysłany: 4 Listopad 2008, 17:58   

phan napisał/a:
Tematów o tylnej wycieraczce kilka ale o moim problemie brak, a więc... Chodzi o spryskiwacz tylnej szyby, działał działał i mu się znudziło, coś tam leci na jakieś góra 1,5 cm i do tylko z jednej dziurki, rozebrałem tylna klapę zeby dojść do silnika odłączyłem wężyk od mechanizmu i sprawdzałem działanie pompki w zbiorniczku, ciśnienie było aż miło, ale pod podłączeniu szyby nie spryskuje :| , gdy nadusi się żeby spryskiwało kapie z silnika płyn, cieknie z niego. Dysze przetykałem szpilka i nic. Ktoś przerabiał ?

Dysza faktycznie lubi sie zatykac. U mnie ostatnio byla tak zatkana, ze nic nie spryskiwalo.
Dlubanie szpilka z wierzchu nic nie pomagalo, bo syf byl w srodku. Wyjmij dysze z obudowy kombinerkami (nie jest zamocowana na stale, ani na gwincie) i przeczysc od drugiej strony. Dmuchajac mozesz sie upewnic czy dziala.
_________________
VA

Obecnie:
W124 E 300 TD, auto, '99
WDB1241902F252289

Rozbity, sprzedany:
W202 C 220 CDi kombi, manual, '99
 
 
Nex@pl 
ex C180T 98'


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 28 Sty 2008
Posty: 2111
Skąd: Szczecin
Wysłany: 4 Listopad 2008, 18:01   

Masz zatkaną dyszę ot co, szpilka nie wystarczy, mógł się głebiej zapchać, gdzie nie dojdziesz, chyba, że masz coś tak cieńkiego i długiego. Możesz spróbować odwrócić bieg, czyli psiknąc przez "fiutka od spryskiwaczy", możliwe że się odblokuje.
_________________
W123 - 2.0E - 1980
ex W201 - 2.5D - 1988
ex W638 - 2.3TD - 1997
ex WVW 53b - 1.6FR - 1981
 
 
 
phan 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Wrz 2008
Posty: 346
Skąd: Poznań
Wysłany: 4 Listopad 2008, 22:49   

volcanoadam, Może przybliżyć temat ? jak się ją wyciąga ? z zewnątrz auta czy od wewnątrz po rozebraniu bagażnika ?
_________________
W210 E220 CDI 00' AVANTGARDE sedan with automatic transmission in color Tansanitblau (359)
 
 
volcanoadam 
Zdobywca!

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Gru 2007
Posty: 185
Skąd: Birmingham UK
Wysłany: 4 Listopad 2008, 23:22   

Z zewnatrz. Trzeba sciagnac plastikowa oslonke i wyciagnac sama koncowke dyszy (po wyjeciu mozesz sprawdzic czy spryskiwacz sprawnie dziala bez dyszy) kombinerkami. To jest tylko koncowka calego systemu - rurka ok. 3cm dlugosci. U mnie byla wlasnie tam w srodku zapchana, trzeba bylo troche igla podziobac zeby przepchac. No i prewencyjnie - trzeba spryskiwacza uzywac, bo sie dysza zapycha b. latwo.
_________________
VA

Obecnie:
W124 E 300 TD, auto, '99
WDB1241902F252289

Rozbity, sprzedany:
W202 C 220 CDi kombi, manual, '99
 
 
Gri 

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Maj 2007
Posty: 235
Skąd: Płock
Wysłany: 28 Maj 2013, 20:06   

Odświeżam temat, wycieraczki tylnej.

Czy ktoś wie jak rozebrać mechanizm przenoszący napęd? Wycieraczka mi umarła, ale silnik na szczęście chyba żyje, bo rusza (stara się ruszać) śrubą, która przekazuje napęd. W środku pełno brązowego błota i chciałbym wszystko wyczyścić bo nawet nie drgnie. Nie wiem jak rozebrać koło zębate i pozostałe elementy przenoszące napęd. Wszystko jest ze sobą tak blisko spasowane że bez całkowitego demontażu chyba się nie doczyści.

Pozdrowienia
_________________
W202, 220 CDI kombi, Elegance;
WDB2021931F950487
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,234 sekundy. Zapytań do SQL: 12