Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: G.
15 Marzec 2011, 11:31
czy ktoś z klubu zna to auto?
Autor Wiadomość
Pioterek 

Pomógł: 305 razy
Dołączył: 21 Paź 2007
Posty: 2857
Skąd: Giżycko
Wysłany: 8 Luty 2011, 10:12   

muzak napisał/a:
Wiem, wybredny jestem :P Czy ten srebrny z Poznania jest nadal na sprzedaż? Muszę odnaleźć na forum właściciela :) Może akurat to będzie TO :wink: Na pewno nie kupię czego innego. Miało być wiele aut, ale od trzech lat choruję na ten konkretny model i nie odpuszczę :twisted:


Wiesz ja to ujmę tak: nie jesteś wybredny, tylko wiesz czego chcesz, a to w pewien sposób zawęża obszar poszukiwań i wg mnie je upraszcza. Może podaż jest mała takich modeli i w takim zestawieniu, ale masz czas więc w końcu coś trafisz jak ja. Swojego chyba rok szukałem, a wymagania miałem tylko, żeby to był kombi, sport poliftowy z silnikiem 2,5TD z klimą i automatem i tylko takie oferty oglądałem - oczywiście ważny był stan auta i w miarę rozsądna cena. W efekcie końcowym znalazłem jak sądzę dobry egzemplarz i ogólnie jestem zadowolony, a wypasu doszło sporo więcej, bo taki się akurat trafił.

Ten srebrny to auto kolegi MikiPOZ, i jak jeszcze się nie sprzedał, to sądzę, że od czasu jak swojego kupiłem, to lepszego 2,5TD w sporcie na alledrogo nie widziałem (zarówno pod względem stanu jak i wypasu). Ja bym przeżył, że to zły kolor i że ma ASB jakbym był na Twoim miejscu. :wink:
_________________
Piotr
W114 230/8 Automatic '72 - w częściach
W124 300D '87 - ojcowy
S202 C250 Turbodiesel Sport ASB '97
W202 C180 Esprit ASB '93 - ex
 
 
 
Pioterek 

Pomógł: 305 razy
Dołączył: 21 Paź 2007
Posty: 2857
Skąd: Giżycko
Wysłany: 8 Luty 2011, 10:46   

O i jeszcze takiego znalazłem: http://allegro.pl/c-klasa...1451711213.html
_________________
Piotr
W114 230/8 Automatic '72 - w częściach
W124 300D '87 - ojcowy
S202 C250 Turbodiesel Sport ASB '97
W202 C180 Esprit ASB '93 - ex
 
 
 
muzak 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Gru 2007
Posty: 171
Skąd: Warszawa
Wysłany: 8 Luty 2011, 11:47   

Camel-, Pioterek, jesteście bardzo pomocni! :) Do kolegi MikiPOZ napisałem w nocy PW, zobaczymy jaki będzie odzew :wink: Skóra, szyber i elektryka foteli to fajne dodatki :mrgreen: Jak się sprawuje ten 5 biegowy automat :?: Nigdy nie jeździłem osobiście automatem :oops:
Bose słyszałem w poliftowym Sporcie (dokładnie takim jak chcę) i robi dobre wrażenie. Jeżeli jednak nie będzie Bose, to sam zbuduję sobię car audio od podstaw - jestem audiofilem, zboczeńcem jakościowym :wink:
W ogóle to moja choroba pod nazwą "poliftowe W202 C250 TD Sport Kombi" zaczęła się, kiedy w 2008 roku podjechał po mnie Bartek z Bayer Taxi w takim właśnie aucie. Manualem, Bose, unikatowe wnętrze. Niesamowity ekspert, maniak marki MB. Pokazał dosłownie wszystkie możliwości auta i tak zachorowałem i choruję do dziś :oops:
 
 
Camel- 
Mercmag.pl


Pomógł: 212 razy
Dołączył: 30 Kwi 2006
Posty: 12480
Skąd: Poznań
Wysłany: 8 Luty 2011, 20:09   

Pioterek, świetne wnętrze :) Ale przód ma różne lampki, tył ma źle przyklejone oznaczenia, czyli pewnie po przygodach. Ale stan wnętrza - to dopiero robi wrażenie.

muzak napisał/a:
Do kolegi MikiPOZ napisałem w nocy PW, zobaczymy jaki będzie odzew

Odzew po czwartku, bo z tego co wiem to Miki jest za granicą.

muzak napisał/a:
Jak się sprawuje ten 5 biegowy automat Nigdy nie jeździłem osobiście automatem

No właśnie... tylko przypadkiem nie próbuj, bo już nie będziesz szukał auta w manualu :lol:

muzak napisał/a:
Bose słyszałem w poliftowym Sporcie (dokładnie takim jak chcę) i robi dobre wrażenie [...] jestem audiofilem, zboczeńcem jakościowym

No to conajwyżej meloman, bo Bose naprawdę audiofilskiego szału nie robi. Brakuje mu przede wszystkim odseparowanych kabli sygnałowych w węglowym oplocie i złotymi końcówkami. ;)
_________________
http://mercmag.pl
C200 Sport, odbudowa: Classic, CLK, Sport T, Esprit T, Classic T, E240 Classic, CLK230 Ava, E280 Ava, Sport T V6, E320 Ava, Esprit, CLK MY04, CLK230, E280 Eleg., CLK MY06
 
 
muzak 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Gru 2007
Posty: 171
Skąd: Warszawa
Wysłany: 8 Luty 2011, 21:09   

Camel-, kontakt z MikiPOZ nawiązany! :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez muzak 8 Luty 2011, 21:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Pioterek 

Pomógł: 305 razy
Dołączył: 21 Paź 2007
Posty: 2857
Skąd: Giżycko
Wysłany: 8 Luty 2011, 21:09   

Pioterek napisał/a:
Pioterek, świetne wnętrze :) Ale przód ma różne lampki, tył ma źle przyklejone oznaczenia, czyli pewnie po przygodach. Ale stan wnętrza - to dopiero robi wrażenie.

Ogólnie nie ma tragedii, więc warto zweryfikować wszystko na żywo, poza tym poducha kierowcy taka jak ma być, co się rzadko zdarza w podzwonowych sportach, więc może nie wywaliła :wink: . No i środek ładny, tak jak mówisz.

muzak napisał/a:
Jak się sprawuje ten 5 biegowy automat :?: Nigdy nie jeździłem osobiście automatem :oops:

Hehe a chciałem zapytać już wcześniej czy kiedyś w ogóle próbowałeś automatem jeździć :mrgreen: , ale sądziłem, że tak, bo tak się zdecydowanie go wyrzekłeś :mrgreen:
IMO potwierdzi się pewnie to co Camel napisał: jak spróbujesz to nie będziesz chciał manuala :wink: Każdy nie chce automatu dopóki się nim nie przejedzie - dla mnie to taki standard: przeciwnicy gazu LPG nigdy nie mieli gazu, a przeciwnicy automatów nigdy nie mieli automatów :mrgreen: ba nawet nigdy nim nie jechali :wink:
No ale jak pytasz jak się jeździ, to cóż dla mnie bajka, w porównaniu ze skrzynią automatyczną 4 biegową 722.4 z poprzedniego C180 to uważam, że skrzynią 722.6 jeździ się dużo wygodniej, ma 5 bieg czego trochę brakuje w 722.4 na trasie, a biegi można sobie wrzucać jak się dojdzie do wprawy i redukować odpowiednim położeniem pedału przyspieszenia bardzo precyzyjnie, kwestia wprawy i działasz jak manualem, więc po co wajchować? :mrgreen: Poza tym mając 150PS pod maską automat daje radę i nie ma problemów z dynamiką jazdy. Ja już raczej zawsze będę szukał aut tylko i wyłącznie z automatem - inna skrzynia nie ma dla mnie sensu, no i druga sprawa to małżonka: ona manualem z miejsca nie ruszy :mrgreen:
_________________
Piotr
W114 230/8 Automatic '72 - w częściach
W124 300D '87 - ojcowy
S202 C250 Turbodiesel Sport ASB '97
W202 C180 Esprit ASB '93 - ex
 
 
 
Camel- 
Mercmag.pl


Pomógł: 212 razy
Dołączył: 30 Kwi 2006
Posty: 12480
Skąd: Poznań
Wysłany: 8 Luty 2011, 21:38   

Pioterek napisał/a:
no i druga sprawa to małżonka: ona manualem z miejsca nie ruszy

Ale jak. Z Ameryki? :mrgreen: :mrgreen:
_________________
http://mercmag.pl
C200 Sport, odbudowa: Classic, CLK, Sport T, Esprit T, Classic T, E240 Classic, CLK230 Ava, E280 Ava, Sport T V6, E320 Ava, Esprit, CLK MY04, CLK230, E280 Eleg., CLK MY06
 
 
muzak 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Gru 2007
Posty: 171
Skąd: Warszawa
Wysłany: 8 Luty 2011, 21:41   

Camel- napisał/a:
No to conajwyżej meloman, bo Bose naprawdę audiofilskiego szału nie robi. Brakuje mu przede wszystkim odseparowanych kabli sygnałowych w węglowym oplocie i złotymi końcówkami.


Fakt, tak to niestety wygląda w wielu przypadkach :mrgreen:

Pioterek, możliwe, że coś jest w Twojej teorii :) Najważniejsze, abym sprawdził jak to wygląda w praktyce.
 
 
ayek 
POLIZEI

Pomógł: 14 razy
Dołączył: 03 Maj 2007
Posty: 467
Skąd: PJA ****
Wysłany: 8 Luty 2011, 22:27   

Pioterek napisał/a:
Każdy nie chce automatu dopóki się nim nie przejedzie


potwierdzam ;)
mam dwi Gwiazdy :celina 2,5 TD manual i 124 w automacie, jazda automatem to poprostu bajka,zero szarpnięć podczas pospiechu......... :D
Pioterek napisał/a:
i druga sprawa to małżonka: ona manualem z miejsca nie ruszy :mrgreen:

moja jakoś tez ma z tym problemy :D
Pioterek napisał/a:
O i jeszcze takiego znalazłem: http://allegro.pl/c-klasa...1451711213.html

tylko 5 miesiecy i juz sprzedaż..... albo zaczyna sie psuć, albo Go nie stać na paliwo :mrgreen:

a co do nie zniszczalnego silnika 2,5 TD........... Ja akurat nie mogę tego powiedzieć (ale to inna bajka) :(
MikiPOZ,napewno potrafi zadbać o auto ,zresztą nie jedno juz odsprzedał na forach MB..............nie słyszę zeby ktoś sie żalił ,ze Mu Miki gó*** wcisnął ;)
_________________
MB C-250TT"97 "manual"
:mrgreen: BŁĘKITNY GROM :mrgreen:

WBD2021881F571508

....ciesz się z tego co masz

www.remontyjarocin.pl
 
 
 
Pioterek 

Pomógł: 305 razy
Dołączył: 21 Paź 2007
Posty: 2857
Skąd: Giżycko
Wysłany: 8 Luty 2011, 23:56   

Camel- napisał/a:
Ale jak. Z Ameryki? :mrgreen: :mrgreen:

No nie z Ameryki, ale nie ruszy i już :mrgreen: 10 lat nie jeździła od zrobienia prawka, a ja długo próbowałem ją namówić jakoś do tego, więc ułatwiłem jak mogłem jazdę i pozbyłem kobietę stresu ponownej nauki ruszania :mrgreen: Zresztą siebie też uchowałem od stresów na fotelu pasażera: wiesz te szukanie pedałów i patrzenie jaki bieg mam wrzucić - bezcenne :mrgreen: A teraz jak zaczęła jeździć, to nawet 150 metrów do Lidla sobie autem jedzie, bo siatek się nie chce nosić :mrgreen:

Cytat:
Pioterek, możliwe, że coś jest w Twojej teorii :) Najważniejsze, abym sprawdził jak to wygląda w praktyce.

Zobaczysz, że Ci się spodoba :mrgreen: na 1000% :wink:

ayek napisał/a:
moja jakoś tez ma z tym problemy :D

:mrgreen:

ayek napisał/a:
albo zaczyna sie psuć, albo Go nie stać na paliwo :mrgreen:

Pewnie paliwo - ostatnio drożeje trochę :mrgreen:
_________________
Piotr
W114 230/8 Automatic '72 - w częściach
W124 300D '87 - ojcowy
S202 C250 Turbodiesel Sport ASB '97
W202 C180 Esprit ASB '93 - ex
 
 
 
pks5 

Dołączył: 30 Kwi 2010
Posty: 43
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 10 Luty 2011, 07:17   Re: czy ktoś z klubu zna to auto?

muzak napisał/a:
Przymierzam się do zakupu W202 250TD Sport w budzie kombi. Czy ktoś z Was zna to auto: http://moto.allegro.pl/me...1449606615.html ? Jest to najlepsze co można obecnie znaleźć na moto.allegro.pl, mobile.eu czy autoscout24.pl. Będę wdzięczny za komentarze, pozdrawiam :)


WITAM
Ja mam od 2 lat W202 2,5 TD automat z klimą w wersji sedan. To jest mój trzeci Merc/ wcześniej W124, W202 poj.2,2 / Teraz ten i nie chce innego ponieważ: Silinik dynamiczny z doładowamniem, przy spokojnej jeżdzie na tempomacie pali w granicach 5-6 litrów, wnetrze ciche ,dogrzane. Naprawde udana wersja silnikowa.W silniku tym sprawdza sie doskonale wisco i turbina. Pozdrawiam
 
 
muzak 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Gru 2007
Posty: 171
Skąd: Warszawa
Wysłany: 15 Marzec 2011, 11:26   

Proszę o zamknięcie i wygaszenie tematu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,142 sekundy. Zapytań do SQL: 11