Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
przerywa czasem podczas dodawanie gazu
Autor Wiadomość
tomlee74 

Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 59
Skąd: slask
  Wysłany: 26 Marzec 2009, 23:14   przerywa czasem podczas dodawanie gazu

pomocy.szczegolnie rano ale niezawsze jak jade na niewielkim gazie to jest cos takiego jakby sie dusil ksztusil przerwie pare razy i potem jest oki jak jest rozgrzany to juz jest o wiele lepiej pomozcie koledzy bo bardzo mnie to wkurza.niewiem czy podpiecie pod komputer cos wykarze bo autko zapala od kopa pracuje bardzo rowno i poza tymi drobnymi objawami nic sie niedzieje.moze ktorys z was mial taki przypadek to prosze o pomoc.przypomne ze paliwo leje tylko ultimate bp acha a jak tylko dasz wiecej gazu to wszystko jest oki o cos takiego jakby dziura w gazie.pozdrawiam klubowiczow i kolegow i prosze o odpowiedz.a silnik diesla 2,2 litra 95km autko po lifcie.




_____________________________
w202 220d clasic 97
 
 
kostek 
ważne jest serce


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 10 Kwi 2008
Posty: 1381
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26 Marzec 2009, 23:27   

miałem to samo, tyle że przy benzynie, wina iskry była. na zimnym szczególnie, póżniej juz nieodczuwalne.
_________________
c-180, W202, 1996r, LPG EX
w210, 2.0 b, 1997r sedan, avangarde

Gość, twardy bądź jak żelki z Biedronki


Gość nie pisz do mnie skąd Twój nick w moim podpisie
 
 
BolzZ 
W211


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 19 Wrz 2008
Posty: 1070
Skąd: Warszawa
Wysłany: 27 Marzec 2009, 08:33   

kostek, bardzo pożyteczna ta odpowiedź w kontekście auta autora wątku... :mrgreen:
Mi też czasami odrobinę szarpie przy takim pośrednim położeniu pedału gazu, ale to chyba nie pompa, bo po nocy a nawet po dwóch dobach stania nie ma żadnych kłopotów z uruchomieniem ani jazdą.
_________________
S211 E320CDI avantgarde
WDB2112161A423652
 
 
derus3 

Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 4
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: 27 Marzec 2009, 13:50   

sprawdź sobie, czy masz pęcherzyki powietrza w przewodach paliwowych ja mam to samo jak odpalę to widać jak pęcherzyki idą do filtra nazbierają sie w filtrze a potem dokładnie takie same objawy jak u Ciebie to jedno drugie to czasami jak stoi dłużnej nieodpalany np 2dni to odpali i zgaśnie dopiero za 2-3 razem jest ok z tego co sie orientowałem i za co mam zamiar sie w przyszłym tygodniu zabrać to przegląd wszystkich przewodów az do pompy i wymiana uszczelniaczy o-ring wiec myślę ze przyczyna takiego zachowania jest łapanie lewego powietrza a jeszcze jedno jeśli zmieniałeś ostatnio lub długo nie zmieniałeś filtra paliwa to sprawdź uszczelniacze na filtrze sa 3 twa małe o-ringi na śrubie mocującej i jeden duzy na filtrze może tamtędy łapie pozdrawiam
_________________
C 220D KOMBI 96'
VIN:WDB2021821F447002
 
 
tomlee74 

Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 59
Skąd: slask
Wysłany: 27 Marzec 2009, 21:28   

derus3, witam wlasnie tez myslalem o filtrze paliwa bo odkad kupilem autko to niezmienialem filtra paliwa jutro zobacze na te pecherzyki powietrza.a dzis zaobserwowalem ze dzieje sie to miedzy2 a 2,5tys obrotow wiesz autko jest jak z fabryki ma dopiero125tys km i tyle ma napewno bo kupilem od wujaszka ktory ma go od nowosci takze mysle i mam nadzieje ze to napewno nie pompa przy tak malym przebiegu to chyba niemozliwe.musze cos z tym zrobic bo mnie to wkurza bardzo.pozdrawiam 8)


________________________________
w202 220d clasic97
 
 
ADAMS 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 106
Skąd: WLKP
Wysłany: 27 Marzec 2009, 21:39   

Witam wszystkich. Mam identyczny problem co tutaj kolega takie same szarpanie objawy, juz nie wiem co jest, pompa pol roku po naprawie czyli to wyklucza raczej jej wade, tym bardziej ze przed naprawa tak samo sie zachowywal tylko ciekla i gasl rano teraz jest oki tylko te dlawienie sie silnika na zimnym mnie denerwuje.Wymiana filtra paliwa i powietrza nie pomogla rece opadaja co jeszcze sprawdzic? Pomozcie.
 
 
 
tomlee74 

Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 59
Skąd: slask
Wysłany: 28 Marzec 2009, 16:25   

powitac :D patrzylem rano podczas zapalania czy ida pecherzyki powiertrza do filtra to owszem ale zaraz po odpaleniu ale to doslownie pare i nic potem oki dzis juz jest cieplej na dworze i bylo lepiej tzn nieszarpal tak ja podejrzewam ze to moze raczej elektronika cos szwankuje.ale zmienie teraz filtr paliwa i zobacze co bedzie sie dzialo ADAMS, niesadze ze to pompa moja celinka ma 125tys km i ma tyle na sto procent serwisowana byla tylko w aso mercedes po za tym pracuje rowniutko zapala pieknie itd ale juz mnie wkurza jak co to sie jej pozbede.a ile kosztowala cie naprawa pompy?pewnie masz lukasa?


_______________________
w202 220d clasic97
 
 
ADAMS 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 106
Skąd: WLKP
Wysłany: 28 Marzec 2009, 18:45   

Witam naprawa byla dosc droga, jakis czujnik w pompie ponad 1000zl. Uszczelnienie pompy i robocizna 700zl. razem 1700zl. Tak mam LUCASA i tez raczej wykluczam pompe bo jak wspomnialem przed naprawa bylo to samo. Kurcze mamy te same objawy dzis mi tez mniej szarpal bo jest cieplej, wkurza mnie to bo nikt niewie co sie dzieje! Jak wpadniesz na jakis pomysl to daj znac Pozdro.
 
 
 
Jary 

Pomógł: 40 razy
Dołączył: 07 Maj 2007
Posty: 2349
Skąd: Toruń / okolice
Wysłany: 28 Marzec 2009, 18:46   

tomlee74 napisał/a:
dzis juz jest cieplej na dworze i bylo lepiej tzn nieszarpal tak ja podejrzewam ze to moze raczej elektronika


A świeczki żarowe Kolego kiedy sprawdzałeś :?:
_________________
MB W202, C 220D-był, jest W163 ML270
Wiem, że nic nie wiem.
 
 
Slayer 
Hrabia

Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 2
Skąd: z kątowni
Wysłany: 30 Marzec 2009, 14:07   

mam ten sam problem. samochodem szarpie na niskich obrotach. po wcisnieciu mocniej pedala szarpanie ustaje. zastanawiajace..
Silnik 2.2 benzyna+gaz
 
 
 
tomlee74 

Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 59
Skąd: slask
Wysłany: 30 Marzec 2009, 22:34   

Jary, witaj swieczki zarowe sa oki bo rano i w mrozy palil jak wsciekly na dotyk i nawet zimny pracuje jak ulal ale miedzy 2 a 2,5tys obrotow szarpnie delikatnie a jak pojezdzi troszke to wszystko ustaje wydaje misie ze to filter albo lewe powietrze.niedaje mnie to spokoju i napewno sie z tym uporam bo musi byc idealnie tak jak bylo.takze kolegoADAMS, jak tylko sie z tym uporam to zaraz cie poinformuje co i jak pozdrawiam.a co do kolegiSlayer, nasz problem dotyczy silnika diesla 2,2a nie benzyniaka i to w gazie.mysle ze u ciebie to wina instalacji gazu.slyszalem opinie ze :mb: nieznosza gazu tylko wybrane silniki.pozdrawiam wszystkich jak by ktos wiedzial co jest nie tak szybciej to prosze o pomoc .

[ Dodano: 30 Marzec 2009, 22:35 ]
__________________________
w202 220d clasic97

[ Dodano: 2 Kwiecień 2009, 15:20 ]
ADAMS, hej powitac u mnie problem rozwiazalem.to byla banalna rzecz poprostu wypadl mi z kolektora maly przewod gomowy z podcisnienia chyba jakiegos :( ale wlozylem go na miejsce i :mb: lata jak nowy to jest z prawej strony jak podniesiesz maske iten przewod idzie do jakiegos malego czujnika elektronicznego.sprawdz moze masz to samo postaram ci wkleic fotke to ci pokaze dokladnie chyba ze wiesz juz o co chodzi pozdrawiam i daj mi znac czy znaazles toen przewodzik.


______________________
w202 220d clasic97
 
 
zblech 
zblech

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lis 2008
Posty: 16
Skąd: Chojnice
Wysłany: 22 Wrzesień 2009, 11:16   

Witam
u mie szarpał, przerywał, raz nawet zgasł podczas jazdy...
myślałem że to pompa walneła, wymieniłem filtry i przewody sprawdziłem i tak samo było.
okazało sie że przerywał potencjometr gazu - wymieniłem go i jak ręką odjął :D
_________________
C 220 D ELEGANCE , 1995
 
 
puras 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 159
Skąd: Z-DOLNY ŚLĄSK
Wysłany: 22 Wrzesień 2009, 18:33   

tomlee74 napisał/a:
powitac :D patrzylem rano podczas zapalania czy ida pecherzyki powiertrza do filtra to owszem ale zaraz po odpaleniu ale to doslownie pare i nic potem

Masz nieszczelny układ paliwowy jeśli widać powietrze, radzę założyć nowe obejmy na wężykach i ewentualnie zaworek żeby paliwo się nie cofało.
_________________
był w202 jest e39...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,144 sekundy. Zapytań do SQL: 11