Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Wskaźnik paliwa
Autor Wiadomość
Lonek 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Gru 2005
Posty: 307
Skąd: P-sl
Wysłany: 24 Listopad 2009, 16:49   Wskaźnik paliwa

Przestał mi działać wskaźnik paliwa .....po włączeniu stacyjki do razu idzie na FULL a benzyny mam ok. 20 l
Sprawdziłem czujniki w baku pokazują prawidłowy opór oHm ......zresztą mam 'zapasowe' podłączyłem je i taki sam objaw :oops:
Rozkręciłem licznik i pooglądałem płytkę z elementami ....nic podejrzanego ?

Co może byc przyczyną ?
_________________
------------
 
 
misiu129 
C 220 CDI 99r

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Paź 2009
Posty: 254
Skąd: Krosno Odrzańskie
Wysłany: 6 Grudzień 2009, 13:29   

Proponuje zmierzyć opór na czujnikach poziomu paliwa, później odnaleźć kabel który idzie z czujników poziomu paliwa do licznika i zmierzyć opór na tym kablu we wtyczce do licznika- to wyeliminuje uszkodzenie/zwarcie tego przewodu. jeśli będzie taki sam opór lub nieznacznie zmieniony pozostaje tylko licznik a konkretnie wskaźnik poziomu paliwa w liczniku. przyczyną może być brak zasilania lub zwarcie sygnału do masy. Najlepiej podłaczc na próbę inny licznik i zobaczyć co wskaże.
 
 
 
Lonek 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Gru 2005
Posty: 307
Skąd: P-sl
Wysłany: 6 Grudzień 2009, 17:22   

I tu jest problem ............ bo mam LPG ............... i kiedy przełączam na LPG to wskaźnik benzyny jest wyłączony a kable od czujników ida do kompa LPG a tam ich cnaleźć nie sposób :oops:

Za dwa dni bede miał testowy licznik i spróbuje
_________________
------------
 
 
misiu129 
C 220 CDI 99r

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Paź 2009
Posty: 254
Skąd: Krosno Odrzańskie
Wysłany: 7 Grudzień 2009, 14:25   

Lonek napisał/a:
kiedy przełączam na LPG to wskaźnik benzyny jest wyłączony a kable od czujników ida do kompa LPG


Wiec ja bym stawial na jakas ingerencje komputera od gazu w wskaznik nawet podczas pracy na benzynie. przez to moze byc blad..... jesli masz to polaczone to jadac na benzynie wskazania z gazu powinny sie odseparowac od licznika i polaczyc plywaki benzyny a moze cos nie dziala jak powinno i np. dostaje 2 sygnaly jednoczesnie......
zaraz po sprawdzeniu zegarow "zamennych" [gdy okaze sie ze to nie wina licznika] szukalbym przyczyny w centralce od gazu
_________________
W202 C220 CDI ELEGANCE 1999r ASB

W203 C200 KOMPRESSOR AVANGARD

new W203 C320 AVANGARD
 
 
 
Lonek 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Gru 2005
Posty: 307
Skąd: P-sl
Wysłany: 7 Grudzień 2009, 16:00   

Licznik dostałem .......sprawdziłem i d..a :cry: to samo.
Więc pozostaje szukanie"po kablu" a do robota dla dwóch i chyba teraz w zimie dam sobie spokój - wychodzi na to że coś gdzieś zwarło ale znalazienie tego nie bedzie łatwe bo gdyby nie było LPG to sprawa byłaby prosta
_________________
------------
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,063 sekundy. Zapytań do SQL: 7