Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
wymiana glosnikow
Autor Wiadomość
Camel- 
Mercmag.pl


Pomógł: 212 razy
Dołączył: 30 Kwi 2006
Posty: 12480
Skąd: Poznań
Wysłany: 22 Marzec 2012, 10:15   

Jajcek, masz przecież zabudowe z tyłu, po co Ci te głośniki w pólce? ;)
Wyciągasz je ściagając samą maskownicę głośnika z półki (ok 8 zatrzasków), a potem od strony bagażnika, naciskasz jeden zatrzask od krawędzi otworu załadunkowego i wypychasz do góry. Od spodu odepnij wtyczkę. Voila ;)
Imho wzmacniacz w radiu się poddawał przy 2 omach :) Ale zobaczymy.
_________________
http://mercmag.pl
C200 Sport, odbudowa: Classic, CLK, Sport T, Esprit T, Classic T, E240 Classic, CLK230 Ava, E280 Ava, Sport T V6, E320 Ava, Esprit, CLK MY04, CLK230, E280 Eleg., CLK MY06
 
 
Jajcek 
Jajcek

Pomógł: 19 razy
Dołączył: 20 Lip 2009
Posty: 2114
Skąd: WWA Praga Polnoc B7
Wysłany: 22 Marzec 2012, 11:50   

Camel a ja sie naczytalem wszedzie ze trzeba wyjac tylna polke zeby dostac sie do glosniko.Sposob zamontowania maskownic w polce wydaje sie byc podobny do maskownic z przodu,a tam bez zdjecia boczka ani rusz.
Co do radia - myslisz ze zakup nowego cos zmieni?
_________________
Zobacz moje EX C
http://www.w210.pl/viewtopic.php?t=13899
Moje Oczko w głowie
http://www.w210.pl/viewtopic.php?t=14827
Xenia
http://www.w210.pl/viewtopic.php?t=15403
AX - 300 ojro :-)
http://www.w210.pl/viewtopic.php?t=21051
 
 
 
Camel- 
Mercmag.pl


Pomógł: 212 razy
Dołączył: 30 Kwi 2006
Posty: 12480
Skąd: Poznań
Wysłany: 22 Marzec 2012, 12:29   

Jajcek, jeśli tak jest to rzeczywiście lipa. :?

Na razie sprawdź na innym radiu, bo nie wiem :P
_________________
http://mercmag.pl
C200 Sport, odbudowa: Classic, CLK, Sport T, Esprit T, Classic T, E240 Classic, CLK230 Ava, E280 Ava, Sport T V6, E320 Ava, Esprit, CLK MY04, CLK230, E280 Eleg., CLK MY06
 
 
kamil_0793 

Pomógł: 73 razy
Dołączył: 26 Lip 2011
Posty: 2447
Skąd: Wrocław/Strzegom
Wysłany: 22 Marzec 2012, 16:27   

Co do wyjmowania głośników z tylnej półki to da radę wyjąć je bez demontowania zagłówków. Musisz jednak odkręcić całą tą półkę i trochę się namęczyć, żeby te głośniki wyjąć. Jeżeli nie należysz do tych, których miłość do :mb: jest większa od granicy wytrzymałości psychicznej, to jednak zdejmij te zagłówki :P
_________________
Moja Perełka WDB2020181A050858
W210 E55 AMG T WDB2102741B064411
 
 
 
Jajcek 
Jajcek

Pomógł: 19 razy
Dołączył: 20 Lip 2009
Posty: 2114
Skąd: WWA Praga Polnoc B7
Wysłany: 22 Marzec 2012, 17:31   

No i dalej nie wiem co robić...podłączyliśmy Grzesiex-a radio u mnie na wszystkich głośnikach + wzmak i dało rade , grało kilka minut bez żadnych kłopotów, wiec stwierdziliśmy , ze radio.
Postanowiłem kupić nowe Pioneer 6300 SD , znalazłem w necie wiec pojechałem do sklepu. Wyjaśniłem temu kolesiowi co się dzieje z moim radiem , a on stwierdził, ze radio zaprojektowane jest na 4 kanały , a ja mając 6 głośników mam 6 kanałów i nowe radio raczej nic nie pomorze . Stwierdził ,ze rozwianiem jest wzmak na tylna półkę (nie wchodzi w grę) a reszta głośników z drzwi pod samo radio.
Rożnica z podpiętym tyłem jest dość znacząca i chciałbym je zachować podłączone....
Czy możliwe jest , ze teraz zestaw tylnych tzn drzwi (hertz 40rms) i ori w tylnej polce sa za mocne jako jeden kanał i uszkadzają radio ?
Nie chce wymienić radia , żeby sie za chwile okazało , ze będzie to samo.....
Co robić i dla czego Grzecha radio pociągnęło wszystko?
?

[ Dodano: 23 Marzec 2012, 17:52 ]
pojechałem kupić dziś pionka deh 6300sd , podłączyłem wszystko - gra , zobaczymy jak długo , ale gra :mrgreen:
Dziękuje wszystkim za pomoc
pozdrawiam
_________________
Zobacz moje EX C
http://www.w210.pl/viewtopic.php?t=13899
Moje Oczko w głowie
http://www.w210.pl/viewtopic.php?t=14827
Xenia
http://www.w210.pl/viewtopic.php?t=15403
AX - 300 ojro :-)
http://www.w210.pl/viewtopic.php?t=21051
 
 
 
lukash988 

Dołączył: 22 Gru 2010
Posty: 95
Skąd: BIA
Wysłany: 20 Maj 2012, 18:53   

Witam. Mam małą zagwozdkę. Jestem w posiadaniu helixów db 62.1 Na samym radyjku alpine cde-120rm gra tak sobie. Zastanawiam się nad kupnem nie drogiego i dobrego wzmacniacza do w/w głośników a za bardzo się na tym nie znam. Szukałem po necie i wpadłem na wzmacniacz Ground Zero GZIA 2075HPX. Co o tym myślicie?
Wiem że podobne tematy były wałkowane miliony razy ale ja dalej nie łapie co i jak z wzmacniaczami i głośnikami.

A moze kupic 2ga pare helixow i wrzucic ja w polke i tylko to pod same radyjko?
(seryjnie 8 glosnikow kiepsko grajacych)
 
 
strazak40 
dociekliwy

Dołączył: 07 Gru 2012
Posty: 53
Skąd: włocławek
Wysłany: 9 Grudzień 2012, 19:34   

witam
podepnę się ,może mi podpowiecie co nieco . Właśnie kupiłem celinkę 98r. kombi cdi , głośniki tak z przodu jak i z tyłu charczą , więc chcę coś z tym zrobić .Poczytałem o zmianie więc chyba dam radę ale nie wiem co kupić szczególnie jeśli chodzi o głośniki . jakie i jakie to są rozmiary jeśli nie były by od MB. podpowiedzcie coś :) pozdrawiam
 
 
 
maurycy 
C43 ///AMG


Pomógł: 97 razy
Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 5420
Skąd: Sochaczew
Wysłany: 9 Grudzień 2012, 22:29   

http://www.w202.pl/viewforum.php?f=24
taki różowy temat jest ?? to ten niżej
_________________
MB C43 AMG
Szmaragdowe C43 AMG 98'
WDB2020331F726355

nie mam czasu pomagać poza forum, proszę nie wysyłać do mnie maili z pretensjami :)
 
 
strazak40 
dociekliwy

Dołączył: 07 Gru 2012
Posty: 53
Skąd: włocławek
Wysłany: 10 Grudzień 2012, 09:20   

dzieki bardzo
_________________
W202 220CDI 98r. kombi.WDB2021941F789537
 
 
 
brys 
Mustang 2012 ;)


Pomógł: 32 razy
Dołączył: 24 Wrz 2009
Posty: 2215
Skąd: Monako
Wysłany: 17 Grudzień 2012, 20:55   

Ma ktoś może z was informację, jaką moc mają tweetery w zestawie DLS R6A? Wszędzie piszą tylko o 80W, ale to podejrzewam dla wooferów, natomiast dla tweeterów nic :?
Zastanawiam się, czy zagra to dobrze z wooferami podpiętymi np. pod u-Dimension u-Jr. 2-370, a wysokie tony, zestaw tylny oraz sub zostaną podłączone pod JBL GTO 5355.
50W dla tweetetów to pewnie będzie za mało

Jest też inna koncepcja. Dołożyć jeden 4 kanałowy wzmacniacz na cały przód (2 x woofer, 2 x tweeter), a tego JBL'a zostawić do zasilania tyłu i suba, z tym, że.. ciekawe, czy można zmostkować kanał dla suba (225W) z dwoma kanałami. To by dało w końcu odpowidnią moc dla tego Infinity REF-1260W, bo teraz mając 300W RMS jest zasilany przez 225W.
Wzmacniacz niby ma w specyfikacji pracę w trybie 5/4/3 kanałów, ale pewnie z kanałem dla suba kombinować nie można :roll:

(weźcie poprawkę, że mogę pisać bzdury, bo się za bardzo na tym nie znam :lol: )
 
 
Pyra 
Latarkoholik


Pomógł: 25 razy
Dołączył: 08 Sie 2011
Posty: 1106
Skąd: Gądki/Poznań
Wysłany: 18 Grudzień 2012, 11:36   

Witam
brys napisał/a:
Ma ktoś może z was informację, jaką moc mają tweetery w zestawie DLS R6A? Wszędzie piszą tylko o 80W, ale to podejrzewam dla wooferów, natomiast dla tweeterów nic :?

Może mają z 1,5W, ale to nieistotne, bo z reguły określa się znamionową moc zestawu, w którym mogą pracować. Kolejna sprawa, to jeśli mają wysoką skuteczność i zostaną połączone z wooferem o niskiej to i tak będziesz musiał wsadzić tłumik, więc relatywnie moc zestawu wzrośnie.
Abyś wiedział, czy Ci dobrze zagrają z innym głośnikiem, musisz:
1. Znać charakterystyki obu i połączyć je odpowiednim programem..
2. Połączyć i posłuchać.
Niestety nie wszystkie głośniki, mogą ze sobą dobrze współpracować, mimo dobrych rezultatów w innych zestawach.
_________________
W202, C200 CDI, 11.1998r - WDB2021941F817807
W203, C220 CDI, 07.2002r - WDB2032051F305697
 
 
automelodia.pl

Dołączył: 09 Lis 2009
Posty: 47
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 21 Grudzień 2012, 13:38   

brys napisał/a:
Ma ktoś może z was informację, jaką moc mają tweetery w zestawie DLS R6A? Wszędzie piszą tylko o 80W, ale to podejrzewam dla wooferów, natomiast dla tweeterów nic :?

Zwyczajowo do poprawnej pracy tweetera wystarczą pojedyncze waty.

brys napisał/a:

Zastanawiam się, czy zagra to dobrze z wooferami podpiętymi np. pod u-Dimension u-Jr. 2-370, a wysokie tony, zestaw tylny oraz sub zostaną podłączone pod JBL GTO 5355.
50W dla tweetetów to pewnie będzie za mało

Widzę niezła kolekcja przetworników. Pytanie tylko po co aż tyle tych komponentów. Co jest powodem, że chcesz wykonać modyfikacje w stosunku do obecnej konfiguracji ? DLS R6A jest zestawem, który na fabrycznej zwrotnicy może zadowolić "zwykłego" użytkownika. Jednak wymaga (jak każdy system) poprawnej aplikacji. Tutaj nie obowiązuje zasada im więcej tym lepiej. Dodatkowo domniemam, że dojdzie "problem" podziału pasma dla tweetera w tym Twoim pomyśle. Choć w mojej ocenie samo podejście jest złe.

brys napisał/a:

Jest też inna koncepcja. Dołożyć jeden 4 kanałowy wzmacniacz na cały przód (2 x woofer, 2 x tweeter), a tego JBL'a zostawić do zasilania tyłu i suba, z tym,

Myślę, że najgorsze co mógłbyś teraz zrobić, to próbować cokolwiek dokupić do tego systemu.
_________________
www.automelodia.pl - Instalacje car audio i GPS - Zapraszamy !
 
 
brys 
Mustang 2012 ;)


Pomógł: 32 razy
Dołączył: 24 Wrz 2009
Posty: 2215
Skąd: Monako
Wysłany: 21 Grudzień 2012, 22:43   

automelodia.pl, dzięki za wyczerpujące wyjaśnienie :)

Co jest powodem dla którego chcę coś zmieniać? Przypomnę, że aktualnie mam:
Radio: JVC KW-AVX810
Wzmak: JBL GTO 5355
Kondensator: Audison BSF 1.3
Głośniki w drzwiach: JBL 6527s
Wysokie tony: też jakieś JBL
Subwoofer: Infinity 12"

Nie gra to źle, tym bardziej dla kogoś, kto nie słyszał w życiu zbyt wielu instalacji CA, jednak jestem ciekawy, czy po wymianie przodu na DLS R6A lub podobny nie grałoby to lepiej. Te JBL 6527s to głośniki dwudrożne, a takie montowane w drzwiach chyba kłócą się trochę ze 'sztuką car audio' :)
Jeśli mówisz, że do zasilenia tweeterów wystarczą pojedyncze waty, to mógłbym dokupić jeden porządny dwukanałowy wzmacniacz tylko do zasilenia nowych wooferów w drzwiach. O ile takie rozwiązanie w ogóle ma sens :)
 
 
automelodia.pl

Dołączył: 09 Lis 2009
Posty: 47
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 21 Grudzień 2012, 23:56   

Nie chodzi o to, aby poddać wymianie wszystkie komponenty. Choć w mojej osobistej ocenie szedłbym w tym kierunku, gdybym w docelowym zamyślę miał na celu zbudowanie czegoś konkretnego. Jednak można do tego dochodzić małymi krokami. Jeżeli masz już coś, to warto to wykorzystać, a jeżeli okaże się, że nie spełnia to Twoich oczekiwań, to można próbować dokonywać kolejnych zmian.
Sprawą bezdyskusyjną jest to, że to co masz na przodzie jest do totalnej wymiany. Współosiowy z dodatkowym tweeterem jakimś tam ? Niezły pomysł. Zacząłbym od zakupu sprawdzonego dwudrożnego, odseparowanego systemu przedniego i podpiąłbym pod wzmacniacz, który posiadasz. Jeżeli okaże się, że to połączenie nie spełnia Twoich oczekiwań, to kolejnym krokiem jest zakup innego, lepszej klasy wzmacniacza.
Na ten moment nie napisałeś nic o swoich preferencjach brzmieniowych, więc ciężko coś zaproponować. Dopisz te brakujące informacje.
Kolejnym elementem jest poprawna adaptacje poszczególnych głośników. Podstawowym procesem, który należy wykonać jest tłumienie drzwi. Bez tych prac zakup systemu lepszej klasy mija się z celem. To działanie obligatoryjne. Dzięki temu uzyskasz znaczą poprawę brzmienia woofera.
_________________
www.automelodia.pl - Instalacje car audio i GPS - Zapraszamy !
Ostatnio zmieniony przez automelodia.pl 22 Grudzień 2012, 08:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
brys 
Mustang 2012 ;)


Pomógł: 32 razy
Dołączył: 24 Wrz 2009
Posty: 2215
Skąd: Monako
Wysłany: 22 Grudzień 2012, 00:06   

Poszło PW :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,184 sekundy. Zapytań do SQL: 10