Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Zerwana blokada kierownicy
Autor Wiadomość
Pioterek 

Pomógł: 305 razy
Dołączył: 21 Paź 2007
Posty: 2857
Skąd: Giżycko
Wysłany: 8 Styczeń 2016, 21:25   

Oczywiście, że wszystkie modele posiadały blokadę kierownicy. W polifcie jest ona elektryczna i być może masz ją odłączoną z jakiegoś powodu np. kłopotów z rybkami ja mój kolega w W210. Po uszkodzeniu stacyjki ma ją odłączoną, gdyż "fachowiec" po naprawie stacyjki tak uczynił dla bezpieczeństwa, aby się przypadkowo nie zablokowała :roll: .
_________________
Piotr
W114 230/8 Automatic '72 - w częściach
W124 300D '87 - ojcowy
S202 C250 Turbodiesel Sport ASB '97
W202 C180 Esprit ASB '93 - ex
 
 
 
Mors

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 23 Lis 2015
Posty: 211
Skąd: ZS
Wysłany: 9 Styczeń 2016, 09:24   

Rozumiem, że jedynym, bezpiecznym wyjściem jest kupienie całego zestawu (komputer, kluczyki, stacyjka etc) z sprawną blokadą kierownicy ?
 
 
wiskontii 


Pomógł: 602 razy
Dołączył: 02 Lis 2010
Posty: 6369
Skąd: Gdynia
Wysłany: 10 Styczeń 2016, 00:00   

Mors, nie wygłupiaj sie :P
_________________
Elegance 94 benzyna automat C180
WDB2020181A225570 SPRZEDANY
W202 2.2 D 96r automat
WDB2021211A384252 Sprzedany
W202 2,2D 96r. automat 5stpopniowy kombi CLASSIC
WDB2021821F518660
 
 
kamil_0793 

Pomógł: 73 razy
Dołączył: 26 Lip 2011
Posty: 2447
Skąd: Wrocław/Strzegom
Wysłany: 10 Styczeń 2016, 00:50   

Mors, dodaj info o aucie w stopce.
_________________
Moja Perełka WDB2020181A050858
W210 E55 AMG T WDB2102741B064411
 
 
 
Daniel 
Dociekliwy

Pomógł: 50 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 4110
Skąd: Tczew
Wysłany: 10 Styczeń 2016, 09:59   

Pioterek napisał/a:
Oczywiście, że wszystkie modele posiadały blokadę kierownicy. W polifcie jest ona elektryczna i być może masz ją odłączoną z jakiegoś powodu np. kłopotów z rybkami ja mój kolega w W210. Po uszkodzeniu stacyjki ma ją odłączoną, gdyż "fachowiec" po naprawie stacyjki tak uczynił dla bezpieczeństwa, aby się przypadkowo nie zablokowała :roll: .


Konstrukcja blokady wyklucza przypadkowe zablokowanie kolumny kierownicy - po przekręceniu kluczyka w pozycje "zapłon" nie ma możliwości zwolnienia blokady - jest fizycznie odcięte zasilanie.


Co nie oznacza, ze z uszkodzona stacyjka należy jeździć - to już jednak oddzielny temat.
_________________
S202 OM611 75kW
WDB2021941F870839


"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S.Lem
 
 
Pioterek 

Pomógł: 305 razy
Dołączył: 21 Paź 2007
Posty: 2857
Skąd: Giżycko
Wysłany: 10 Styczeń 2016, 11:05   

Cytat:
Konstrukcja blokady wyklucza przypadkowe zablokowanie kolumny kierownicy - po przekręceniu kluczyka w pozycje "zapłon" nie ma możliwości zwolnienia blokady - jest fizycznie odcięte zasilanie

Jest, ale też musi zostać podane do zwolnienia. Chcesz numer do tamtego "fachowca" ? Będziesz mu tłumaczył.
Widzę nic się nie zmieniłeś i zawsze swoje 3 grosze musisz dopisać.
_________________
Piotr
W114 230/8 Automatic '72 - w częściach
W124 300D '87 - ojcowy
S202 C250 Turbodiesel Sport ASB '97
W202 C180 Esprit ASB '93 - ex
 
 
 
Daniel 
Dociekliwy

Pomógł: 50 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 4110
Skąd: Tczew
Wysłany: 10 Styczeń 2016, 13:01   

Pioterek,


Widze, ze po tylu latach na Forum nic się nie zmieniło.....


Napisałem jedynie, ze po zwolnieniu blokady i przekręceniu kluczyka nie ma możliwości zablokowania kolumny kierownicy. Nie będę dyskutował z "fachowcem" - opieram się jedynie na faktach.
_________________
S202 OM611 75kW
WDB2021941F870839


"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S.Lem
 
 
Pioterek 

Pomógł: 305 razy
Dołączył: 21 Paź 2007
Posty: 2857
Skąd: Giżycko
Wysłany: 10 Styczeń 2016, 13:46   

Daniel napisał/a:
Widze, ze po tylu latach na Forum nic się nie zmieniło.....

Zmieniło się, zmieniło. Tylko jakoś przez te 5 lat Twojej nieobecności jakoś nie tęskniłem zbytnio za Twoją dociekliwością.

Daniel napisał/a:
Napisałem jedynie, ze po zwolnieniu blokady i przekręceniu kluczyka nie ma możliwości zablokowania kolumny kierownicy. Nie będę dyskutował z "fachowcem" - opieram się jedynie na faktach.

Ja też nie będę dyskutował i też opieram się na faktach. Być może nie był pewny swojej roboty i dlatego tak uczynił w obawie przed brakiem możliwości odblokowania kolumny kierownicy.
_________________
Piotr
W114 230/8 Automatic '72 - w częściach
W124 300D '87 - ojcowy
S202 C250 Turbodiesel Sport ASB '97
W202 C180 Esprit ASB '93 - ex
 
 
 
Daniel 
Dociekliwy

Pomógł: 50 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 4110
Skąd: Tczew
Wysłany: 10 Styczeń 2016, 14:03   

Pioterek,


Wypowiadasz się za siebie, czy za wszystkich? Nie ma jednak być miło przywitany po kilku latach. To takie polskie...........


Wracając jednak do meritum. Musisz mi uwierzyć, ze jest tak jak napisałem. Nie mam w zwyczaju pisać - zwłaszcza w tematach dotyczących bezpieczeństwa - nierzetelnych informacji.


Zawsze jednak możemy podyskutować, jednak pamiętaj - jedynie argumenty merytoryczne maja w technice znaczenie.



Pozdrawiam i życzę wszelkiego dobrego w 2016 roku :-)
_________________
S202 OM611 75kW
WDB2021941F870839


"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S.Lem
 
 
Mors

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 23 Lis 2015
Posty: 211
Skąd: ZS
Wysłany: 10 Styczeń 2016, 19:41   

wiskontii napisał/a:
Mors, nie wygłupiaj sie


No co? Lubie kiedy wszystko działa tak jak powinno :)
_________________
Mercedes Benz S202 C220T CDI Elegance '99
WDB2021931F856499

Mercedes Benz C124 E200 Sportline '93r
WDB1240401C019974
 
 
Pioterek 

Pomógł: 305 razy
Dołączył: 21 Paź 2007
Posty: 2857
Skąd: Giżycko
Wysłany: 10 Styczeń 2016, 19:46   

Daniel

Oczywiście, że wypowiadam się za siebie. Każdy ma swój rozum. A "takie polskie" to były kiedyś Twoje posty, jak dobrze pamiętam, do których właśnie nie tęskniłem. Stąd moje słowa. Witam Cię serdecznie, ale nie w podskokach radości.

Nie wiem skąd wniosek, że Ci nie wierzę? Wpadasz w temat jak dzik w sosnę, cytujesz mój post, przedstawiasz swoje informacje (przysłowiowe 3 grosze), ale jedno z drugim nie ma wiele wspólnego. Ja opisałem przypadek kolegi, Ty zasadę działania. Mi tego nie trzeba tłumaczyć, od razu to napisałem. Więc temat zamknięty, a Ty dalej drążysz. Po co?
A co do merytoryczności: ja nie mam parcia na szkło i w każdym wątku nie muszę zaistnieć żeby się chwalić swoją wiedzą. Czasem coś napiszę, czasem kogoś poprawię, ale głupot nigdy nie wypisuję. Także bedzie okazja, bedziemy dyskutować. Tu nie mamy o czym.

Wzajemnie wszystkiego najlepszego w 2016 roku.
_________________
Piotr
W114 230/8 Automatic '72 - w częściach
W124 300D '87 - ojcowy
S202 C250 Turbodiesel Sport ASB '97
W202 C180 Esprit ASB '93 - ex
 
 
 
wiskontii 


Pomógł: 602 razy
Dołączył: 02 Lis 2010
Posty: 6369
Skąd: Gdynia
Wysłany: 10 Styczeń 2016, 19:49   

Mors napisał/a:
wiskontii napisał/a:
Mors, nie wygłupiaj sie


No co? Lubie kiedy wszystko działa tak jak powinno :)


Tu Ciebie Popieram ,ale całej wymiany to jestem na NIE
Koszt całego ustrojstwa 600-800zł zależności od Nr.Komputera.
A wystarczy do fachmana podjechać i stracić 100zł aby ogarnął samą stacje elektryczną
_________________
Elegance 94 benzyna automat C180
WDB2020181A225570 SPRZEDANY
W202 2.2 D 96r automat
WDB2021211A384252 Sprzedany
W202 2,2D 96r. automat 5stpopniowy kombi CLASSIC
WDB2021821F518660
 
 
Mors

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 23 Lis 2015
Posty: 211
Skąd: ZS
Wysłany: 10 Styczeń 2016, 19:52   

wiskontii napisał/a:
Mors napisał/a:
wiskontii napisał/a:
Mors, nie wygłupiaj sie


No co? Lubie kiedy wszystko działa tak jak powinno :)


Tu Ciebie Popieram ,ale całej wymiany to jestem na NIE
Koszt całego ustrojstwa 600-800zł zależności od Nr.Komputera.
A wystarczy do fachmana podjechać i stracić 100zł aby ogarnął samą stacje elektryczną


Spróbuje do kogoś podjechać...ale to w najbliższej przyszłości. Mam jeszcze pare tematów to ogarnięcia ważniejszych :)
 
 
Daniel 
Dociekliwy

Pomógł: 50 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 4110
Skąd: Tczew
Wysłany: 12 Styczeń 2016, 21:06   

Pioterek napisał/a:
Daniel

Oczywiście, że wypowiadam się za siebie. Każdy ma swój rozum. A "takie polskie" to były kiedyś Twoje posty, jak dobrze pamiętam, do których właśnie nie tęskniłem. Stąd moje słowa. Witam Cię serdecznie, ale nie w podskokach radości.

Nie wiem skąd wniosek, że Ci nie wierzę? Wpadasz w temat jak dzik w sosnę, cytujesz mój post, przedstawiasz swoje informacje (przysłowiowe 3 grosze), ale jedno z drugim nie ma wiele wspólnego. Ja opisałem przypadek kolegi, Ty zasadę działania. Mi tego nie trzeba tłumaczyć, od razu to napisałem. Więc temat zamknięty, a Ty dalej drążysz. Po co?
A co do merytoryczności: ja nie mam parcia na szkło i w każdym wątku nie muszę zaistnieć żeby się chwalić swoją wiedzą. Czasem coś napiszę, czasem kogoś poprawię, ale głupot nigdy nie wypisuję. Także bedzie okazja, bedziemy dyskutować. Tu nie mamy o czym.

Wzajemnie wszystkiego najlepszego w 2016 roku.




Nie rozumiesz.......


Podałeś informację która jest nieprawdziwa - dotycząca możliwości zablokowania stacyjki - pisałem już o tym. Wyjaśniliśmy to sobie - niepotrzebnie ciskasz się o byle uwagę. Naprawdę daj spokój.


Co do reszty - zawsze wydawało mi się, że osobiste wycieczki to się na PW załatwia, jednak nie dotyczy to wszystkich. Naprawdę nie mam pojęcia skąd u Ciebie tyle niepotrzebnej, hmmm... kąśliwości ;) Piszesz o 3 groszach, parcia na szkło. No cóż, pozwoliłem sobie dodać uwagę; ten temat jak i inne śledziłem od jakiegoś czasu - no w końcu odezwałem się. Parcie na szkło - tutaj muszę Cię zdziwić - od ponad 10 lat mam monitor LCD, także w moim przypadku to jedynie mógłbym mieć parcie na panel - nie wiem tylko czy to wyczerpuje znamiona parcia jako takiego... Piszesz o moim postach - one były różne, jedne lepsze, drugie gorsze. Dzisiaj pewnie bym napisał wiele rzeczy inaczej. Jednak tak samo jak Ty nie zapomniałeś moich postów, tak samo ja nie zapomniałem postów skierowanych do mojej osoby - one były też bardzo różne, często podważające to co pisałem - jednak niekoniecznie merytorycznie. Czasy się zmieniają - może teraz będzie lepiej.
Piszesz również o tym, że ja muszę zaistnieć wszędzie i podkreślić swoją wiedzę. Muszę Cię zmartwić - nie znam się na wszystkim, niestety. Powiem Ci tylko, że takie podejście jakie Ty teraz zaprezentowałeś powoduje, że naprawdę wiele utalentowanych userów, którzy chciel dzielić się swoją wiedzą z czasem odchodzili - pamiętaj zawsze ze szkodą dla Forum tego i czy innego. Komu by się chciało kolejny raz być opluwanym, bo znowu jakiś tam "mądrala" wie zawsze lepiej. Doceń innych, a sam będziesz miał szacunek nie tylko jako Moderator, ale i jako znawca tematu.


Proszę Cie - nie ciągnijmy tego dalej - jest jeszcze wiele do napisania, a ja nie mam już tyle czasu co kiedyś :-)


pozdrawiam
d.
_________________
S202 OM611 75kW
WDB2021941F870839


"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S.Lem
 
 
Pioterek 

Pomógł: 305 razy
Dołączył: 21 Paź 2007
Posty: 2857
Skąd: Giżycko
Wysłany: 13 Styczeń 2016, 00:19   

Daniel napisał/a:
Nie rozumiesz.......

To Ty nie rozumiesz, od początku próbuję Ci to wyłumaczyć.

Daniel napisał/a:
Podałeś informację która jest nieprawdziwa - dotycząca możliwości zablokowania stacyjki - pisałem już o tym. Wyjaśniliśmy to sobie - niepotrzebnie ciskasz się o byle uwagę. Naprawdę daj spokój.

Jeszcze raz: podałem przykład auta kolegi, gdzie ma odłączoną blokadę kierownicy przez człowieka który mu uruchamiał auto po awarii i tak mu to zrobił jak napisałem. Nie dyskutuje nad zasadą działania, jak TY, a tylko podaję przykład dlaczego blokada została odłączona. A teraz wyobraź sobie przypadkowe zablokowanie o jakim ja myślę i o którym pisałem wyżej: wkładasz klucz do stacyjki i blokada nie zwalnia, stacyjka napięcia nie podała i stoisz. Laweta itd. Podałem informację która jest nieprawdziwa?

Daniel napisał/a:
Co do reszty - zawsze wydawało mi się, że osobiste wycieczki to się na PW załatwia, jednak nie dotyczy to wszystkich. Naprawdę nie mam pojęcia skąd u Ciebie tyle niepotrzebnej, hmmm... kąśliwości Piszesz o 3 groszach, parcia na szkło. No cóż, pozwoliłem sobie dodać uwagę; ten temat jak i inne śledziłem od jakiegoś czasu - no w końcu odezwałem się. Parcie na szkło - tutaj muszę Cię zdziwić - od ponad 10 lat mam monitor LCD, także w moim przypadku to jedynie mógłbym mieć parcie na panel - nie wiem tylko czy to wyczerpuje znamiona parcia jako takiego... Piszesz o moim postach - one były różne, jedne lepsze, drugie gorsze. Dzisiaj pewnie bym napisał wiele rzeczy inaczej. Jednak tak samo jak Ty nie zapomniałeś moich postów, tak samo ja nie zapomniałem postów skierowanych do mojej osoby - one były też bardzo różne, często podważające to co pisałem - jednak niekoniecznie merytorycznie. Czasy się zmieniają - może teraz będzie lepiej.

A tutaj to mógłbyś sobie darować te "osobiste wycieczki" bo chyba nie ma czego wyjaśniać na PW. Dalej nawet nie skomentuję tego wątku o LCD bo szkoda klawiatury.
Co do postów, to po prostu pisałeś je zwykle w sposób, który ludzie źle odbierali, tak mi się wydaje. A do tego zawsze miałeś rację, nawet kiedy jej nie miałeś, jeśli wiesz co mam na myśli.

Cytat:
Piszesz również o tym, że ja muszę zaistnieć wszędzie i podkreślić swoją wiedzę. Muszę Cię zmartwić - nie znam się na wszystkim, niestety. Powiem Ci tylko, że takie podejście jakie Ty teraz zaprezentowałeś powoduje, że naprawdę wiele utalentowanych userów, którzy chciel dzielić się swoją wiedzą z czasem odchodzili - pamiętaj zawsze ze szkodą dla Forum tego i czy innego. Komu by się chciało kolejny raz być opluwanym, bo znowu jakiś tam "mądrala" wie zawsze lepiej. Doceń innych, a sam będziesz miał szacunek nie tylko jako Moderator, ale i jako znawca tematu.

Nie, nie napisałem, że Ty musisz "zaistnieć wszędzie i podkreślić swoją wiedzę". Napisałem, że ja nie muszę, a to zasadnicza różnica.
Nie pamiętam, żebyśmy na naszym forum stracili "wielu utalentowanych userów" i to ze szkodą dla forum. Ja nie jestem "jakiś tam mądrala i wiem zawsze lepiej", ale jak trzeci post z kolei Ci wyjaśniam, a Ty dalej nie rozumiesz o czym piszę i zarzucasz mi nieprawdę, to co mam sobie odejść z forum jak ci utalentowani userzy, czy jednak podjąć jeszcze jedną próbę wyjaśnienia, bo może w końcu załapiesz?
Widzisz tylko swoją rację, zobacz też rację drugiej strony. Nie wszystko jest czarno-białe.
Jeśli chodzi o docenianie innych, akurat z tym nie mam problemu i nigdy nie miałem. A szacunek też nie przyszedł do mnie za posty z Offtopicu przecież.

Cytat:
Proszę Cie - nie ciągnijmy tego dalej - jest jeszcze wiele do napisania, a ja nie mam już tyle czasu co kiedyś :-)

Już w poprzednim poście to napisałem, więc nie ciągnijmy.

Pozdrawiam
_________________
Piotr
W114 230/8 Automatic '72 - w częściach
W124 300D '87 - ojcowy
S202 C250 Turbodiesel Sport ASB '97
W202 C180 Esprit ASB '93 - ex
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,124 sekundy. Zapytań do SQL: 10