Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Becker Traffic Pro High Speed 7820
Autor Wiadomość
pHre4ker 


Pomógł: 125 razy
Dołączył: 05 Paź 2009
Posty: 287
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 6 Luty 2010, 17:02   Becker Traffic Pro High Speed 7820

Witam!
Po napisaniu przez grzesik1 posta o zmianie radia postanowiłem poszukać podobnego radyjka, bo bardzo mnie ono zaciekawiło. No i w końcu udało się - wczoraj kupiłem radio dokładnie takie, jak w temacie. Nie mam go jeszcze fizycznie, powinno dojść w przyszłym tygodniu. Radio w komplecie posiada jakieś mapy, niestety bez Polski. Postanowiłem poszperać trochę w internecie i znalazłem coś TAKIEGO . Nie piszcie proszę, że pirat czy coś podobnego, mapy będę chciał pobrać w celu przetestowania jak to w ogóle działa. Chociaż nie jest powiedziane, czy w ogóle tego użyje, o czym napiszę poniżej. Szukając czegoś o polskim języku w tym radiu natrafiłem na TO . Wywnioskowałem, że jeśli do radia włożyłbym nowszą płytę z mapą Polski radio zrobiłoby jakąś aktualizację i komunikaty byłyby wyświetlane i mówione w języku polskim. Wszystko byłoby ładnie pięknie gdyby nie fakt, że dzisiaj przeczytałem coś TAKIEGO . I teraz chciałem się Was spytać, czy Ktoś kiedyś robił coś takiego, czy faktycznie jest jakieś ryzyko (mniejsze/większe), że może się coś stać z radiem? Bo nie chciałbym popsuć radia w pierwszy dzień użytkowania.

Trochę się rozpisałem, mam nadzieję, że jest to w miarę zrozumiałe i umieszczone w dobrym dziale ;)

Będę bardzo wdzięczny za jakieś podpowiedzi, sugestie...

Pozdrawiam!
_________________
Ex - Mercedes-Benz W202 C200 Esprit '97 po liftingu + LPG

"...co lepiej działa na wyobraźnie niż to, czego nie widać, nie słychać, a zabija?..."

 
 
jachraniak 


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 14 Kwi 2007
Posty: 125
Skąd: Jachranka
Wysłany: 6 Luty 2010, 22:55   

Zawsze istnieje prawdopodobieństwo że robiąc upgrade z lewej płyty zwalisz sprzęt. Wystarczy że zabraknie jednego małego pliku. Nawet z płyty ori możesz zwalić jak przyciśniesz w trakcie upgrade'u np wyłączenie radia, zanik prądu też może ubić... nie mieszaj stacyjką w trakcie.

Podsumowując - jeśli już to z ori i ostrożnie.
_________________
MB WARSZTATY
 
 
Adaśko 
Pomorskie

Pomógł: 100 razy
Dołączył: 18 Cze 2007
Posty: 2557
Skąd: Rumia
Wysłany: 7 Luty 2010, 11:46   

pHre4ker, Mam Becker-a Indianapolis 7950 i nie raz aktualizowałem oprogramowanie nowymi mapami, nie ma czego się obawiać. Kiedyś zawiesił mi się podczas aktualizacji, wyłączyłem, wyciągnąłem płytę włączyłem i od początku zacząłem aktualizację, nic nie wyczyściło się, nic nie zniknęło. Oczywiście przy założeniu, że znasz źródło skąd pochodzi oprogramowanie. Czasami można dostać płytę (wyglądającą na oryginał), która okazuje się że nie działa, albo radio nie odczyta. Najlepiej jak ktoś sprzedaje coś takiego (nawet udostępnia kopie) to niech pokaże na swoim radiu jak działa.

[ Dodano: 7 Luty 2010, 12:01 ]
Warto czasami zainwestować i kupić nówkę mapę http://www.beckerpolska.p...51-dtm-lowspeed
_________________
Pozdrawiam Adam
S203 2,7 CDI WDB2032161F389561

 
 
pHre4ker 


Pomógł: 125 razy
Dołączył: 05 Paź 2009
Posty: 287
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 7 Luty 2010, 12:34   

Dziękuję Wam za odpowiedź!
Dlatego wolałem spytać bardziej doświadczonych Ludzi, czy to faktycznie jest takie ryzyko. Gdybym nie znalazł tego ostatniego opisu, nie byłoby żadnego zawahania, włożyłbym płytę i zrobił upgrade. Kiedyś, jak naprawiałem telefony, robiłem pełen backup oprogramowania i nawet jak coś poszło nie tak dało się ten telefon uratować. Z radiami nie mam takiego doświadczenia i nie wiem, czy byłaby możliwość podłączenia takiego radia np. pod komputer i zrobienia backup'u. Myślę, że byłoby to nawet nieopłacalne.

Adaśko - mam nadzieję, że w razie czego mógłbym zwrócić się do Ciebie, gdybym miał jakieś wątpliwości / pytania :oops: . Jeżeli radio przypadnie mi bardziej do gustu pewnie będę chciał kupić nowsze, podobne do Twojego. Mapy, do których podałeś link niestety nie pasowałyby do mojego radyjka, ze względu na to, że są do wersji Low Speed. Ale to już taki szczególik :lol:
_________________
Ex - Mercedes-Benz W202 C200 Esprit '97 po liftingu + LPG

"...co lepiej działa na wyobraźnie niż to, czego nie widać, nie słychać, a zabija?..."

 
 
Adaśko 
Pomorskie

Pomógł: 100 razy
Dołączył: 18 Cze 2007
Posty: 2557
Skąd: Rumia
Wysłany: 7 Luty 2010, 12:39   

pHre4ker, podałem link do radia jaki jest w tytule :wink:
pHre4ker napisał/a:
mam nadzieję, że w razie czego mógłbym zwrócić się do Ciebie, gdybym miał jakieś wątpliwości / pytania
jak tylko będę mógł pomóc to oczywiście. Menu chyba wiele nie różni się 8)
_________________
Pozdrawiam Adam
S203 2,7 CDI WDB2032161F389561

 
 
pHre4ker 


Pomógł: 125 razy
Dołączył: 05 Paź 2009
Posty: 287
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 7 Luty 2010, 12:59   

Adaśko napisał/a:
jak tylko będę mógł pomóc to oczywiście. Menu chyba wiele nie różni się 8)


Super, bardzo się cieszę :) Mam nadzieję, że radyjko szybko dojdzie, bo już nie mogę się doczekać :)

Pozdrawiam!

[ Dodano: 10 Luty 2010, 17:07 ]
Radyjko przyszło wczoraj, dzisiaj je zamontowałem :mrgreen: Na razie nie mam za bardzo czasu na testy ze względu na nocne zmiany w pracy, czekam na weekend :)

Mam też nadzieję, że do weekendu dojdzie antena GPS, ponieważ nie było jej w zestawie.
I tutaj pytanie do Adaśko - jak w swojej :mb: masz zamontowaną antenę? Którędy prowadziłeś przewód od niej? Czy czekają mnie jakieś większe kombinacje? Z góry dziękuję za odpowiedź.

W razie czego dysponuje zdjęciami aktualizacji radia. Odważyłem się i powiem Wam - nic strasznego :) Chociaż jak chwilę dłużej radio myślało bez ruchu już się denerwowałem :oops:

Zdjęcie zamontowanego radia wstawię w wątku "Co zrobiłem..."
_________________
Ex - Mercedes-Benz W202 C200 Esprit '97 po liftingu + LPG

"...co lepiej działa na wyobraźnie niż to, czego nie widać, nie słychać, a zabija?..."

 
 
Adaśko 
Pomorskie

Pomógł: 100 razy
Dołączył: 18 Cze 2007
Posty: 2557
Skąd: Rumia
Wysłany: 10 Luty 2010, 19:40   

pHre4ker napisał/a:
jak w swojej :mb: masz zamontowaną antenę? Którędy prowadziłeś przewód od niej? Czy czekają mnie jakieś większe kombinacje?
Przewód puściłem pod deską na stronę pasażera i po słupku do góry, antenę przykleiłem do szyby za lusterkiem, później wrzucę zdjęcie w którym miejscu. żadnych większych kombinacji, szybę mam przyciemnianą z pasem i nie przeszkadza w pracy antenie. Wiele też zależy od anteny, poprzednie radio Blaupukta nie chciało ściągać sygnał z tamtego miejsca, byłem zmuszony przykleić na desce tam gdzie większość ma parktronik przymocowany, czyli na środku deski.
pHre4ker napisał/a:
dłużej radio myślało bez ruchu
normalne, musiało wszystko wyłapać i dłużej trwa pierwsze uruchomienie jak nie masz anteny GPS.

[ Dodano: 10 Luty 2010, 19:55 ]
Trochę ciemno, ale chyba widać o co chodzi

P100210_20.03.jpg
Plik ściągnięto 303 raz(y) 17,41 KB

P100210_20.01[02].jpg
Plik ściągnięto 288 raz(y) 19,48 KB

P100210_20.01.jpg
Plik ściągnięto 305 raz(y) 25,49 KB

_________________
Pozdrawiam Adam
S203 2,7 CDI WDB2032161F389561

 
 
pHre4ker 


Pomógł: 125 razy
Dołączył: 05 Paź 2009
Posty: 287
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 11 Luty 2010, 07:20   

Dziękuję za fatygę i zdjęcia! Dlatego przed zamontowaniem sprawdzę, czy u mnie te miejsca też będą się nadawały do montażu. Antena chyba żadna rewelacja (http://www.allegro.pl/show_item.php?item=899264966), ale mam nadzieję, że jakoś będzie się spisywała. Najgorsze jest to, że w tej chwili nie mogę nic zrobić z nawigacją. Mam tylko komunikat o kalibracji, a domyślam się, że bez anteny nic nie zrobię...
Jeszcze raz dziękuję za pomoc! Pewnie jeszcze nie raz będę się bardzo szeroko uśmiechał :)

[ Dodano: 16 Luty 2010, 18:15 ]
Wczoraj otrzymałem antenę :mrgreen: Kalibracja i testy przeprowadzone :) Lektor lekko zalatuje syntezatorem, ale nie jest zły. Musze jeszcze poprowadzić przewód od anteny, opanować funkcję GALA i połapać się w funkcjach tunera :roll:
Ale radio jest rewelacyjne, kto ma możliwość niech się nie zastanawia, tylko kupuje :)
_________________
Ex - Mercedes-Benz W202 C200 Esprit '97 po liftingu + LPG

"...co lepiej działa na wyobraźnie niż to, czego nie widać, nie słychać, a zabija?..."

 
 
Camel- 
Mercmag.pl


Pomógł: 212 razy
Dołączył: 30 Kwi 2006
Posty: 12480
Skąd: Poznań
Wysłany: 11 Luty 2011, 22:10   

Myśle czy nie kupić Becker Traffic Pro w wersji "Low Speed" czyli tej bez napisy High Speed obok modelu. Prawdopodobnie trzeba będzie trochę radio zmodyfikować, żeby świeciło na ładny bursztynowy kolorek :) Mam pytanie - jak to radio w ogóle gra? Jakieś porównanie do innych radyjek? GPS w ogóle mnie nie interesuje ;)
_________________
http://mercmag.pl
C200 Sport, odbudowa: Classic, CLK, Sport T, Esprit T, Classic T, E240 Classic, CLK230 Ava, E280 Ava, Sport T V6, E320 Ava, Esprit, CLK MY04, CLK230, E280 Eleg., CLK MY06
 
 
Krzychs2 


Pomógł: 26 razy
Dołączył: 24 Lip 2008
Posty: 1554
Skąd: Krosno
Wysłany: 13 Luty 2011, 12:07   

Camel- napisał/a:
Myśle czy nie kupić Becker Traffic Pro w wersji "Low Speed" czyli tej bez napisy High Speed obok modelu. Prawdopodobnie trzeba będzie trochę radio zmodyfikować, żeby świeciło na ładny bursztynowy kolorek :) Mam pytanie - jak to radio w ogóle gra? Jakieś porównanie do innych radyjek? GPS w ogóle mnie nie interesuje ;)

Ja właśnie kupiłem takowe 2 tygodnie temu BE 4720 z bursztynowym podświetlaniem (czerwone w opcji) i negatywem (jak to w traffic'ach). GPS mnie też nie interesuje, ale antenkę postanowiłem wpiąć, żeby się "GPS ANTENA ERROR" nie pokazywał. W aucie mam seryjne nagłośnienie, ale mogę powiedzieć, że dźwięk jest świetny. Radio zaskoczyło mnie mocno na plus. Nie zauważyłem przestrojeń nawet mocno podkręcając potencjometr, widać jednak, że radio ma spory zapas mocy więc można podpiąć mocniejsze głośniki :)
Uważam, że lepiej kupić używanego Beckera niż nowe radio za te same pieniądze ;) No i idealnie pasuje do stylistyki wnętrza ;)

PS. Skoro nie zależy Ci na GPS to może Mexico CD?? Parametry identyczne.
_________________
W202 C180 '99 Esprit +LPG
WDB2020181A746664
Ford Mondeo '97 2.0B +LPG
 
 
 
Camel- 
Mercmag.pl


Pomógł: 212 razy
Dołączył: 30 Kwi 2006
Posty: 12480
Skąd: Poznań
Wysłany: 13 Luty 2011, 16:15   

Krzychs2 napisał/a:
PS. Skoro nie zależy Ci na GPS to może Mexico CD?? Parametry identyczne.

Tylko weź znajdź Mexico w dobrej cenie :)
_________________
http://mercmag.pl
C200 Sport, odbudowa: Classic, CLK, Sport T, Esprit T, Classic T, E240 Classic, CLK230 Ava, E280 Ava, Sport T V6, E320 Ava, Esprit, CLK MY04, CLK230, E280 Eleg., CLK MY06
 
 
Krzychs2 


Pomógł: 26 razy
Dołączył: 24 Lip 2008
Posty: 1554
Skąd: Krosno
Wysłany: 13 Luty 2011, 22:00   

Camel- napisał/a:
Tylko weź znajdź Mexico w dobrej cenie :)

Na allegro widziałem niedawno używkę za 220 zł.

Ja swoje za 200 kupiłem ;)
_________________
W202 C180 '99 Esprit +LPG
WDB2020181A746664
Ford Mondeo '97 2.0B +LPG
 
 
 
jachraniak 


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 14 Kwi 2007
Posty: 125
Skąd: Jachranka
Wysłany: 14 Luty 2011, 08:49   

dwie wiadomości:

pierwsza
nie trzeba podpinać anteny GPS żeby się nie wyświetlał błąd... po prostu trzeba wyłączyć wyświetlanie GPS a przy okazji uzyskać większy wyświetlacz :) Jak robimy? Ano tak:
1) przytrzymać nutki dłużej niż 2s
2) strzałka po prawej stronie
3) cmp
4) zmienić z "show compas" na "hide compas"
5) cieszyć się i kliknąć pomógł

druga wiadomość
Mexico i Mexico Pro jesli chodzi o brzmienie są lepsze od Traffic Pro, niedużo, ale zawsze. Recka Mexico z serii Pro w załączniku.


By jachraniak at 2011-02-13

więc jeśli ktoś się nastawia na brzmienie to polecam Mexico Pro, potem Mexico, następnie Traffic Pro High Speed, Traffic Pro.
_________________
MB WARSZTATY
 
 
Krzychs2 


Pomógł: 26 razy
Dołączył: 24 Lip 2008
Posty: 1554
Skąd: Krosno
Wysłany: 14 Luty 2011, 19:05   

jachraniak napisał/a:
nie trzeba podpinać anteny GPS żeby się nie wyświetlał błąd... po prostu trzeba wyłączyć wyświetlanie GPS a przy okazji uzyskać większy wyświetlacz :) Jak robimy? Ano tak:
1) przytrzymać nutki dłużej niż 2s
2) strzałka po prawej stronie
3) cmp
4) zmienić z "show compas" na "hide compas"
5) cieszyć się i kliknąć pomógł

Dzięki za podpowiedź :) Dopiero rozkminiam ten sprzęt.

jachraniak napisał/a:
więc jeśli ktoś się nastawia na brzmienie to polecam Mexico Pro, potem Mexico, następnie Traffic Pro High Speed, Traffic Pro.

Traffic Pro a Traffic Pro HS: Jaka jest różnica w brzmieniu tych modeli? Czytałem o tym i pisali, że jedyną różnicą jest szybsze działanie. Pomiędzy Mexico a Traffic Pro zaś to kwestia GPS. Czyli jednak się mylili?
_________________
W202 C180 '99 Esprit +LPG
WDB2020181A746664
Ford Mondeo '97 2.0B +LPG
 
 
 
Camel- 
Mercmag.pl


Pomógł: 212 razy
Dołączył: 30 Kwi 2006
Posty: 12480
Skąd: Poznań
Wysłany: 23 Kwiecień 2011, 09:46   

Beckerowcy mam pytanie. Czy do zamontowania oryginalnego radia (albo Beckera) jest potrzebna jakaś specjalna ramka? Ramka Blaupunktowska nie pozwoliła wsadzić radia. Może Beckery pasują bez ramki do :mb: ?
_________________
http://mercmag.pl
C200 Sport, odbudowa: Classic, CLK, Sport T, Esprit T, Classic T, E240 Classic, CLK230 Ava, E280 Ava, Sport T V6, E320 Ava, Esprit, CLK MY04, CLK230, E280 Eleg., CLK MY06
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,244 sekundy. Zapytań do SQL: 11