Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Camel-
15 Styczeń 2012, 10:02
Elektryczne szyby. Prawym przyciskiem otwieram lewą szybe
Autor Wiadomość
damian_2002 

Dołączył: 22 Paź 2009
Posty: 46
Skąd: pszczółki
Wysłany: 1 Maj 2010, 17:06   

u mnie nic się nie da zamienić wszystkie włączniki są na jednej płytce do której dochodzą 3 kostki jak zamienię 2 zewnętrzne to jest jeszcze gorzej i chyba o ile pamiętam działa tylko 1 szyba ale też jakoś kulawo. Zamianę wtyków podłączeniowych do płytki robiłem już jakiś czas temu więc nie pamiętam dokładnie ale wiem że było źle.
 
 
jjankiello 


Pomógł: 54 razy
Dołączył: 03 Cze 2007
Posty: 2939
Skąd: Szczecin, PL
Wysłany: 3 Maj 2010, 22:02   

damian_2002 napisał/a:
u mnie nic się nie da zamienić wszystkie włączniki są na jednej płytce

Da się, da się...
Owszem, przełączniki są we wspólnej ramce, ale indywidualnie mocowane są na zatrzaski. Delikatne i równomierne podważenie i wychodzi.
_________________
Because people who are crazy enough to think they can change the world are the ones who do. - S. Jobs
201122, Perlmuttgrau - EX
202188, Schwarz - EX
203216, Cubanitsilver - EX
203708, Tanzanitblau
212225, Obsidianschwartz
 
 
luckylm 

Dołączył: 29 Mar 2010
Posty: 18
Skąd: Opole
Wysłany: 3 Maj 2010, 23:01   

witam mój problem jaki jest w temacie miał bardzo proste rozwiązanie, nie był to moduł komfortu ani nic z tych rzeczy, odkręciłem silniczek rozebrałem go i okazało się, że jedna szczotka się zawieszała wystarczyło ją przetrzeć troszkę papierem ściernym i wszystko jest OK szyba działa :D
_________________
W202 2.2D 1994r ESPRIT
 
 
damian_2002 

Dołączył: 22 Paź 2009
Posty: 46
Skąd: pszczółki
Wysłany: 5 Maj 2010, 23:25   

jjankiello napisał/a:
damian_2002 napisał/a:
u mnie nic się nie da zamienić wszystkie włączniki są na jednej płytce

Da się, da się...
Owszem, przełączniki są we wspólnej ramce, ale indywidualnie mocowane są na zatrzaski. Delikatne i równomierne podważenie i wychodzi.


co mam podważyć? jeden z 3 wtyków wielożyłowych, czy we wtyczce poszczególne przewody? które mam zamienić?
 
 
Holek 

Dołączył: 06 Sty 2011
Posty: 21
Skąd: Wrocław
Wysłany: 13 Styczeń 2012, 21:54   

witam,

podpinam się tutaj bo problem mam jak w temacie; ale od początku:

wczoraj rozebrałem panel żeby dostać się do diody bo nie świeci, przy okazji porozpinałem wszystko, wziąłem do domu, rozłożyłem na części pierwsze i wrzuciłem do wody bo poprzednik pozalewał wszystko czymś klejącym; jak poskładałem to klops - prawa tylna działa po mocnym naciśnięciu całej płytki, a tak prawy tylny guzik otwiera lewą tylną, guzik od lusterek też porusza tylnymi szybami - coś popsułem w tej płytce :(

czy ktoś to czyścił i rozbierał jak ja? może nie dosuszyłem czegoś (mam cichą nadzieję);

a może to wina tej diody? może źle tą starą wlutowałem? czy ktoś z Was wie co to za diody? w sklepie nie znalazłem takowej.

I jeszcze zastanawia mnie taka sprawa - pod guzikiem od lusterek są blaszki ktore dotykają do wystających pinów od kostek, ale jak czyściłem to dwa albo trzy piny były pokryte jak by plastikiem a ja to "wyczyściłem" i teraz jest pełny styk - ktoś już to przerabiał? może tu zrobiłem zwarcie?

HELP.
_________________
kombi 96`lift, 2.5TD, Automat
WDB2021881F488575
 
 
TraczU 
Michał


Pomógł: 106 razy
Dołączył: 16 Mar 2010
Posty: 3854
Skąd: Okolice Łodzi
Wysłany: 13 Styczeń 2012, 22:03   

Holek napisał/a:
rozłożyłem na części pierwsze i wrzuciłem do wody

wszystko, jesli tak to nie wiem czy chciałbym to spowrotem podłaczać :)
Jesli nie to trudno powiedzieć, jeśli przycisk prawy otwiera lewą szybę to musi być zwarcie na płytce. Poza płytką to tylko sygnał.
wyjmij to i jeszcze raz dobrze osusz. Chociaż złym pomysłem było takie mycie w taki sposób.
Holek napisał/a:
ale jak czyściłem to dwa albo trzy piny były pokryte jak by plastikiem a ja to "wyczyściłem" i teraz jest pełny styk

plastikiem ? hymm jesli wszystko działało z pinami bez zwarcia do płytki (bez styku) to teoretycznie nie powinno działać ze stykiem.
Powiedz mi czy ten "wyczyszczony plastik"którego niema był czescią płytki?
_________________

Lowered KOMPRESSOR AMG
 
 
 
Holek 

Dołączył: 06 Sty 2011
Posty: 21
Skąd: Wrocław
Wysłany: 13 Styczeń 2012, 22:36   

TraczU napisał/a:

plastikiem ? hymm jesli wszystko działało z pinami bez zwarcia do płytki (bez styku) to teoretycznie nie powinno działać ze stykiem.
Powiedz mi czy ten "wyczyszczony plastik"którego niema był czescią płytki?


jeszcze raz to bede suszył i poszukam tej diody na wymianę;

EDIT:

wlasnie sie przyjrzalem dokladniej - te piny byly pomaziane tym czarnym plastikiem za kostką od lusterek tam gdzie nic do ich nie dotyka - pod kostką są wszystkie czyste jak były - więc to nie to - nic nie odizolowałem -- widocznie nie wysuszyłem dokładnie i mam nadzieję że to to - ostatnio tak złatwiłem żelazko bo lałem wodę prosto z kranu i poleciało pod obudowę to może tu też przesadziłem z wodą :)
_________________
kombi 96`lift, 2.5TD, Automat
WDB2021881F488575
 
 
TraczU 
Michał


Pomógł: 106 razy
Dołączył: 16 Mar 2010
Posty: 3854
Skąd: Okolice Łodzi
Wysłany: 13 Styczeń 2012, 23:29   

Holek, no woda przyjacielem elektryki nie jest. Pomysł Słaby...
_________________

Lowered KOMPRESSOR AMG
 
 
 
Axwell 
C 220 od Brabusa


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 3494
Skąd: 42-200
Wysłany: 15 Styczeń 2012, 16:08   

jesli wszystko działało poprawnie to niepotrzebnie prócz mycia, grzebałeś przy tym.

umyłeś, dobrze wysuszyłeś i powinno śmigać ale cóż to za tajemniczy plastik zeskrobałeś...
_________________


 
 
Holek 

Dołączył: 06 Sty 2011
Posty: 21
Skąd: Wrocław
Wysłany: 15 Styczeń 2012, 20:20   

Uwaga, uwaga!
znalazłem tego wrednego babola co mi pozamieniał guziki w szybach :)

2 dni się martwiłem i suszyłem płytkę z guzikami na kaloryferku aż tu dzisiaj umysł mi się rozjaśnił po wiśniach na spirytusie! (i to wcale nie po cukierkach :lol: )

otóż jeśli wystąpią u Was problemy po własnoręcznym rozebraniu całej elektryki do szyb to na zdjęciu zaznaczyłem jak ma być założona blaszka na guziku sterowania lusterkiem - po 2 dniach przyszło mi do głowy żeby na odwrót ją założyć i EUREKA!!! nie pamiętałem jak była na początku założona i zasugerowałem się śladami na niej - to był mój błąd i winowajca całego zamieszania - robiło mi zwarcie - bez przepaleń całe szczęście!

sorki za jakość fotki - przed chwilą robiłem komórką w aucie podczas montowania całego układu :)

ostatnie pytanie - zna ktoś może specyfikację tych diodek? nie wiem nawet od czego zacząć szukanie a znalazłem w necie podobne kształtem i kolorem ale czy się nadają?



hmmm... a czemu nie mogę dodać fotki?
_________________
kombi 96`lift, 2.5TD, Automat
WDB2021881F488575
 
 
Axwell 
C 220 od Brabusa


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 3494
Skąd: 42-200
Wysłany: 16 Styczeń 2012, 08:38   

Holek napisał/a:
hmmm... a czemu nie mogę dodać fotki?
tylko zewnętrzny serwer...

http://www.w202.pl/viewto...437&view=newest
_________________


 
 
Holek 

Dołączył: 06 Sty 2011
Posty: 21
Skąd: Wrocław
Wysłany: 19 Styczeń 2012, 20:04   

tu jest fotka z komórki w która stronę ma być blaszka, żeby wszystko działało jak należy - może komuś się przyda;

http://imageshack.us/phot...9/72213573.jpg/
_________________
kombi 96`lift, 2.5TD, Automat
WDB2021881F488575
 
 
marcinns1991 


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 04 Maj 2012
Posty: 1540
Skąd: Wlkp < Pleszew
Wysłany: 18 Kwiecień 2013, 19:57   

podepnę się pod temat, jeszcze przed zima pojawił się problem ale trochę mnie denerwuje, chodzi o elektryczna szybę z tyłu po prawej stronie, otóż czasem się otwiera czasem nie, opiszę jak to działa:

wciskam przycisk na konsoli lub w drzwiach żeby opuścić szybę i nic się nie dzieję, trzymam kilka sekund po czym szyba idzie w dół, chce ja zamknąć i zamyka się od razu niezależnie czy naciskam przycisk na konsoli czy w drzwiach, jednak gdy zaraz chce ja opuścić jeszcze bardziej to czasem działa od razu a czasem znowu muszę chwilę trzymać, w górę zamyka się zawsze bez zacinania a jak w dół już ruszy to też idzie gładko bez zacięć z tym że gdy zatrzymam ją to po ponownym wciśnieciu czasem idzie od razu w dół czasem po chwili, przełącznik gdyby był popsuty to w górę też by raz działał raz nie, zresztą jednocześnie na konsoli i w drzwiach by się nie zepsuł, mechanizm tez chyba się nie zapieka bo w górę zawsze idzie gładko i to natychmiast po wciśnięciu przycisku tylko w dół czasem zaskoczy na raz a czasem musze chwilę potrzymać przycisk, czasem w ogóle się nie otwiera
_________________
KIA Cee'd SW Buisness Line 1.6 GDi ||| 2018 ||| Jest
VW GOLF MK 5 1.6 FSI (BAG)||| luty 2004||| Jest
W202 Elegance, 2.2d ||| marzec 95r ||| Był
 
 
Javoreczek 
a teraz dizel


Pomógł: 144 razy
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 2790
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18 Kwiecień 2013, 21:24   

Obstawiam zaśniedziały przekaźnik w module kompfortu.
_________________
W202 C250 Elegance '94
WDB2021251A111166

W202 C180 Esprit '93
 
 
 
marcinns1991 


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 04 Maj 2012
Posty: 1540
Skąd: Wlkp < Pleszew
Wysłany: 18 Kwiecień 2013, 22:34   

Javoreczek, można go jakoś oczyścić ? rozumiem że jest on w tych prawych tylnych drzwiach ?
_________________
KIA Cee'd SW Buisness Line 1.6 GDi ||| 2018 ||| Jest
VW GOLF MK 5 1.6 FSI (BAG)||| luty 2004||| Jest
W202 Elegance, 2.2d ||| marzec 95r ||| Był
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,078 sekundy. Zapytań do SQL: 6