Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Pioterek
1 Lipiec 2012, 20:20
wysoka temperatura silnika 100 st.!!!
Autor Wiadomość
smochy_bronx 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Lut 2007
Posty: 266
Skąd: Poznań
  Wysłany: 7 Marzec 2007, 17:07   wysoka temperatura silnika 100 st.!!!

witam forumowiczów, moim problemem jest wysoka temperatura silnika, juz zimą zauważylem, że wskazówka w korku przekracza zdecydowanie 80 st. im cieplej robilo sie na zewnatrz tym cześciej i szybciej temperatura silnika rosla, dzisiaj gdy zaparkowalem w domu wynosila ona az 100 st. zostawielm silnik wlaczony na pare minut i temperatura juz nie podniosla sie wyzej, dlatego podejzewalem, ze termostat nie puszcza, ale mechanik mowi, ze jest ok. uwage moja zwrocil wiatrak chlodnicy, ktory mimo tak wysokiej temperatury pracowal sobie spokojnie na niskich obrotach. sam nie wiem, gdy jade poza miastem to wskazowka w przeciagu kilku minut wraca ponizej 80 st.
co do zakresu optymalnej temp. to wynosi ona 60-80 st, nie wiecej. (niektórzy mowili, ze nie mam sie czym martwic bo zakres ten to 80-90, nieprawda)
robi sie coraz cieplej i dreszcze mnie przechodzi na mysl o staniu w korku latem, ktora części jest zepsuta? moze mial ktos podobne problemy?
_________________
MB C180 Elegance 95r.
 
 
 
btx

Pomógł: 45 razy
Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 1736
Skąd: Looblyn
Wysłany: 7 Marzec 2007, 17:27   

a wiatrak masz na wiskozie czy elektryczny ?
masz klime ? czy chlodnica jest z korkiem wlewu ?
 
 
smochy_bronx 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Lut 2007
Posty: 266
Skąd: Poznań
Wysłany: 7 Marzec 2007, 18:42   

nie wiem jaki mam wiatrak, klimy nie posiadam a wlew jest w plastikowej tubie nad chlodnicą
_________________
MB C180 Elegance 95r.
 
 
 
maromer 
C200 Sport 95r

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 444
Skąd: Pułtusk
Wysłany: 7 Marzec 2007, 18:47   

witam
miałem ten sam problem i okazało się ze to jest wiskoza. Naprawa pomogła wszystko jest ok tak jak było wczesniej
Pozdro
_________________
C200 Sport 95r LPG
 
 
 
smochy_bronx 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Lut 2007
Posty: 266
Skąd: Poznań
Wysłany: 7 Marzec 2007, 19:59   

a co to jest ta wiskoza? bo widzialem na allegro sprzeglo wiskotyczne, czy bede musail kupowac sprzeglo?
_________________
MB C180 Elegance 95r.
 
 
 
maromer 
C200 Sport 95r

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 444
Skąd: Pułtusk
Wysłany: 7 Marzec 2007, 20:19   

tak to jest włąsnie to sprzegło, ja swoje naprawiłem wiec obeszło sie bez kupowania
pozdro
_________________
C200 Sport 95r LPG
 
 
 
jacon 
NIGHT HUNTER

Pomógł: 157 razy
Dołączył: 07 Lis 2006
Posty: 1948
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 9 Marzec 2007, 20:38   

smochy_bronx napisał/a:
a co to jest ta wiskoza? bo widzialem na allegro sprzeglo wiskotyczne, czy bede musail kupowac sprzeglo?

Lepiej zainwestuj i usuń tę usterkę przed latem, będziesz miał św. spokój, przerabiałem to dokładnie rok temu. Pozdrowienia
_________________
NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI
esprit champion limited 98' ex
W203 Awantgarde 2001 kombi automat 2.0 kompressor teraz syna
R170 SLK 2002r. 2.0 kompressor automat żony
W201 1990r. 2.0 E automat obecnie moje autko
 
 
 
sielu 
pozdrawiam

Dołączył: 21 Sie 2006
Posty: 21
Skąd: Żyrardów
Wysłany: 9 Marzec 2007, 23:25   visco

Właśnie jestem w temaci:)Wczoraj wymieniałem też wiskozę w swoim :mb: .Banalnie prosta sprawa tylko trzeba mieć klucz płaski rozmiar 36 i pamiętać że jest lewy gwint.Póżniej trzy male śróbki i załatwione.O ile spokojniejsza dusza gdy wjeżdża się do miasta ,masz stanąć w korku i w gorący dzień jesteś zmuszony włączać ogrzewanie:)Koszt w sumie nowej wiskozy nie jest aż tak duży około 200zł .na allegro.A masz pewność że nie przegrzejesz silnika.
_________________
pozdrawiam wszystkich
 
 
 
newjunior 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Lut 2006
Posty: 81
Skąd: Srebrowo
Wysłany: 25 Marzec 2007, 17:45   

chłopaki jak te wisko odkręcić, ok gwint jest lewy to sie odkręca w druga stronę bo mi sie cały czas kolko na którym jest wisco kreci jak je z blokować??
_________________
c200 Sport '95
 
 
sielu 
pozdrawiam

Dołączył: 21 Sie 2006
Posty: 21
Skąd: Żyrardów
Wysłany: 25 Marzec 2007, 22:15   wisko

W moim przypadku było tak,że doszlifowałem sobie śrubokręt który był dość gruby i sztywny(żeby się nie wyginał),włożyłem go pomiędzy śróbki które są między silnikiem a wskozą.Trzeba to zrobić dość energicznie,dużą mocą a jednocześnie z wyczuciem gdyż wiatrak jest osadzony na pompie wodnej i żeby później nie było wycieku z pompy.Powodzenia :D
_________________
pozdrawiam wszystkich
 
 
 
newjunior 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Lut 2006
Posty: 81
Skąd: Srebrowo
Wysłany: 26 Marzec 2007, 21:28   Re: wisko

sielu napisał/a:
W moim przypadku było tak,że doszlifowałem sobie śrubokręt który był dość gruby i sztywny(żeby się nie wyginał),włożyłem go pomiędzy śróbki które są między silnikiem a wskozą.Trzeba to zrobić dość energicznie,dużą mocą a jednocześnie z wyczuciem gdyż wiatrak jest osadzony na pompie wodnej i żeby później nie było wycieku z pompy.Powodzenia :D

sielu rozumiem o co ci chodzi ale u mnie to raczej nie wypali, znacie sposób na zatrzymanie tego kola na którym jest wisco ?? bo mam ochotę to zrobić :)

wiecie jak zrobić ten docisk(jest on w instrukcji w202) który by trzymał kolo
_________________
c200 Sport '95
 
 
logier 

Dołączył: 07 Lut 2007
Posty: 19
Skąd: łęczyca
Wysłany: 18 Kwiecień 2007, 20:00   

zakladasz klucz i musisz energicznie puknąc w niego młotkiem i na 100% sruba puści nie trzeba nic podkładać na pompe wody. Przerabiałem ten temat pare dni temu jednak wymiana wiskozy nie usuneła do końca problemu temp nadal ok 100'C
 
 
 
newjunior 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Lut 2006
Posty: 81
Skąd: Srebrowo
Wysłany: 18 Kwiecień 2007, 21:36   

logier napisał/a:
zakladasz klucz i musisz energicznie puknąc w niego młotkiem i na 100% sruba puści nie trzeba nic podkładać na pompe wody. Przerabiałem ten temat pare dni temu jednak wymiana wiskozy nie usuneła do końca problemu temp nadal ok 100'C


u mnie po wymianie wiskozy już nie mam problemów z temperatura, rok wcześniej wymieniłem termostat a teraz wisko i jest dobrze

to może teraz zmień termostat :?
_________________
c200 Sport '95
 
 
KKKamilw 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Kwi 2007
Posty: 98
Skąd: Lipno
Wysłany: 19 Kwiecień 2007, 00:11   

A może coś z chładnica ? Wiem że brzmi głupio ale mój kumpel miał podony peoblem pomogło czyszczenie chłodnicy kupił jakis preparat za pare zł na stacji benzynowej wlał do chłodnich przejechał kilka km spuścił cały płyn (był ciemno brązowy wyleciała masa syfu) wlał nowy i problemu stąpił. Ludzie często wlewają w lato zwykłą wode ponieważ nie ma broblemu z zamarzaniem która posiada kamień i on osiada na cienkich rurkach w chłodnicy.

Moze chłodnica jest zabrudzona i nie matakiego przepływu wody jak być powinien.
 
 
 
Gość

Wysłany: 19 Kwiecień 2007, 11:09   

A własnie mam zamiar poddac :mb: czyszczeniu chlodnicy ale wiem, ze pozniej trzeba wlac caly plyn nowy.Tylko na ile trzeba sie przygitowac tzn ile litrow plnu wchodzi do chlodnicy??
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,213 sekundy. Zapytań do SQL: 10