Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Kontrolka żarówki
Autor Wiadomość
Pogrom

Dołączył: 24 Kwi 2013
Posty: 21
Skąd: Poznań
Wysłany: 9 Sierpień 2013, 20:43   Kontrolka żarówki

Panowie Koledzy,
Taka sytuacja: zamontowałem dziś nowe radio do swojego auta (w202 C200 2.2 CDI, sedan, diesel, 2000 r.). Udało mi się w końcu nabyć dobrego, fabrycznego Beckera Audio 30 APS.

Radio nie miało kodu, gdy było włączone, nic się w ucie nie działo. Gdy udało mi się je rozkodować, włączyłem kilka utworów na płycie, by sprawdzić, jak hula. Po chwili zapaliłem auto i włączyła mi się kontrolka przepalonej żarówki.

Wszystkie światła w aucie działają - jeszcze nie sprawdzałem tylko czy może gdzieś mam za słabą żarówkę, zrobię to jutro.

Zastanawiam się tylko, czy według Waszych doświadczeń może mieć to coś wspólnego z radiem czy to raczej zbieg okoliczności?

Pozdrawiam,

Paweł
 
 
schemeck 
na razie 410410 km

Pomógł: 43 razy
Dołączył: 21 Lut 2013
Posty: 2723
Skąd: Jaworzyna Śl./ Alzey
Wysłany: 9 Sierpień 2013, 21:37   

Pogrom, raczej zbieg okoliczności. Kontrolka żarówki informuje cię o oświetleniu zewnętrznym. Sprawdzałeś światła cofania, postojowe, światła tylne bo są dwie żarówki, bądź przeciwmgłowe albo podświetlenie tablicy, tam też są dwie, któraś musiała się skończyć.
_________________
MB W202C180 Elegance 1993
MB W124 200E 1990,

 
 
Frezu71 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 36
Skąd: Wrocław
Wysłany: 9 Sierpień 2013, 23:37   

Przeciwmgłowe nie są podłączone pod obwód testowy.
Najmniej widoczne są z reguły postojowe lub od tablicy rejestracyjnej.
Montowanie LEDowych często powoduje zapalenie się kontrolki ponieważ często mają inną moc niż normalne żarówki. Obwód testowy generalnie sprawdza prąd, więc jeśli ten jest inny bądź go brak, zapala się kontrolka.
Dla przypomnienia P = U * I (Moc = Napięcie * Prąd).

Ewentualnie sprawdź jeszcze przy odłączonym radiu.
Niektóre radia maja przewód w złączu, na którym sprawdzają stan i w zależności od tego czy światła są włączone czy nie, radio reguluje jasność wyświetlacza (takie sprawdzanie przez włączenie świateł czy jest noc czy dzień). Może w radiu jest coś uwalone i miesza przez to w obwodzie testowym.
_________________
C220 CDI '98 Esprit 125KM 300Nm Automat Sedan
WDB2021331A665795
 
 
Adaśko 
Pomorskie

Pomógł: 100 razy
Dołączył: 18 Cze 2007
Posty: 2557
Skąd: Rumia
Wysłany: 10 Sierpień 2013, 09:00   

Sprawdź tylne pozycję, może w którejś jedna przepalona. Jak dobrze kojarzę w sedanie są po dwie sztuki na stronie.
_________________
Pozdrawiam Adam
S203 2,7 CDI WDB2032161F389561

 
 
Pogrom

Dołączył: 24 Kwi 2013
Posty: 21
Skąd: Poznań
Wysłany: 12 Sierpień 2013, 01:15   

Dziękuję Panowie,

Właśnie wróciłem z dłuższej trasy - kontrolka zgasła tuż po opuszczeniu garażu. W trakcie podróży mrugnęła jeszcze może z dwa razy. zauważyłem, że lewa lampa przednia świeci ciut bledziej, wymieniłem żarówkę i jest git.

Temat zamknięty.

Pozdrawiam,

Paweł
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,121 sekundy. Zapytań do SQL: 10