Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z licznikiem :/
Autor Wiadomość
seba_krk 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Paź 2006
Posty: 21
Skąd: Myślenice
Wysłany: 18 Luty 2007, 01:49   Problem z licznikiem :/

Witam…
Właśnie poskładałem moją C (była delikatnie z przodu uszkodzona) i dziwne rzeczy dzieją się z licznikiem. Po odpaleniu nie działają żadne wskaźniki ( prędkościomierz, obrotomierz, paliwo, temp…), po przejechaniu paru kilometrów zaczynają działać po kolei. Pierwsze podnosi się stan paliwa, później prędkościomierz, obrotomierz i temp… kontrolki wszystkie OK. z wyjątkiem SRS – musze wykasować błąd komputera.
Spotkał się już ktoś z takim zjawiskiem?

C180 '94 Elegance
Pozdrawiam
_________________
bo bez gwiazdy nie ma jazdy ;)
 
 
 
Grabol 
C180 Elegance 94

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Lip 2006
Posty: 60
Skąd: Włocławek
Wysłany: 18 Luty 2007, 16:10   

Ja Kolego mam często ten sam objaw tzn. latem nie miałem takich niespodzianek z licznikiem, ale odkąd zrobiło się zimno często przez jakieś 5 km jadę z dziąłającym obrotomierzem, a potem załącza się reszta wskaźników. Podobno to taka wada liczników w naszych :mb: Gdzieś w gazecie wyczytałem, że wskazówki się lepią do tych cypelków ograniczających, na których opierają się wskazówki.
 
 
jacon 
NIGHT HUNTER

Pomógł: 157 razy
Dołączył: 07 Lis 2006
Posty: 1948
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 18 Luty 2007, 19:09   

W moim jak jest zimno lepi się tylko wskazówka temperatury, ale nigdy nie miałem problemów z resztą, nawet w największe mrozy.
A tak swoją drogą to czy jest jakiś sposób aby to zniwelować całkowicie ?
_________________
NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI
esprit champion limited 98' ex
W203 Awantgarde 2001 kombi automat 2.0 kompressor teraz syna
R170 SLK 2002r. 2.0 kompressor automat żony
W201 1990r. 2.0 E automat obecnie moje autko
 
 
 
Gerri 

Pomógł: 45 razy
Dołączył: 30 Mar 2006
Posty: 1255
Skąd: Limerick
Wysłany: 18 Luty 2007, 19:29   

Dokładnie odtłuścić miejsce styku wskazówki i kołeczka. Można wziąść nożyk do tapet lub żyletkę i to miejsce styku dokładnie przeskrobać. Można na kołeczki nałożyć cienkie "kondoniki" z gumy.
Ogólnie bardziej wrażliwe są liczniki produkcji "Motometer" (nazwa jest na cyferblacie)
 
 
seba_krk 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Paź 2006
Posty: 21
Skąd: Myślenice
Wysłany: 18 Luty 2007, 22:23   

hmmm. dzięki za wypowiedzi. Troche sie uspokoiłem ;) myślałem że to jakiś większy problem. Ale zawsze musi pozostać jakieś ale i właśnie pojawił mi sie kolejny problem - pedał sprzęgła nie zawsze odbija :/ ehh te MB ;)
_________________
bo bez gwiazdy nie ma jazdy ;)
 
 
 
Gość

Wysłany: 19 Luty 2007, 13:49   

seba_krk napisał/a:
Właśnie poskładałem moją C (była delikatnie z przodu uszkodzona) i dziwne rzeczy dzieją się z licznikiem. Po odpaleniu nie działają żadne wskaźniki ( prędkościomierz, obrotomierz, paliwo, temp…), po przejechaniu paru kilometrów zaczynają działać po kolei.


Miałem to samo. To taka przypadłość C-klasy. Wskazówki się kleiły do kołeczków ograniczających. Pomogło wyczyszczenie miejsca styku, trzeba niestety wyjąć do tego liczniki. Teraz działa bez zarzutu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,108 sekundy. Zapytań do SQL: 10