Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Łukasz
17 Styczeń 2012, 19:39
Modul komfortu
Autor Wiadomość
konradkar

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 436
Skąd: Ostroleka
Wysłany: 6 Luty 2010, 15:02   Modul komfortu

Mam nastepujacy problem..

Akumulator jest caly czas rozladowywany, prad rozladowywania nie jest duzy ( 25 mA czyli okolo 3-4W )

NIby nie jest to duzo ale stanowczo za wiele jak na samochod ktory nie ma wlaczonego ani alarmu ani drzwi otwartych.

Ponadtto na postoju slyszalem zalaczanie sie i wylaczanie (zgaszony silnik oczywiscie) przekaznika. Dobralem sie do niego i jest to przekaznik pokazany na zdjeciu.

Jest on caly czas zasilany i cewka bierze niestety prad.

Dzieki temu ze jest on caly czas wlaczony (z drobnym przerwami ale nie wiem czemu) dzialaja mi szyby nawet po wyjeciu kluczyka i zamknietych drzwiach..

Nie mam pojecia co moze to byc.

Jak wyjmuje bezpiecznik nr 9 przekaznik sie wylacza wkladam-wlacza odpowoiada on za tzw modul komfortu.
I teraz pytanie czy juz ktos to mial, jak sobie z tym poradzil (o ile poradzil)

Wogole jak dziala ten modul ???

Aha przestal mi dzialas fabryczny alarm tj z kluczyka czyli wkladam w zamek przekrecam, uruchamiam alarm, z tym ze pomimo migajacej czerwonej diody po otwraciu drzwi od wewnatrz jest cisza i nic nie blyska....

Dzieki za wszelki info

DSC05787.JPG
Plik ściągnięto 3179 raz(y) 357,55 KB

DSC05786.JPG
Plik ściągnięto 6085 raz(y) 477,49 KB

_________________
Juz od dawna nie Mercedes

Mój post odwiedzili 258 tysięcy osob....chyba rekord na forum
 
 
gumolyt 


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Maj 2007
Posty: 234
Skąd: kujawsko-pomorskie
Wysłany: 6 Luty 2010, 16:05   

mi tez moduł komfortu kradł prąd tak jak mówisz nie duży pobór aler przez cała noc sie naskłada i przy mrozach tym bardziej. Moduł komfortu znajduje sie na tylnej podłuznicy za akumlatorem.
Moduł komfortu to takie sprytne urzadzonko które pomaga domykac z kluczyka szyby i szyberdach nawet po wyłaczeniu samochodu.
Napewno robi zwarcie mimo tego działa tak jak było w moim przypadku. Jak sie znasz na elektromechanice możesz ustrojastwo rozebrac i posprawdzać ale to mozolna praca i lepiej kupić urzywkę.

[ Dodano: 6 Luty 2010, 16:07 ]
przeprszam za błedy i brak polskich liter ;)
_________________
Mercedes C180 '96 Esprit LPG
 
 
Marcin Pop. 
C180 automat


Pomógł: 18 razy
Dołączył: 15 Lip 2006
Posty: 1273
Skąd: Centrum
Wysłany: 6 Luty 2010, 19:16   

Konrad, to co pokazałeś na zdjęciu 1 - to nie jest moduł komfortu. Ten poniżej jest do 4x szyby elektryczne + szyberdach. Znajduje sie po prawej stronie aku, pod podłużnicą

moduł komfortu 2.jpg
Plik ściągnięto 418 raz(y) 93,39 KB

moduł komfortu 1.jpg
Plik ściągnięto 599 raz(y) 89,9 KB

_________________
C180 Classic '94 + LPG malachite metalic WDB2020181A137337
 
 
MickB. 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Cze 2007
Posty: 102
Skąd: Kielce
Wysłany: 6 Luty 2010, 19:31   

konradkar . 25mA to aby na pewno będzie 3-4W? Bo według mnie to 0,3 - 0,4 W. Czyli raczej nie za wiele.
_________________
C180 Classic 96r.
WDB2020181A420920
 
 
konradkar

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 436
Skąd: Ostroleka
Wysłany: 7 Luty 2010, 07:03   

Sorrry moj blad (zle wyskalowalem miernik)

okolo 250 mA ( 0,25A) czyli okolo 3,2W

Hmm a robierales moze to ustrojstwo??

Na allegro z tego co widze sa juz dostepne za okolo 50-180zl wiec jest w czym wybierac tylko czy aby to jest przyczyna moich dylematow?

Tak czy owak Tech. Elektryka za krowe nie dostalem wiec sam to rozbiore..
Dzieki (chyba ze jesczze ktos cos moze na ten temat powiedziec zapraszam)
_________________
Juz od dawna nie Mercedes

Mój post odwiedzili 258 tysięcy osob....chyba rekord na forum
 
 
gumolyt 


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Maj 2007
Posty: 234
Skąd: kujawsko-pomorskie
Wysłany: 7 Luty 2010, 10:49   

zrób tak odłącz ustojstwo bo to wcale nie przeszkadza w otwieraniu szyb i zobacz wtedy jak bedzie z poborem prądu. Mozna smiało bez tego jeździć i nic sie nie stanie choc troszke mniej komfortu bedzie :wink: a na spokojnie poszukasz sobie nowego
_________________
Mercedes C180 '96 Esprit LPG
 
 
konradkar

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 436
Skąd: Ostroleka
Wysłany: 7 Luty 2010, 12:52   

jest jeden maly problem.. jak przekaznik nie bedzie zalaczony (a tak bedzie jezeli wyjme modul komfortu) to niestety ale zadna szyba mi nie bedzie dzialac...
_________________
Juz od dawna nie Mercedes

Mój post odwiedzili 258 tysięcy osob....chyba rekord na forum
 
 
Gerri 

Pomógł: 45 razy
Dołączył: 30 Mar 2006
Posty: 1255
Skąd: Limerick
Wysłany: 7 Luty 2010, 12:53   

To jest bardzo powszechna usterka tych modułów. Moduł komfortu wysterowuje ten biały przekaźnik zasilający cały system zamykania szyb i szyberdachu.Pobór jest oczywiście ok. 200 mA a nie 25 mA. Wywalenie przekaźnika lub modułu nie jest dobrym pomysłem, bo wtedy cały układ ulegnie unieruchomieniu.
Rozebrać sobie moduł z ciekawości możesz - nic raczej godnego naprawy tam nie znajdziesz - tak więc od razu rozglądaj się za innym. Weź jednak pod uwagę, że używka może mieć taką samą dolegliwość.
To "nie wiem od czego jest" to moduł alarmu fabrycznego.
 
 
konradkar

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 436
Skąd: Ostroleka
Wysłany: 7 Luty 2010, 12:54   

ubolewam nad tym bo inaczej juz dawno bym tak zrobil.. zreszta nie sa drogie na allegro ale najpierw udam sie do elektryka/elektronika/ ktory sie bawi ul. elektrycznym samochodow moze zrknie na ten modul bo ja po wyjeciu przelutowalem wszystkie luty niesttey bez rezultatow jak bylo tak i jest nadal
_________________
Juz od dawna nie Mercedes

Mój post odwiedzili 258 tysięcy osob....chyba rekord na forum
 
 
Gerri 

Pomógł: 45 razy
Dołączył: 30 Mar 2006
Posty: 1255
Skąd: Limerick
Wysłany: 7 Luty 2010, 13:08   

konradkar napisał/a:
ale najpierw udam sie do elektryka/elektronika

Szkoda czasu - szukaj innego modułu.
 
 
konradkar

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 436
Skąd: Ostroleka
Wysłany: 7 Luty 2010, 15:54   

moze i bede zmuszony do tego aby znalezc inny modul..a le nikt nie da mi gwarancji ze on za pol roku albo za miesiac bedzie dobrze dzialal.. a jak uda sie komos to naprawic to bede wiedzial co w trawie piszczy..

Czas na znalezienie nowego (allegro) modulu zawsze sie znajdzie. Nie jest to pobor produ na poziomie kilku amperow tylko niewiewielki ktory juz zreszta jest od kilku miesiecy, teraz dopiero dalo mi sie we znaki bo przestałem jezdzic (urlop chorobowy-a robilem dluuugie trasy co 2-3 dni)

Prostownik jest , auto w garazu wiec nic sie nie rozwali ale problem powoli usune :) , zreszta akumulatorek 100AH wiec da rade 3-4 dni bez ladowanie- chociaz codziennie jest ladowany, bo od kiedy jest mi lepiej caly czas cos grzebie w samochodzie a radyjko gra wiec trzeba ubytek pradowy uzupelnic :)

Dzieki za wyczerpujace wypowiedzi teraz pozostanie zaufac elektrykowi albo sprzedawcy z Allegro..

Temat wydaje mi sie trzeba juz zamknac bo bedzie sie z tego off Topic robil, a nic nie wniesie nowego
_________________
Juz od dawna nie Mercedes

Mój post odwiedzili 258 tysięcy osob....chyba rekord na forum
 
 
xgregorx 

Dołączył: 03 Lut 2010
Posty: 23
Skąd: z Mielca
Wysłany: 10 Luty 2010, 16:57   

czy ktos mógłby umieścić zdjęcie miejsca w którym znajduje sie ten modół komfortu?
_________________
VIN WDB2020181A202672
C180 1994, Klimatyzacja, LPG sekwencyjny STAG 300
 
 
Gerri 

Pomógł: 45 razy
Dołączył: 30 Mar 2006
Posty: 1255
Skąd: Limerick
Wysłany: 10 Luty 2010, 22:00   

xgregorx napisał/a:
czy ktos mógłby umieścić zdjęcie miejsca w którym znajduje sie ten modół komfortu?

Pytanie w zasadzie nadaje się do skasowania: nie podajesz żadnych danych o jakie auto chodzi. Może w tym aucie wcale nie ma modułu komfortu? Ktoś Ci napisze, że jest obok akumulatora w bagażniku (pomiędzy akumulatorem a podłużnicą) pół auta rozbierzesz i będą żale, że jednak go tam nie ma...
P.S.: modUł
 
 
xgregorx 

Dołączył: 03 Lut 2010
Posty: 23
Skąd: z Mielca
Wysłany: 10 Luty 2010, 23:04   

A o jakie auto może chodzić skoro mówimy o w202. Po prostu jakby ktoś mógł to prosiłbym o zdjęcie z zaznaczonym modułem w aucie. Nic nie chce rozkręcać. I teraz ten post nic nie wnosi ale musiałem Ci najwidoczniej wyjaśnić o co mi chodziło
pozdrawiam
 
 
konradkar

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 436
Skąd: Ostroleka
Wysłany: 10 Luty 2010, 23:17   

Sluchaj dopiero co sie dolaczyles a juz szukasz guza.

Wiec :

1. Kozystales z opcji szukaj??
Ja kozystalem i znalazlem to co tez i Ciebie interesuje tylko ze musialem 20 minut poswiecic;

2. Nie kazda c-klasa ma modul komfortu a gdybys podal podstawowe dane tj VIN (kazdy na forum podal sprawdz w profilach) to z nigo mozemy powiedziec czy masz taki modul

3. Troche pokory bo tu ludzie robia kawal dobrej roboty i uszanuj to

4. W kazdej c-klasie (o ile ma taki modul) znajduje sie on przy akumulatorze, a dokladnie po jego prawej stronie pomiedzy nim a scianka schowka w nadkolu. Zaslania go akumulator, ktory trzeba wyjac.

5. zdenerwowales mnie

[ Dodano: 10 Luty 2010, 23:19 ]
aha a jak wyglada modul komfortu (a nie chce Ci sie poswiecic 15 minut na opcje szukaj)

to wejdz nawet na allegro wpisz modul komfortu W202 i zobaczysz go

[ Dodano: 11 Luty 2010, 09:45 ]
w zwiazku z tym ze pan xgregorx... caly czas nie wie gdzie jest modul komfortu i nadal nie podal danych o swoim aucie (nawet nie podal VINu-bysmy wtedy powiedzieli czy go ma) a informacje dla innych zupelnie wystarczalne np:

http://www.w202.pl/viewto...=modul+komfortu

jemu nie wystarczaja (pewnie nie wyjal akumulatora nawet), to nikt za nas nie bedzie tego robil i wyjmowal aku aby zrobic zdjecie- jak juz chcesz tak bardzo to podaje zdjecie na ktorym masz pokazane gdzie sie znajduje ten modul, i nawet bo pewnie nie wiesz jak wyjac akumulator (bo kilka postow napisales a nie ma w nich mowy ze wyjales go) podaje dokladny opis

[ Dodano: 11 Luty 2010, 09:49 ]
jezeli nadal nie wiesz gdzie to jest wyjmij akumulator i zrob zdjecie tej przegrodu to my Tobie powiemy czy masz modul czy nie masz...

nikt specjalnie dla Ciebie nie bedzie wyjmowal aku

DSC02282.JPG.jpg
Plik ściągnięto 1510 raz(y) 327,19 KB

_________________
Juz od dawna nie Mercedes

Mój post odwiedzili 258 tysięcy osob....chyba rekord na forum
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,241 sekundy. Zapytań do SQL: 12