Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Naprawa powycieranej/popękanej skóry tanim kosztem.
Autor Wiadomość
brys 
Mustang 2012 ;)


Pomógł: 32 razy
Dołączył: 24 Wrz 2009
Posty: 2215
Skąd: Monako
Wysłany: 7 Luty 2011, 11:47   Naprawa powycieranej/popękanej skóry tanim kosztem.

Na początku zaopatrujemy się w następujące preparaty:
-farba do skór 'Renoskór'
-szpachla do skór tej samej firmy

(ja akurat kupowałem dwie farby)
Farba + szpachla + przesyłka = ok. 20zł (sama płynna skóra z Lederzentrum wychodzi ponad 3 x drożej :roll: )

Naprawiałem m.in. ten fragment fotela:


Naprawę zaczynamy od wlania do jakiegoś naczynia płynu do naczyń i rozcieńczenia go wodą. Przy pomocy szczotki myjemy dany fragment skóry. Trzeba to zrobić porządnie, bo pewnie jest przesiąknięty różnymi natłuszczającymi środkami do pielęgnacji. Teraz trzeba odczekać kilka(naście) godzin aż skóra wyschnie, można jej pomóc suszarką.

Gdy skóra jest już sucha bierzemy papier ścierny o odpowiedniej grubości (zależy od stopnia wytarcia i 'chropowatości' powierzchni) i delikatnie szlifujemy skórę. Chodzi to o to, żeby usunąć odstające fragmenty starej farby. W tym miejscu zalecam umiar, co by dziur nie porobić :mrgreen:

Gdy powierzchnia jest już wyrównana należy ją odtłuścić i przy okazji usunąć pył przy pomocy czystej szmatki i rozpuszczalnika. To także zalecam zrobić porządnie i odczekać, aż będziemy mieli pewność, że wszystko wyparowało.

Teraz pora na szpachlę do skóry. Ma ona kolor biały i jest dość wodnista. Trzeba ją rozprowadzić po całej szlifowanej powierzchni, cienką warstwą. Ja na początku lakierowałem przetarcia od razu farbą i efekt był niezbyt spektakularny - po prostu zrobiły się czarne, ale nadal matowe i widoczne. Co do rozprowadzania szpachli - ja robiłem to malutkim pędzelkiem starając się omijać dziurki w skórze, żeby ich nie pozalewać.

Gdy położymy już dokładnie pierwszą, cienką warstwę szpachli trzeba odczekać. Producent zaleca z tego co pamiętam 24h, jednak u mnie po 12h było to już wyschnięte. Teraz dla bezpieczeństwa na pierwszą warstwę szpachli proponuję położyć drugą. W tym przypadku czekałem już dla bezpieczeństwa te 24h :wink:
Jeśli położyliśmy szpachlę niezbyt równomiernie można ją przeszlifować papierem ściernym.

Kolejną czynnością jest już samo lakierowanie. Farbę można kłaść przy pomocy zwykłej, małej gąbki do zmywania naczyń. Kładziemy pierwszą warstwę, po kilku godzinach drugą itd. - aż uznamy, że wszystko jest ładnie pokryte. Ja kładłem chyba 4. Teraz czekamy aż wszystko dokładnie wyschnie i zmatowieje (jakieś 24h) i możemy bezstresowo siadać na naszą odnowioną skórę :mrgreen:

Po tych zabiegach mój fotel wygląda tak:


Jeśli zauważamy, że zalewamy już strukturę skóry, można wziąć kawałeczek skóry i po częściowym przeschnięciu farby delikatnie poodciskać go na malowanej powierzchni :wink:
A głębsze pęknięcia/zagięcia skóry po prostu wypełniamy szpachlą przy pomocy pędzelka.

To by było na tyle, może komuś się przyda :)

Aa, nie biorę odpowiedzialności za zniszczone tapicerki, brudne bluzy, kurtki i spodnie. I inne rzeczy też :mrgreen:
 
 
BolzZ 
W211


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 19 Wrz 2008
Posty: 1070
Skąd: Warszawa
Wysłany: 9 Luty 2011, 10:38   

Różnica kosztów w porównaniu z preparatami Lederzentrum jest ogromna, ciekawe jak z trwałością. Ja na okolice czerwca/lipca planuję poprawki na fotelu kierowcy, także zapytam Cię wówczas o trwałość naprawy ;)
_________________
S211 E320CDI avantgarde
WDB2112161A423652
 
 
TM 


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 389
Skąd: Wrocław
Wysłany: 9 Luty 2011, 11:07   

Witam nie trzeba do tego użyć jeszcze bezbarwnego lakieru żeby się farba nie wytarła?
Jak malowałem kierownicę renoskórem to po jakimś czasie zaczeła farba zchodzić po motipie w spray"u do skóry tak samo.
_________________
MB C200 CDI SPORT KOMBI WDB2021941F870839-Sprzedana.
 
 
 
brys 
Mustang 2012 ;)


Pomógł: 32 razy
Dołączył: 24 Wrz 2009
Posty: 2215
Skąd: Monako
Wysłany: 9 Luty 2011, 13:31   

Bolzz, póki co zero śladów zużycia. Zobaczymy, jak będzie za kilka miesięcy :P

TM, nie trzeba. Z resztą kierownica to jednak miejsce najbajrdziej narażone na ścieranie, pot itd. Poza tym wiadomo, że farbka za 7zł nie dorówna fabrycznie farbowanej skórze :mb:
 
 
Camel- 
Mercmag.pl


Pomógł: 212 razy
Dołączył: 30 Kwi 2006
Posty: 12480
Skąd: Poznań
Wysłany: 14 Luty 2011, 14:21   

TM napisał/a:
Witam nie trzeba do tego użyć jeszcze bezbarwnego lakieru żeby się farba nie wytarła?

W sumie to przydałoby się bo zwiększyła by się trwałość. Jeden lakier jak i drugi będzie się wycierał, z tymże nie będziesz widział gdy bezbarwny zostanie Ci na rękach :)
_________________
http://mercmag.pl
C200 Sport, odbudowa: Classic, CLK, Sport T, Esprit T, Classic T, E240 Classic, CLK230 Ava, E280 Ava, Sport T V6, E320 Ava, Esprit, CLK MY04, CLK230, E280 Eleg., CLK MY06
 
 
andref 

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Kwi 2010
Posty: 907
Skąd: Krosno
Wysłany: 1 Listopad 2011, 14:23   

brys, jak tam trwalosc po dziewieciu miesiacach? Chcialem brac z Leadercentrum ale natknąłem sie na Twoj watek, ktorego nie widzielm wczesniej. Widze ze cena dobra.
 
 
brys 
Mustang 2012 ;)


Pomógł: 32 razy
Dołączył: 24 Wrz 2009
Posty: 2215
Skąd: Monako
Wysłany: 1 Listopad 2011, 18:08   

Super jest, nic się z tym nie dzieje :D
 
 
Jaguarro 
C200 1 z 5000


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Wrz 2010
Posty: 227
Skąd: Celestynów
Wysłany: 2 Listopad 2011, 11:39   

Ja do kiery kupiłem "angielski" zestaw (zmywacz + podkład + farba + lakier, wszystko p 50 ml i 2 gąbeczki). Z przesyłką wyszło to ok. 4 dych. Zamówiłem to w "Klinice skóry" w Zamościu. Jak to się sprawdzi na dłuższą metę, nie wiem, ale póki co, wyszło super. Kierownica jak nowa. A miałem już zamawiać obszycie za 150 zł. :mrgreen:
_________________
C200 Sport ATP Tour
WDB2020201F505548
 
 
Wojt@s

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Paź 2011
Posty: 23
Skąd: EL/EPA
Wysłany: 3 Listopad 2011, 21:22   

A ja mam takie pytanie:
- podłokietnik i obudowa tunelu srodkowe są bardziej wyblakłe od reszty, nie popękane.

Czym to wyrównać?? bo podłokietnik jest skórzany a reszta plastik.
_________________
W202 2.2D
WDB2021821F561436 i życie się toczy na "18stkach"
 
 
maurycy 
C43 ///AMG


Pomógł: 97 razy
Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 5420
Skąd: Sochaczew
Wysłany: 3 Listopad 2011, 21:45   

Wojt@s napisał/a:
bo podłokietnik jest skórzany a reszta plastik.

podłokietnik nie jest skórzany.......
_________________
MB C43 AMG
Szmaragdowe C43 AMG 98'
WDB2020331F726355

nie mam czasu pomagać poza forum, proszę nie wysyłać do mnie maili z pretensjami :)
 
 
Wojt@s

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Paź 2011
Posty: 23
Skąd: EL/EPA
Wysłany: 3 Listopad 2011, 21:47   

Okk skóro podobny :oops:
_________________
W202 2.2D
WDB2021821F561436 i życie się toczy na "18stkach"
 
 
maurycy 
C43 ///AMG


Pomógł: 97 razy
Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 5420
Skąd: Sochaczew
Wysłany: 3 Listopad 2011, 21:51   

Cytat:
Okk skóro podobny :oops:

ja swój obszyłem możesz sobie zobaczyć jak wygląda u moim temacie :) chyba tam wrzucałem już nie pamiętam
_________________
MB C43 AMG
Szmaragdowe C43 AMG 98'
WDB2020331F726355

nie mam czasu pomagać poza forum, proszę nie wysyłać do mnie maili z pretensjami :)
 
 
brys 
Mustang 2012 ;)


Pomógł: 32 razy
Dołączył: 24 Wrz 2009
Posty: 2215
Skąd: Monako
Wysłany: 4 Listopad 2011, 00:15   

Z góry mówię, że te specyfiki do skóry na innym materiale nawet nie wyschną.
Ten materiał na podłokietniku to mbtex też nie jest. Ja w sumie nie wiem, co to jest, ale jak nasz okular miał powyżej 400k przebiegu, to ten materiał się topił w słońcu, kleił i farbował :lol:
Ja też dawałem do obszycia skórą, to chyba najtrwalsze rozwiązanie :)
 
 
kornak 

Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 17
Skąd: inowroclaw
Wysłany: 9 Listopad 2011, 05:45   

Ja rownierz zamówiłwm ten zestaw do regeneracji skory od goscia z Zamoscia( ladnie się rymło) gdyz chciałem odswierzyc kierownicę faktycznie ładnie to wyszło ale na krótki czas.Więc ponownie pomalowałem tą czarną farbą ale zabezpieczyłem tę farbę zwykłym lakierem nitro,wyszło bajerancko i juz trzyma przeszło pół roku i nie widac sladów uzytkowania.A widziałem ten sposob w garbarni skór gdzie nadawano połysk skórze a kierownica to tez obszyta skóra :) :)
_________________
kornak
VIN-WDB2021281F337590
 
 
brys 
Mustang 2012 ;)


Pomógł: 32 razy
Dołączył: 24 Wrz 2009
Posty: 2215
Skąd: Monako
Wysłany: 2 Czerwiec 2012, 22:11   

Myślę, że warto, żebym to wrzucił też do tego tematu :)
Jakiś czas temu opisanym przez siebie sposobem zająłem się szarym boczkiem fotela:

Przed:

Ze szpachlą:

Po:

Różnicę w kolorze niestety widać, bo musiałem sam dobierać kolor - nie robią niestety Renoskóra pasującego odcieniem do szarej skóry :mb: :?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,195 sekundy. Zapytań do SQL: 9