Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: maurycy
1 Kwiecień 2013, 13:31
nie działa zapalniczka, przepala się bezpiecznik
Autor Wiadomość
Sebo2000 

Dołączył: 08 Lis 2009
Posty: 67
Skąd: Pruszków
  Wysłany: 11 Listopad 2009, 17:34   nie działa zapalniczka, przepala się bezpiecznik

Witam.
Od niedawna jestem posiadaczem c180 98r. Gdy go kupowałem facet od razu zaznaczył, że nie działa zapalniczka, ale powiedział że przy tym nie grzebał, bo nie pali i było mu to zbędne. Powiedział też, że nie działa światełko w schowku. Dziś, w piękny deszczowy dzień postanowiłem sprawdzić i ew wymienić bezpiecznik. Okazało się że faktycznie był przepalony, więc wymieniłem na nowy, 15A, przekręciłem kluczyk, światełko mignęło i znów się nie pali, zapalniczka też nie działa. Sprawdziłem żarówkę w schowku (ok, nie przepalona) i wymianę bezpiecznika powtórzyłem dwukrotnie, niestety bez skutku. Za każdym razem bezpiecznik od razu się przepalał.. Mam więc pytanie, czy ktoś ma pomysł co może być tego powodem? I dwa - jak można wymontować gniazdo zapalniczki, ew. całą tą część razem ze śmietniczką (żaróweczka śmietniczki też się nie pali, więc chciałbym ją wymontować, może się przepaliła i coś zwiera)? Być może jest jakieś banalne zwarcie w przewodach, chciałbym to więc sprawdzić. Proszę o odpowiedź :)
 
 
Gerri 

Pomógł: 45 razy
Dołączył: 30 Mar 2006
Posty: 1255
Skąd: Limerick
Wysłany: 11 Listopad 2009, 20:03   

-zwarcie może być wewnątrz elementu grzejnego
-mogą stykać blaszki wewnątrz gniazda - trzeba dokładnie obejrzeć
-mogło coś wpaść do wnętrza gniazda (np. kawałek wtyczki tandetnej chińskiej ładowarki od telefonu)
-mogły się przełamać kable na tylnej stronie popielniczki (tam, gdzie się przełamują przy zamykaniu i otwieraniu popielniczki)
 
 
Sebo2000 

Dołączył: 08 Lis 2009
Posty: 67
Skąd: Pruszków
Wysłany: 11 Listopad 2009, 21:56   

oki, to teraz poproszę howto jak wyjąć cały ten moduł z zapalniczką i ze śmietniczką? wtedy będę mógł to sprawdzić.
_________________
C180 Esprit 98r.
WDB2020181A708090
WPR :)
 
 
maurycy 
C43 ///AMG


Pomógł: 97 razy
Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 5420
Skąd: Sochaczew
Wysłany: 11 Listopad 2009, 22:11   

Sebo2000 napisał/a:
oki, to teraz poproszę howto jak wyjąć cały ten moduł z zapalniczką i ze śmietniczką? wtedy będę mógł to sprawdzić.



poszukaj na forum to znajdziesz.....
_________________
MB C43 AMG
Szmaragdowe C43 AMG 98'
WDB2020331F726355

nie mam czasu pomagać poza forum, proszę nie wysyłać do mnie maili z pretensjami :)
 
 
Kowal 
Moderator
Mercedes C220D


Pomógł: 33 razy
Dołączył: 03 Kwi 2006
Posty: 1046
Skąd: Warszawa
Wysłany: 11 Listopad 2009, 23:02   

Sebo2000, z działu download ściągnij książkę "Sam naprawiam samochód" w tej książce jest opisane jak wyjąć popielniczkę
_________________
Mercedes C220 Diesel '94 ESPRIT body kit from Carlsson

Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki, a na cuda trzeba czekać tydzień :mrgreen:



:!: Odzież motocyklowa :!:
 
 
 
gorowskim 
C200 & B180 cdi


Dołączył: 01 Paź 2009
Posty: 93
Skąd: Skarżysko- Kamienna
Wysłany: 11 Listopad 2009, 23:27   

może po prostu przestań palić :) pzdr :)
_________________
'95 MB C200 elegance + LPG STAG 4
WDB2020201A219089
'06 MB B180 CDI
WDD2452071J189081

Oceń moją Gwiazdkę! http://www.w202.pl/viewtopic.php?p=155350#155350
 
 
 
pavel 
pavel


Pomógł: 23 razy
Dołączył: 09 Sie 2007
Posty: 792
Skąd: szwecja
Wysłany: 12 Listopad 2009, 11:35   

gorowskim napisał/a:
może po prostu przestań palić :) pzdr :)


hahaha, ale gniazdo zapalniczki potrzebne do innych celow. np. latarka, GPS, ladowarka do komorki itd.....
_________________
C180 Elegance 94

VIN WDB2020181F062833
 
 
Sebo2000 

Dołączył: 08 Lis 2009
Posty: 67
Skąd: Pruszków
Wysłany: 12 Listopad 2009, 16:19   

raz.. nigdy nie paliłem, nie palę i palić nie będę, a zapalniczki używam jako gniazda 12V do nawigacji, cb itp, poza tym wspomniałem jeszcze o schowku, a tam brak światła jest denerwujący..
Książki ściągnąć od dwóch dni nie mogę, bo wyskakuje, że tam za dużo ludzi z rapida korzysta i mam czekać.. ale już sobie z zapalniczką poradziłem, tzn wybebeszyłem ją.

pod śmietniczkę (wsunięta) była karta bp partnerclub, nie wiem po co, ale to wyjąłem. pooglądałem dokładnie styki, kabelki itp i muszę powiedzieć, że są w stanie idealnym, nie połamane, miękkie, izolacja wszędzie w całości, styki do zapalniczki jak nowe.. więc tutaj chyba nic nie widać..

niestety, z racji późnej godziny zapomniałem sprawdzić w jakim stanie jest dioda oświetlająca popielniczkę, ale czy to możliwe, żeby powodowała aż takie zwarcie (gdy np jest przepalona)? bo to jedyne, czego nie sprawdziłem.. mam znów to wybebeszać, czy to raczej nie problem diody?

EDIT: odłączyłem cały ten potrójny kabel, który dochodzi do modułu zapalniczki/śmietniczki, jutro jak zakupię bezpieczniki sprawdzę czy nadal się przepalają.
 
 
Camel- 
Mercmag.pl


Pomógł: 212 razy
Dołączył: 30 Kwi 2006
Posty: 12480
Skąd: Poznań
Wysłany: 12 Listopad 2009, 17:32   

Cytat:
jutro jak zakupię bezpieczniki sprawdzę czy nadal się przepalają.

A to nie można omomierzem sprawdzić przejścia między kablami a masą np.? :roll:
_________________
http://mercmag.pl
C200 Sport, odbudowa: Classic, CLK, Sport T, Esprit T, Classic T, E240 Classic, CLK230 Ava, E280 Ava, Sport T V6, E320 Ava, Esprit, CLK MY04, CLK230, E280 Eleg., CLK MY06
 
 
Sebo2000 

Dołączył: 08 Lis 2009
Posty: 67
Skąd: Pruszków
Wysłany: 12 Listopad 2009, 18:03   

ja nie wiem o co chodzi z omomierzem, nie znam się na tym, jak ojcu powiedziałem to powiedział że owszem, tak trzeba było zrobić, ale że omomierza do weekendu na pewno nie będę miał, a dostawę bezpieczników otrzymałem zaryzykowałem i wsadziłem kolejny bezpiecznik (podłączona tylko lampka schowka) i...... działa :) więc w weekend wymontuję moduł śmietniczki/zapalniczki i oddam ojcu do przeglądu.
Mam teraz pytanie, czy w przypadku gdy gniazdo zapalniczki będzie do wymiany opłaca się to wymieniać, czy po prostu kupić cały taki używany moduł na allegro?
 
 
Gerri 

Pomógł: 45 razy
Dołączył: 30 Mar 2006
Posty: 1255
Skąd: Limerick
Wysłany: 12 Listopad 2009, 23:48   

Sebo2000 napisał/a:

niestety, z racji późnej godziny zapomniałem sprawdzić w jakim stanie jest dioda oświetlająca popielniczkę, ale czy to możliwe, żeby powodowała aż takie zwarcie (gdy np jest przepalona)? bo to jedyne, czego nie sprawdziłem..


To jest zupełnie inny obwód i zupełnie inny bezpiecznik. Tym się nie przejmuj.

Sebo2000 napisał/a:
odłączyłem cały ten potrójny kabel, który dochodzi do modułu zapalniczki/śmietniczki, jutro jak zakupię bezpieczniki sprawdzę czy nadal się przepalają.


Trochę dziwne, że od tego nie zacząłeś :shock: Wystarczy trochę logiki - nie trzeba się wcale znać na elektryce :mrgreen:
 
 
Sebo2000 

Dołączył: 08 Lis 2009
Posty: 67
Skąd: Pruszków
Wysłany: 13 Listopad 2009, 23:05   

Gerri napisał/a:

To jest zupełnie inny obwód i zupełnie inny bezpiecznik. Tym się nie przejmuj.


a można wiedzieć jaki numer jest od tego bezpiecznika? bo na rozpisce nie wiem za bardzo czego mam szukać..

a co do logiki, owszem, tak trzeba było zrobić, ale pierwsze dwa bezpieczniki poleciały "bez sensu" bo najpierw kombinowałem z wyjętą zapalarką a później żarówką schowka, kolejny już po pierwszym wymontowaniu modułu i wyciągnięciu z niej karty, dopiero później wpadłem na pomysł żeby to odłączyć, bo zobaczyłem że tak się w ogóle da :P to jest mój pierwszy samochód, więc muszę uczyć się na błędach :P

[ Dodano: 25 Listopad 2009, 12:20 ]
okazało się po sprawdzeniu omomierzem, że gniazdo zwiera i dlatego bezpieczniki lecą. kupiłem na allegro za 50 zeta całą zapalniczkę z popielniczką, wymontowałem gniazdo i zainstalowałem do swojej i wszystko działa :) z ciekawości powiem, że oryginalna taka część Mercedesa kosztuje 105zł (promerc) lub 140zł (ASO) i obejmuje gniazdo zapalniczki, zapalniczkę, kostkę przyłączeniową, kable i podświetlenie popielniczki (żaróweczka + jej gniazdko)). numer części to A 2028200053
 
 
Rafus123 

Dołączył: 01 Maj 2011
Posty: 61
Skąd: Kartuzy
Wysłany: 31 Marzec 2013, 12:28   Przepala się bezpiecznik podświetlania

Witam!

napotkałem się z oto takim problemem, ponieważ rozkręciłem cały przedni panel aby zamocować na stałe radio CB w półce pod radiem. W tym celu odłączyłem na stałe wtyk z zapalniczki i pod niego wpiąłem kable zasilania CB. Wszystko jest ok oprócz tego, że przepala mi bezpiecznik nr 9. Nie mam podświetlania zegarów i palenu z nawiewem. Zaświeci się dosłownie na 2 sek i się pali. Czy jest możliwe że problem leży po stronie radia czy jakieś zwarcie przy rozbieraniu panelu nawiewu?

I korzystając z okazji to dlaczego po wymienieniu żarówek w podświetlaniu wewnętrzynym na LED czasami migają albo świecą słabiej?

Pozdrawiam!
_________________
C200 Diesel 350 000 km W202 93' Esprit
 
 
polofix 
polofix

Pomógł: 57 razy
Dołączył: 01 Lis 2009
Posty: 2475
Skąd: Turek/Dobra
Wysłany: 31 Marzec 2013, 13:38   Re: Przepala się bezpiecznik podświetlania

A czy cb radio ma bezpiecznik na kablu? jeśli tak i się on nie przepala to jest coś gdzie indziej. Może podłączyłeś pod podświetlanie?
 
 
 
maurycy 
C43 ///AMG


Pomógł: 97 razy
Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 5420
Skąd: Sochaczew
Wysłany: 1 Kwiecień 2013, 13:25   

przy zapalniczce masz 3 wejścia tzw + - i podświetlenie
daje sobie łapę uciąć że pomyliłeś + z - :) niestety przy stałym napięcie jest znaczenie gdzie jest + ma gdzie - to nie to co przy prądzie zmiennym (pomijam sporadyczne przypadki :P )
_________________
MB C43 AMG
Szmaragdowe C43 AMG 98'
WDB2020331F726355

nie mam czasu pomagać poza forum, proszę nie wysyłać do mnie maili z pretensjami :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,061 sekundy. Zapytań do SQL: 6