Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
XENON w C Klasie
Autor Wiadomość
Gość

  Wysłany: 7 Styczeń 2007, 19:34   XENON w C Klasie

Witam , chciałbym poznać Waszą opinię na temat przeróbki oświetlenia :mb: , czy ma to sens , bo cena trochę zastanawia 500-700zł , jak to wyglada w konfrontacji z policjantem , czy ktos juz to przerabiał ? mówię tu o palnikach D2R do lamp ze szkłem ryflowanym , żarówki H-1 . Mam takie oświetlenie W140 i brakuje mi tego w C klasie , a róznica jest znaczna .
Jarek
 
 
Gość

Wysłany: 7 Styczeń 2007, 20:34   

No właśnie. Sam jestem ciekawy tego tematu. Sam myślę o xenonach.
 
 
Krzeko 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Lis 2006
Posty: 162
Skąd: ZS + ZGY
Wysłany: 7 Styczeń 2007, 21:37   

Ja tez chcialem przerobic ale w prezencie od ubezpieczalni :mrgreen: dostalem komplet orginalnych ksenonow. Roznica jest kolosalna. Co do przerobek jesli zakupisz palniki z przeslonkami to ma to jakis sens bo wtedy swiatlo jakos sie skupia. Jesli nie to zapomnij bo po pierwsze bedziesz oslepial innych i swiecil w gwiazdy a po drugie widocznosc bedzie gorsza niz przy standardowych lampach (sprawdzone). Co do meetingu z policja to sprawa wyglada tak ze nie mozesz u siebie miec w aucie ksenonow jesli auto wczesniej nie bylo wyposazone. Do ksenonow wymagane sa spryskiwacze do oczyszczania itp. A jak to wyglada w rzeczywistosci to nie wiem. Ja niedosc ze niemam regulacji to niemam spryskiwaczy a i problemow z policja nie mam :)
_________________
C-180 elegance `93r - już po FL ;-P WDB2020181F037732 - Celina
Viano 3,0 Cdi AMBIENTE - Smok
 
 
 
berserkers 
Mr.Radek


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 22 Paź 2006
Posty: 243
Skąd: Szczecin
Wysłany: 8 Styczeń 2007, 13:53   

Mam u siebie ksenony oryginalne od c- klasy, bez spryskiwaczy i mechanizmu samopoziomujacego i jak narazie nie mam problemow z policja a i na przegladzie, ktory robilem w listopadzie nie bylo problemów. Roznica jest duza w porównaniu z normalna lampą.
_________________

 
 
sewan 
Oderint dum metuant

Pomógł: 35 razy
Dołączył: 10 Lip 2006
Posty: 900
Skąd: W-wa
Wysłany: 8 Styczeń 2007, 14:12   

Z tego, co wiem, w Kodeksie Drogowym nie ma ani słowa o wymogu posiadania spryskiwaczy.
Jest za to wymóg posiadania samopoziomowania lub regulacji, bo zabronione jest oślepianie innych kierowców.
Spryskiwacze są jednak fabrycznie montowane do ksenonów, a spowodowane jest to bardzo wąską wiązką światła, i przez to wysoką podatnością na spadek jasności spowodowany zabrudzeniem....
_________________
Myślę, więc jeżdżę :mb:
 
 
voshon 
C200, CLK 320 Cabrio


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 31 Lip 2006
Posty: 379
Skąd: Bytom
Wysłany: 15 Styczeń 2007, 13:21   

Heh, a ja mam oryginalne i szczerze Wam powiem, że wszelkiego rodzaju przeróbki typu montaz samych reflektorów bez spryskiwaczy i układu samopoziomowania nie mają sensu - taka samoróbka nigdy nie bedzie działać tak samo jak oryginał, co wiecej moze spowodować zagrozenie w ruchu drogowym przez oślepianie innych uczestników ruchu drogowego!
_________________
Gość zobacz moje damy WDB2020801F799122, WDB2084651T009322
 
 
WasilieW 

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 172
Skąd: Wrocław
Wysłany: 12 Luty 2007, 18:33   

Znalazłem przypadkowo taką aukcję KLIK KLIK , co o tym myślicie...będzie to działać?
_________________
MB C 180 sport '95 - wcześniej
Teraz W210 Classic '97 E200T - LPG Stag 300
 
 
 
voshon 
C200, CLK 320 Cabrio


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 31 Lip 2006
Posty: 379
Skąd: Bytom
Wysłany: 13 Luty 2007, 09:02   

Uwaga cytuje z w/w aukcji

" Po założeniu zestawu xenonowego, obecność na drogach zmienia się radykalnie:

Zyskuje się szacunek innych uczestników ruchu, ponieważ tego typu oświetlenie dotychczas zarezerwowane było wyłącznie dla samochodów klasy wyższej" :lol:

Nie wiem jak Wy, ale widok jakiegoś starego grzmota, który ma zamontowane ZENONY wzbudza moje politowanie a nie szacunek ... :roll:
_________________
Gość zobacz moje damy WDB2020801F799122, WDB2084651T009322
 
 
Gość

Wysłany: 13 Luty 2007, 10:02   

Cytat:
Nie wiem jak Wy, ale widok jakiegoś starego grzmota, który ma zamontowane ZENONY wzbudza moje politowanie a nie szacunek...


Mam tak samo, uważam że lepiej wydać więcej i kupić auto już z ksenonami jeśli komuś tak zależy, niż modyfikować grzmota :D
Przypominają mi się czasy, kiedy FSO zmieniało np. przód Poloneza i cała reszta chcących "być na czasie" przerabiała swoje Poldoloty. To samo dotyczy zresztą MB.
Dawniej w Warszawie, wśród taksówkarzy, było zapotrzebowanie na "szeroką listwę" w 124.
Ginęły wszystkim, bo złotówy wymieniały samochody na nowsze modele! :mrgreen:
Nie ma to jak być trendy!
 
 
sewan 
Oderint dum metuant

Pomógł: 35 razy
Dołączył: 10 Lip 2006
Posty: 900
Skąd: W-wa
Wysłany: 13 Luty 2007, 11:34   

Polecam zadzwonić do tego gościa z Allegro.
Okazuje sie bowiem, że palniki nie podlegają gwarancji, a jak się spali jeden palnik, to trzeba kupić cały drugi zestaw, bo osobno palniki są praktycznie nie do dostania.....
Jak się spali żarówka, to kupujesz jedną, wymieniasz i po problemie. :P
Na resztę pytań sami sobie odpowiedzcie. :wink:
_________________
Myślę, więc jeżdżę :mb:
 
 
dyzio87 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 14 Lut 2007
Posty: 197
Skąd: Pyskowice
Wysłany: 17 Luty 2007, 12:16   

Cytat:
Ja tez chcialem przerobic ale w prezencie od ubezpieczalni :mrgreen: dostalem komplet orginalnych ksenonow.


Ile taka przyjemnośc mniej wiecej kosztuje ??
W ogóle jak wyglądają oryginalne xenony wszystko sie meisci w lampie czy tez jest całe specjalne okablowanie przetwornice itd ??
Czym sie taka lampa rózni od normalnej lampy ??
 
 
 
Krzeko 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Lis 2006
Posty: 162
Skąd: ZS + ZGY
Wysłany: 17 Luty 2007, 18:52   

zewnetrznie lampa wyglada niby tak samo. Oczywisice jest troche inne szklo i wewnetrzna obuwowa troche inna. Poza tym to normalna lampa. A co do osprzetu to przewornice wychodza z tylu lamy na kablach i trzeba je gdzies wsicnac. Najlepszym miejscem to umieszczenie icg pod lampami.
A koszt. Nieduzy. Stawiasz auto na parkingu i czekasz az ci jakis roztropny kierwowca przod przestawi ;) A tak na powaznie to znalazlem na allegro. Ok 1400 zł z zarowkami, kierunkami i listewkami podreflektorowymi. Trafiejka niezla bo ciezko znalesc lampy do w202.
_________________
C-180 elegance `93r - już po FL ;-P WDB2020181F037732 - Celina
Viano 3,0 Cdi AMBIENTE - Smok
 
 
 
Gość

Wysłany: 22 Luty 2007, 19:26   

Jak juz jest temat ksenonow to mam male pytanie czy ktos moze wie na jakiej zasadzie jest rozwiazane poziomowanie automatyczne i czy da sie to zastosowac w dolozonych ksenonach oryginalnych do auta ktore tych ksenonow nie posiada?
 
 
Krzeko 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Lis 2006
Posty: 162
Skąd: ZS + ZGY
Wysłany: 22 Luty 2007, 19:43   

Przylaczam sie do tego bo sam nie mam a chcialbym wiedziec czy to mozliwe. Z tego co wiem to sa jakies czujniki z przodu i tylu auta ale jakie gdzie i dlaczego to nie wiem.
_________________
C-180 elegance `93r - już po FL ;-P WDB2020181F037732 - Celina
Viano 3,0 Cdi AMBIENTE - Smok
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,059 sekundy. Zapytań do SQL: 6