Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
regeneracja reduktora
Autor Wiadomość
raafe 

Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 30
Skąd: Wrocław
Wysłany: 1 Luty 2011, 16:16   regeneracja reduktora

Witam,

niedawno bylem u gazownika. Diagnoza - uszkodzony reduktor. Objawy, nie równa praca silnika, duszo słabszy jak na benzynie. Spec stwierdził ze reduktor utrzymuje cały czas zbyt duże ciśnienie co może w efekcie spowodwac uszkodzenie wtryskiwaczy. Moje pytanie jest takie. czy za pomoca zestawu reneracyjnego np. http://allegro.pl/b20-kom...1438657149.html jestem w stanie naprawić ten reduktor? Nowy to przyjemność ok 500zł :/ Auto na gazie przejechało jak dotad ok 60tyś km...

Mercedes C180, 1998r, manual, instalacja sekwencyjna BRC Fly Sequent
 
 
polofix 
polofix

Pomógł: 57 razy
Dołączył: 01 Lis 2009
Posty: 2475
Skąd: Turek/Dobra
Wysłany: 1 Luty 2011, 16:32   Re: regeneracja reduktora

jak najbardziej że można zregenerować. jak masz troszke czasu i kilka posdtawowych narzędzi to nie ma problemu. kupowalem u tego gościa też części i moj kumpel też i jesteśmy zadowoleni.BRC po 60 tys to troche szybko.
 
 
 
Krynek 

Pomógł: 49 razy
Dołączył: 18 Lis 2008
Posty: 386
Skąd: Lublin[SB]
Wysłany: 1 Luty 2011, 16:50   

Ja też robiłem to jakieś dwa miesiące temu i bez problemów maks 2 godziny roboty z przerwą na śniadanie i kawę ;) Słyszałem, że może być też tak iż po regeneracji coś nie bardzo, ale jakoś nie przychodzi mi do głowy, że tam można coś zepsuć. W zestawie naprawczym jest narysowane gdzie idzie jaka uszczelka, także nie idzie tego pomylić. Najważniejsze to dokładnie wyczyścić reduktor z gazowego syfu i później dokładnie spokojnie poskładać, pamiętając o tym, żeby śruby na reduktorze dokręcać na krzyż.
I tyle :)
 
 
raafe 

Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 30
Skąd: Wrocław
Wysłany: 1 Luty 2011, 17:22   

dzieki za szybka odpowiedź. Ale jak myslicie czy dzieki regeneracji zmniejszy się ciśnienie i wszystko wróci do normy? Zastanawiam sie czy warto wydac tą 100 i nie miec pewności czy lepiej nowy reduktor za 500zł...hmmm
 
 
Krynek 

Pomógł: 49 razy
Dołączył: 18 Lis 2008
Posty: 386
Skąd: Lublin[SB]
Wysłany: 1 Luty 2011, 17:32   

Cytat:
dzieki za szybka odpowiedź. Ale jak myslicie czy dzieki regeneracji zmniejszy się ciśnienie i wszystko wróci do normy? Zastanawiam sie czy warto wydac tą 100 i nie miec pewności czy lepiej nowy reduktor za 500zł...hmmm

Ja myślę, że będzie ok, a który to reduktor 500 kosztuje ?
 
 
raafe 

Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 30
Skąd: Wrocław
Wysłany: 1 Luty 2011, 17:50   

Krynek napisał/a:
Cytat:
dzieki za szybka odpowiedź. Ale jak myslicie czy dzieki regeneracji zmniejszy się ciśnienie i wszystko wróci do normy? Zastanawiam sie czy warto wydac tą 100 i nie miec pewności czy lepiej nowy reduktor za 500zł...hmmm

Ja myślę, że będzie ok, a który to reduktor 500 kosztuje ?



na przykład ten: http://allegro.pl/b22-red...1432758974.html

poza tym gazownik mi podał taką cenę...ale chyba zaryzykuje i spróbuje zregenerować, dzieki za opinie

pozdrawiam
 
 
Krynek 

Pomógł: 49 razy
Dołączył: 18 Lis 2008
Posty: 386
Skąd: Lublin[SB]
Wysłany: 1 Luty 2011, 18:06   

raafe napisał/a:

na przykład ten: http://allegro.pl/b22-red...1432758974.html

Ten to raczej odrobinę za duży na c180, no ale na pewno nie będzie za mały na tę moc :)
 
 
lukash988 

Dołączył: 22 Gru 2010
Posty: 95
Skąd: BIA
Wysłany: 1 Luty 2011, 22:57   

Ja również przymierzam się do regeneracji reduktora. Nie wiem jaki sens jest kupować nowy bo co w takim ustrojstwie może się zepsuć? Dwie membrany i uszczelki mogą stracić swoje właściwości. W poprzednim samochodzie (astra f 1.4) też proponowano mi zmianę reduktora za niewiele poniżej 500PLN ale kupiłem za niecałą stówkę zestaw naprawczy i śmigał jak nowy.
Proponuje powymieniać również filterki od gazu (groszowe sprawy) a różnica odczuwalna.
 
 
13696 
Mateusz

Pomógł: 10 razy
Dołączył: 29 Lis 2008
Posty: 664
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2 Luty 2011, 10:58   

ciekawa sprawa chłopaki reduktor brc do regeneracji po 60kkm i to nie jest slaby parownik tylko taki który w Twoim aucie pracuje na polowie mocy no ale zdazaja sie i takie zeczy

moja rada byla by taka zeby rozebrac parownik i zobaczyc czy jaks uszczelka z zaworku przy membranach nie zsunela sie czy odksztalcila zlozyc parownik od nowa i wtedy pojechac na regulacje wtedy tez bedziesz wiedzial w jakim stanie sa membrany

zuzyte membrany powodowaly by skoki cisnienia przy jezdzie ale przy podzespolach brc mozna bez problemu wyregulowac (jalowe obroty) nawet przy cisnieniu 1,5bara powinien pracowac plynnie moim zdaniem cos w reduktorze jest nie tak i nie koniecznie przez zuzycie
_________________
c200 kompressor (lpg stag-4)
 
 
 
GiF 

Dołączył: 10 Wrz 2010
Posty: 20
Skąd: skarżysko-kamienna
Wysłany: 2 Luty 2011, 11:13   

reduktor... dokładnie to co ostatnio było przyczyna moich zmartwień :(
objawy
nie równa praca silnika na gazie
przy temperaturze mniejszej niz 70stopni zacinał sie
przy dodaniu gazu silnik gasł
jako ze to automat odpalany zawsze z benzyny z czym był problem bo reduktor przepuszczał gaz i w komorze silnika znajdowały sie 2 paliwa
koszt naprawy to regeneracja reduktora 300zl u gazownika BRC :) czesci orginalne brc ;]

+ regulacja lambdy obrotow cisnienia w ukladnie i dawki paliwa na niskich jak i wysokich obrotach :D
 
 
13696 
Mateusz

Pomógł: 10 razy
Dołączył: 29 Lis 2008
Posty: 664
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2 Luty 2011, 11:24   

GiF, tyle ze u Ciebie mowa o instalacji 2 generacji
_________________
c200 kompressor (lpg stag-4)
 
 
 
GiF 

Dołączył: 10 Wrz 2010
Posty: 20
Skąd: skarżysko-kamienna
Wysłany: 2 Luty 2011, 14:12   

no tak jak najbardziej :) jednak reduktor w każdej generacji spełnia praktycznie ta sama funkcje :)
napisalem aby inni użytkownicy przy takich objawach nie szukali gdzies po kablach swiecach i nie trwonili pieniedzy na darmo :D
 
 
polofix 
polofix

Pomógł: 57 razy
Dołączył: 01 Lis 2009
Posty: 2475
Skąd: Turek/Dobra
Wysłany: 2 Luty 2011, 14:26   

300 zł za regeneracje reduktora 2generacji? podejrzewam, że nowy nie więcej kosztuje.
to pewnie razem z calą usługą?
 
 
 
13696 
Mateusz

Pomógł: 10 razy
Dołączył: 29 Lis 2008
Posty: 664
Skąd: lubelskie
Wysłany: 3 Luty 2011, 10:27   

GiF napisał/a:
reduktor w każdej generacji spełnia praktycznie ta sama funkcje


funkcje tak bo podaje gaz ale dziala w inny sposob w 2 generacji dziala podcisnieniowo, gaz z reduktora jest "wysysany" a w 4 generacji gaz musi utrzymywac ustalone ciśnienie i do tego sterowany jest przez ciśnienie panujace w kolektorze
_________________
c200 kompressor (lpg stag-4)
 
 
 
raafe 

Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 30
Skąd: Wrocław
Wysłany: 5 Luty 2011, 13:04   

13696 napisał/a:
ciekawa sprawa chłopaki reduktor brc do regeneracji po 60kkm i to nie jest slaby parownik tylko taki który w Twoim aucie pracuje na polowie mocy no ale zdazaja sie i takie zeczy

moja rada byla by taka zeby rozebrac parownik i zobaczyc czy jaks uszczelka z zaworku przy membranach nie zsunela sie czy odksztalcila zlozyc parownik od nowa i wtedy pojechac na regulacje wtedy tez bedziesz wiedzial w jakim stanie sa membrany

zuzyte membrany powodowaly by skoki cisnienia przy jezdzie ale przy podzespolach brc mozna bez problemu wyregulowac (jalowe obroty) nawet przy cisnieniu 1,5bara powinien pracowac plynnie moim zdaniem cos w reduktorze jest nie tak i nie koniecznie przez zuzycie


ale u mnie ciśnieniestale utrzymywało sie na poziomie 2barów, według gazownika to za dużo. czujnik sprawdził, jest sprawny. Wiec moze coś się przyblokowało w tym parowniku, czy jak?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,127 sekundy. Zapytań do SQL: 10