Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Łukasz
17 Styczeń 2012, 18:33
Hamulec ręczny (postojowy) & linka
Autor Wiadomość
andrzej 

Dołączył: 20 Sie 2006
Posty: 80
Skąd: ok Katowic
  Wysłany: 19 Luty 2007, 20:29   Hamulec ręczny (postojowy) & linka

Jak w temacie pojawil sie problem z tym hamulcem. Dzwignie zapadki wszystko dziala prawidlowo tylko jest miekko pod nogą. Gdzie mozna szukac przyczyny albo co moze byc powodem tego niedomagania. Przesledzilem w miare uwaznie forum i niewidzialem takiego tematu. Wymienilem dzisiaj klocki bo myslalem ze tu moze byc przyczyna ale widze ze jedno z drugim ma niewiele wspulnego.
Moze ktos z kolegow przerabial ten problem.
_________________
W 202 C 1.8 1994 LPG
Ostatnio zmieniony przez Przemek 18 Lipiec 2008, 10:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
HenrykN 


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 27 Lip 2006
Posty: 187
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 19 Luty 2007, 21:42   Hamulec ręczny (postojowy)

Witaj!! :mb:
To jest mercedes hamulec postojowy to całkiem inny patent- niby ręczny a jest nożny :lol:
W tylnym kole masz tarcze i klocki, wewnątrz tarczy jest bęben a w nim szczęki hamulcowe.
To znaczy, że wymiana klocków nie ma wpływu na hamulec postojowy. :wink:
Zdejmij kanapę, pod spodem masz klapkę odkręć ją i sprawdz działanie mechanizmu
i połączenia linek. Może coś się urwało i sprężynuje, dlatego jest mięki. :?
Sprawdz też w jakim stanie masz szczęki hamulcowe- musisz przy tym ściagnąc
zacisk i zdjąć tarczę hamulcową. :!:
Pozdrawiam-HenrykN :mrgreen:
_________________
HenrykN C180-1998r-LPG-Automat;VIN WDB2020181A661019 + Yamaha DragStar 650
W204 C200 1.8 Kompressor 184 KM
VIN WDD 2040411F001502
 
 
andrzej 

Dołączył: 20 Sie 2006
Posty: 80
Skąd: ok Katowic
Wysłany: 19 Luty 2007, 21:53   

Narazie wielkie dzieki
Jutro z samego rana zabieram sie do pracy. Sprubuje zajrzec przez to okienko pod tylna kanapa moze pekla jednak jakas linka bodż ciegno bo to stalo sie tak odrazu przestalo dzialaci juz a nie ze najpierw był słabszy chamulec itd..

Pozdrawiam :D
_________________
W 202 C 1.8 1994 LPG
 
 
 
Gość

Wysłany: 19 Luty 2007, 22:13   

Witaj , jak pedał wciskasz do ''dna'' to może jest zerwana jedna z linek ale prorokuje że przyczyna tkwi w nie działajacym rozpieraku szczęk , ten element najczęsciej zawodzi w mechaniźmie hamulca pomocniczego , jak wcześniej mówił Henio N zdemontuj tarczę , wymontuj szczęki i sprawdź czy rozpierak działa . Aby wymontowac tarczę musisz odkręcic mocowanie zacisku .
p.Jarek
 
 
waldek500 

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 14 Lut 2007
Posty: 330
Skąd: Chełm
Wysłany: 20 Luty 2007, 00:37   

zdejmij tylna kanape bo linka pod nią ci spadla na 100 %. ta linka spada bo nie dziala regulator napiecia linki w kole. u mnie tez spada raz na dwa miesiace ale czekam jak bedzie cieplej:)
to typowa usterka. dodam ze te linki czesto spadaja natomiast ja jeszcze o zerwaniu w 202 nie slyszalem.
_________________
E250 TD 98' avantgarde ale z przerobionym zawieszeniem.
 
 
andrzej 

Dołączył: 20 Sie 2006
Posty: 80
Skąd: ok Katowic
Wysłany: 21 Luty 2007, 20:43   

Wielkie dzieki koledzy przyczyną była rzeczywiscie spadnieta linka pod tylną kanapą a nawet dwie :D
Pozdrawiam Andrzej
_________________
W 202 C 1.8 1994 LPG
 
 
 
smochy_bronx 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Lut 2007
Posty: 266
Skąd: Poznań
Wysłany: 18 Marzec 2008, 18:22   

witam, chwialbym odswiezyc temat, moj hamulec działa ale musze wciskac go dosyc gleboko, istnieje cos takiego jak regulacja naciagu linki??
_________________
MB C180 Elegance 95r.
 
 
 
DarekGA 
270000km

Pomógł: 22 razy
Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 273
Skąd: 3miasto
Wysłany: 18 Marzec 2008, 19:17   

Tak pod tylnym siedziskiem, pod wygluszeniami jest blacha osłaniająca mechanizm hamulca recznego a tam sruba do regulacji naciągu linek. Jak zdemontujesz siedzisko to wszystko zobaczysz.
_________________
C220 T CDI Esprit WDB2021931F979448
 
 
 
duchcyfr

Dołączył: 17 Lut 2008
Posty: 16
Skąd: Ziemia
Wysłany: 19 Marzec 2008, 01:08   

Z tyłu pod kanapą (na samym środku) znajduje się regulator napięcia linki, ale działa on automatycznie (samoczynnie reguluje długość linki). Tam raczej nic nie ustawisz. Jeśli chcesz dobrze wyregulować hamulce musisz zrobić to w każdym z kół z osobna. Dokładny opis tej czynności jest w książce „Sam naprawiam” na str.178 z działu http://www.w202.pl/dload.php?action=file&id=9
_________________
MB 220D '94
 
 
Przemek 
Site Admin
W202 C180 LPG Esprit

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Gru 2005
Posty: 405
Skąd: lubuskie
Wysłany: 18 Lipiec 2008, 10:25   

Witam

Czy wymienial ktos moze linke hamulca recznego ( postojowego) - chodzi mi o te przednia czesc co biegnie od dzwigni noznej do tego napinacza pod tylnym siedzeniem?
Wystrzepila mi sie i zerwala i musze wymienic.
Ile moze kosztowac i jak z wymiana - trzeba sciagac cala tapicerke pod ktora ona biegnie ?

[ Dodano: 21 Lipiec 2008, 22:06 ]
wlasnie jestem w trakcie wymiany - chwila przerwy na spóźnioną kolacje i wracam do garazu klasc sie pod autem i przeciagac i mocowac nowa linke.
_________________
W służbie Jej Królewskiej Mości
W202 C180 Esprit LPG => BRC Sequent 24
 
 
lampartos 
C200 Esprit

Dołączył: 31 Lip 2009
Posty: 13
Skąd: Elbląg
Wysłany: 11 Sierpień 2009, 08:28   

A ja mam taki problem ze swoim hamulcem pomocniczym, a mianowicie nie odbija do końca. Po pociągnięciu rączki hamulec zwalnia się jednak muszę jeszcze pociągnąć ręką pedał aby zgasła kontrolka.
Wyciągnąłem pedał ale nie bardzo na czym polega jego zasada działania i co może być przyczyną. Może ktoś się orientuje albo spotkał się z podobnym problemem.
 
 
Krynek 

Pomógł: 49 razy
Dołączył: 18 Lis 2008
Posty: 386
Skąd: Lublin[SB]
Wysłany: 11 Sierpień 2009, 09:01   

lampartos napisał/a:
A ja mam taki problem ze swoim hamulcem pomocniczym, a mianowicie nie odbija do końca. Po pociągnięciu rączki hamulec zwalnia się jednak muszę jeszcze pociągnąć ręką pedał aby zgasła kontrolka.
Wyciągnąłem pedał ale nie bardzo na czym polega jego zasada działania i co może być przyczyną. Może ktoś się orientuje albo spotkał się z podobnym problemem.

Ja się spotkałem z takim problemem, a winna była taka większ sprężyna odciągająca pedał, w aso kosztowała coś koło 20zł (sytuacja ta miała miejsce w w124, ale sądzę, że tutaj może być podobnie)
 
 
grz 

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Paź 2006
Posty: 352
Skąd: Wrocław
Wysłany: 11 Sierpień 2009, 09:12   

lampartos, możesz mieć przyrdzewiałe linki w pancerzach. A może dostała się woda do okładzin i tam jest przyrdzewiałe-nie odbija.
_________________
V8
__________________________________________
www.gryuliczne.com
 
 
lampartos 
C200 Esprit

Dołączył: 31 Lip 2009
Posty: 13
Skąd: Elbląg
Wysłany: 11 Sierpień 2009, 09:14   

Krynek napisał/a:
lampartos napisał/a:
A ja mam taki problem ze swoim hamulcem pomocniczym, a mianowicie nie odbija do końca. Po pociągnięciu rączki hamulec zwalnia się jednak muszę jeszcze pociągnąć ręką pedał aby zgasła kontrolka.
Wyciągnąłem pedał ale nie bardzo na czym polega jego zasada działania i co może być przyczyną. Może ktoś się orientuje albo spotkał się z podobnym problemem.

Ja się spotkałem z takim problemem, a winna była taka większ sprężyna odciągająca pedał, w aso kosztowała coś koło 20zł (sytuacja ta miała miejsce w w124, ale sądzę, że tutaj może być podobnie)


A gdzie znajduje się ta sprężyna?? Czy chodzi o tą skrętną sprężynę w pedale hamulca?

[ Dodano: 11 Sierpień 2009, 09:17 ]
grz napisał/a:
lampartos, możesz mieć przyrdzewiałe linki w pancerzach. A może dostała się woda do okładzin i tam jest przyrdzewiałe-nie odbija.


Raczej wykluczam taką sytuację. Z tego co widziałem linki są w bardzo dobrym stanie.

[ Dodano: 11 Sierpień 2009, 09:18 ]
Właściwie to zastanawiam się co odpowiada za odciągnięcie pedała hamulca ręcznego. Tam w pedale znajduje się taka "nawinięta", skrętna sprężyna. Czy to ona odpowiada za odciągnięcie pedała hamula ręcznego??
 
 
Krynek 

Pomógł: 49 razy
Dołączył: 18 Lis 2008
Posty: 386
Skąd: Lublin[SB]
Wysłany: 11 Sierpień 2009, 09:23   

Dokładnie to nie powiem, bo nie pamiętam :oops: , była to grubsza sprężyna i na pewno skrętna :) Później jak mi się uda wyrwać z pracy to zejdę do samochodu i o ile będzie jak zrobię zdjęcie
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,243 sekundy. Zapytań do SQL: 11