Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
stukanie w silniku
Autor Wiadomość
Lukas 
Moderator

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Gru 2005
Posty: 440
Skąd: Brodnica
Wysłany: 7 Styczeń 2007, 21:20   stukanie w silniku

Witam.
Zdaję sobie sprawę, że nie da się zdiagnozować stukania on-line bez użycia audio.
Ale może jakieś wskazówki:
słychać u mnie w silniku równomierne +/- 3-4 razy na sek. dochodzące z tyłu silnika (okolic tyłu pompy wtryskowej, ostatniego cylindra albo wtryskiwacza). Stukanie słabnie w miarę rozgrzewania się silnika. Moc się nie zmieniła, złużycie paliwa OK a i kopcenia nie zauważyłem.
Po zwiększeniu obrotów pukanie znika(lub zakłócane przestaje być słyszalne)

Pozdrawiam
_________________
202 200D '93 - Aż żal się spieszyć
 
 
Gość

Wysłany: 7 Styczeń 2007, 21:34   

Cześc , obstawiam końcówke wtrysku , paliwo mamy takie jakie mamy , na zapalonym popuść nakrętkę rurki wys. ciśnienia na wtrysku i lokalizuj który , rada ? rozebrać wtrysk dopolerowac powierzchnie może przejdzie :D ale nie ma sie czy przejmowac , nalej dobrej ropy i 2 litry oleju 10W40 na bak .
p. Jarek
 
 
pawciomerc 

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 18 Mar 2006
Posty: 133
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 7 Styczeń 2007, 23:30   

nie oleju silnikowego a miksolu i taki stukot to prawdopodobnie komora wtrysku padaja one losowo i najczęściej na 4 cylindże sam to miałem
_________________
C 2.2 na ropke ;)
NIE MA JAZDY BEZ GWIAZDY
 
 
 
Lukas 
Moderator

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Gru 2005
Posty: 440
Skąd: Brodnica
Wysłany: 7 Styczeń 2007, 23:34   

yaro 65 napisał/a:
Cześc , obstawiam końcówke wtrysku , paliwo mamy takie jakie mamy , na zapalonym popuść nakrętkę rurki wys. ciśnienia na wtrysku i lokalizuj który , rada ? rozebrać wtrysk dopolerowac powierzchnie może przejdzie :D ale nie ma sie czy przejmowac , nalej dobrej ropy i 2 litry oleju 10W40 na bak .
p. Jarek


Takie stukanie może pochodzić od wtrysku? To nie jest klekot diesel'owski tylko jakby rytmiczne delikatne uderzanie słyszalne nawet w kabinie.
Po poluzowaniu rurki ciśnieniowej co powinno się wydarzyć? :oops:

Poza tym własnie na ostatnim wtrysku zauważyłem bardzo malutki wyciek. Dociągnięcie nic nie dało. Co można z tym zrobić??
_________________
202 200D '93 - Aż żal się spieszyć
 
 
Gość

Wysłany: 8 Styczeń 2007, 00:18   

stukanie podobne jak młotkiem w kowadło ? takie metaliczne ? jak polulujesz ? po poluzowanniu rurki ma być cisza ze stukaniem , jedynie telepanie silnikiem , jezeli masz uszkodzoną komore to nie bedzie róznicy w klekocie na zimnym czy ciepłym , a jesli nie ustapi to pewnie szklanka , popychacz hydrauliczny zaworu , ale to takie delikatne cykanie :lol: po przegazowaniu ustepuje / na chwilę / . Wyciek na 4 moze byc powodowany nieszczelną zaslepką 4 przelewu lub węzykiem .
p. Jarek
 
 
Lukas 
Moderator

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Gru 2005
Posty: 440
Skąd: Brodnica
Wysłany: 8 Styczeń 2007, 08:49   

Dzięki. Popatrzę i pogadam z nim :wink: choć wydaje mi się, że stukanie jest bardzie głuche niż metaliczne. Dam znać jak zagłębie się pod maskę.
Pozdrawiam
_________________
202 200D '93 - Aż żal się spieszyć
 
 
klapon 
Klapon

Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 10
Skąd: WGM
Wysłany: 11 Styczeń 2007, 18:26   

Witam. A jak sie ma sprawa z tym samym problemem tylko ze pukanie nie ustaje na rozgrzanym silniku?? napomne ze nie chodzi o diesel tylko benzynke...czy przyczyna moze byc inna??
_________________
:mb: c220 esprit 94r benz + gaz WDB2020221F112391
 
 
 
PiotrekM 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Lut 2006
Posty: 68
Skąd: Kraków
Wysłany: 12 Styczeń 2007, 20:45   

klapon napisał/a:
Witam. A jak sie ma sprawa z tym samym problemem tylko ze pukanie nie ustaje na rozgrzanym silniku?? napomne ze nie chodzi o diesel tylko benzynke...czy przyczyna moze byc inna??


Czy to "pukanie" jest falujące?

Ja w przyszłym tygodniu planuję wymianę kompletu popychaczy, doprowadzają mnie do szału. :evil:
U mnie klepią dwa ( falująco, ciszej głośniej). Jeden ciszej drugi głośniej ale do temperatury ok 65 C
Na świeżym oleju (Mobil 10W40) klepały prawie cały czas, ale w miarę starzenia się oleju cichną
_________________
W202 C180 '95
 
 
klapon 
Klapon

Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 10
Skąd: WGM
Wysłany: 13 Styczeń 2007, 16:43   

"falujace"?? nie wiem, ale moge ten dzwiek opisac jakby..hmm latala tam kulka od lozyska (nieregularne stukanie). dzwiek i drgania sa najbardziej wyczuwalne na srodkowej czesci tego dekla na silniku.
_________________
:mb: c220 esprit 94r benz + gaz WDB2020221F112391
 
 
 
PiotrekM 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Lut 2006
Posty: 68
Skąd: Kraków
Wysłany: 13 Styczeń 2007, 21:21   

czy ten dźwięk jet niezmienny, taki sam cały czas czy naprzykłat zwiększając obroty cichnie?
falowanie - miałem na myśli dźwięk stopniowo coraz głośniejszy a potem cichnący ( na wonych obrotach)
_________________
W202 C180 '95
 
 
Lukas 
Moderator

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Gru 2005
Posty: 440
Skąd: Brodnica
Wysłany: 16 Styczeń 2007, 19:09   

Dziś przysłuchałem się mojemu kowadełku. Faktycznie stukanie jest trochę falujące. Jest cisza i nagle zaczyna metalicznie lukać i za chwile ustaje. I to przy rozgrzanym silniku. Luzując rurki nic się nie zmieniło poza opryskaniem mnie ON i zwolnieniem obrotów.
_________________
202 200D '93 - Aż żal się spieszyć
 
 
vitalic

Dołączył: 15 Sty 2007
Posty: 36
Skąd: warszawa
Wysłany: 16 Styczeń 2007, 21:04   

na moje to popychacze zaworów (szklanki) ... sam to miałem w MB 190.

Wymieniłem i po krzyku...
_________________
Mercedes C200 T
 
 
Gość

Wysłany: 16 Styczeń 2007, 21:13   

90 % / tak na odległość / szklanka - popychacz hydrauliczny , 100% pewności uzyskasz rozgrzewając silnik do temp. pracy ok. 82*C , nalezy odkręcic pokrywe wałka rozrządu i sprawdzać ugięcie szklanki naciskając ją np. trzonkiem młoteczka , tę którą sprawdzasz - krzywka wałka r. oczywiście w górze , nie ma prawa sie ugiąc ani mm , jak jest miękka to znalazłes cykacza - klepacza :lol: , nie wymienia sie jednej tylko komplet , szkoda roboty , cena 45zł/szt INA .
pozdr. Jarek
 
 
jaco-h 

Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 13
Skąd: dolnoslaskie
Wysłany: 29 Styczeń 2007, 23:44   

witam wszystkich, tak sobie to czytam i choć nie wiem czy problem stukania jest już zamkniety ale chciałbym powiedziec że miałem dokładnie ten sam problem jaki jest wyżej opisany i rozwiązaniem sprawy byla wymiana na nowy napinacz hydrauliczny łańcucha rozrządu, ktoś może powiedzieć że to stukanie dochodzi z drugiej strony i będzie miał racje bo lużny łańcuch szarpie pompą i stąd te stuki radzę sprobować, w mom aucie pomogło

pozdrawiam jaco-h

W202 93' 200D
_________________
W202 93' 200D
 
 
 
Gość

Wysłany: 29 Styczeń 2007, 23:56   

Witam , napinacz równie łatwo można sprawdzić jak wspomniane szklanki / mniej roboty / na rozgrzanym silniku zdemontować pokrywe rozrządu i próbować ugiąć łyzwe napinającą , nie ma prawa sie poddac , w przeciwnym razie napinacz do wymiany , łańcuch szeleści w różnych zakresach obrotów , ja jakoś wyczuwam róznice w dzwiękach szklanek i napinacza , może to zboczenie zawodowe :?
p.Jarek
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,096 sekundy. Zapytań do SQL: 9