Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Piszczy skrzypi w kole od strony kierowcy:)
Autor Wiadomość
Gość

Wysłany: 13 Marzec 2007, 23:21   Piszczy skrzypi w kole od strony kierowcy:)

witam co to moze byc czyzby sworzen? zaczelo stopniowo a teraz mnie wkurza na maxa bo jak jade po niezbyt rownej drodze skrzypi w kole od kierowcy jak wołga stara !! na postoju slychac tylko jak rozkolysze z przodu auto !! jak zaczne nim kolysac gora dol to piszczy ale sworzen wyglada mi na gut gumka na nim cała skrecilem mocno kola otworzylem maske i zaczelem autem kolysac to nie dochodzi to zbytnio ze sworznia trudno to zlokalizowac jutro bede musial na kanal wejsc ktos bedzie musial mi kolysac autem i poszukiwania w celu wstrzykniecia smaru z olejem:)

a teraz pytanko co lubi piszczec z przodu w c klasie hehe?:) bo nei wiem od czego sie zabrac czy sciagac pokrywe silnika i szukac w srodkowych drazkach ?
 
 
Aloiz 


Pomógł: 28 razy
Dołączył: 26 Wrz 2006
Posty: 754
Skąd: Sanok
Wysłany: 13 Marzec 2007, 23:28   

mialem to samo Panie drogi to pewnie bedzie sworzen wahacza..... jak bedziesz wymienial to od razu obydwa bo nie bedziesz musial za jakis czas znowu podnosic auta ponownie rozkrecac... ja placilem po 55 zl za sztuke ...... tez skrzypialo jak jechalo sie po dziurach czy bujnelo sie na postoju......
_________________
Ex: C180 Elegance '94
WDB2020181A089266
E320 CDI Avantgarde '99
WDB2100261A988449
 
 
 
Gość

Wysłany: 13 Marzec 2007, 23:32   

ok !! bede musial myslec nad wymianką!! dobrze ze to nie te sworznie co w w201 i w124 przez ktore wiele osob wyladowalo na drzewach ciesze sie ze tutaj ta sprawe wkoncu rozwiazali !!
 
 
przemaspoll
[Usunięty]

Wysłany: 14 Marzec 2007, 09:54   

Witam.. miałem identyczne objawy,już zrobione. Sworzeń wahacza,płaciłem 100zł razem z wymianą. Pozdrawiam.
 
 
Stilgar 


Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 68
Skąd: Warszawa
Wysłany: 14 Marzec 2007, 10:26   

Witam. Jeśli ten odgłos jest słyszalny w momencie gdy zaczynasz samochodem kołysać gora dol a nie słychać w momencie skręcania kół zwłaszcza gdy samochód stoi w miejscu może to być drążek stabilizacyjny a konkretnie
elementy gumowe które go trzymają...są cztery sztuki dwie zewnętrzne bliżej kól i na te bym stawiał oraz dwie bliżej środka. Ja wymieniłem wszystkie i pomogło...koszt niewielki po 15 zł od sztuki i pomogło. W moim przypadku skrzypiało też lekko przy skręcaniu więc też podejrzewałem sworzeń . Swoją drogą odgłosy naprawdę wkurzające , u mnie pojawiły się na jesieni i miałem taki klimat że jak wjechałem w kałuże to na jakiś czas skrzypienie ustępowało potem znowu się pojawiało . Pozdrawiam :mb:
 
 
 
radams 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Kwi 2006
Posty: 37
Skąd: Warszawa
Wysłany: 14 Marzec 2007, 15:16   

[quote="Stilgar"]Witam. Jeśli ten odgłos jest słyszalny w momencie gdy zaczynasz samochodem kołysać gora dol a nie słychać w momencie skręcania kół zwłaszcza gdy samochód stoi w miejscu może to być drążek stabilizacyjny a konkretnie
elementy gumowe które go trzymają...są cztery sztuki dwie zewnętrzne bliżej kól i na te bym stawiał oraz dwie bliżej środka.

Też tak kiedyś miałem w poprzednim aucie (nie :mb: ) co więcej piszczało też po wymianie tych gumek, dopiero stary mechanik od zawieszeń powiedział mi, żeby przy montażu wewnętrzne powierzchnie gumek posmarować gęstym płynem do mycia naczyń (ludwik). Po tym zabiegu wk.... piszczenie ustało
pzdr
Rafał
_________________
c200 CDI
 
 
 
Stilgar 


Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 68
Skąd: Warszawa
Wysłany: 14 Marzec 2007, 16:45   

Faktycznie opcje z ludwikiem też przerabiałem , jednak objaw powracał po kilku dniach więc jednak skusiłem się na wizytę w warsztacie , mechanik od razu wiedział w czym jest rzecz ...wymienił te gumy na wersje z mniejszą średnicą otworu (minimalnie) niż te które są przewidziane dla mojej :mb: . Jak na razie mam spokój z tematem .
 
 
 
ozim 
C180 Esprit '94

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 29 Sty 2007
Posty: 48
Skąd: Płock
Wysłany: 14 Marzec 2007, 22:03   

Jeśli już zdecydujesz się wymieniać sworzeń to pamiętaj: nie kupuj byle g-wna.
Ja kupiłem takie nowe cacko - okazało się później że tureckie, zamontowałem i po przejechaniu 500 km musiałem czynność powtórzyć !
Kupiłem niemiecki i dopiero jest o.k.
 
 
Gość

Wysłany: 14 Marzec 2007, 22:12   

kupilem febi ! w 201 mialem tureckie jakies firmy ad czy cos takiego bardoz tanie i wytrzymaly mi kupe tysiecy km !!!
mam nadzieje ze to skrzeczy sworzen bo nie chce m isie szukac dziury w calym gumy na stabilizatorze sa eleganckei chociaz zastanawiam sie czy za jednym razem nei kupic tez nowych np lemfordera i zalozyc !!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,111 sekundy. Zapytań do SQL: 10